Web Analytics Made Easy - Statcounter

پانوس پانای، رئیس سابق بخش سرفیس مایکروسافت، به آمازون می‌رود

پیش‌بینی می‌شود پانوس پانای، مدیر سابق بخش محصولات ویندوز و سرفیس، رهبری بخش اکو و الکسا در آمازون را بر عهده بگیرد.

پانوس پانای در حال پیوستن به آمازون است. رئیس سابق ویندوز و سرفیس اوایل امروز خروج خود از مایکروسافت را اعلام کرد و او در حال نقل مکان به دیگر غول فناوری سیاتل یعنی آمازون برای نظارت بر محصولات سخت افزاری آن است.

پانای در ایجاد دستگاه‌های سرفیس و بسیاری از موفقیت‌های آن‌ها نقش بسزایی داشته است و دیگر در رویداد مایکروسافت در روز پنجشنبه حضور نخواهد داشت. او تا چند هفته دیگر در مایکروسافت به عنوان بخشی از فرآیند انتقال قبل از پیوستن به آمازون خواهد ماند.

پانوس پانای جانشین دیو لیمپ خواهد شد

پانای احتمالاً جانشین دیو لیمپ، رئیس بخش سخت‌افزار آمازون خواهد شد. لیمپ در ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد در چند ماه آینده پس از 13 سال کار در آمازون را ترک کند و جایگاه مهمی را خالی باقی بگذارد. آمازون میزبان یک رویداد دستگاه‌ها و خدمات در روز چهارشنبه خواهد بود که انتظار می‌رود لیمپ نیز در آن ظاهر شود.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که پانای بخش اسپیکرهای هوشمند الکسا و اکو را اداره خواهد کرد. با این حال دقیقاً مشخص نیست عنوان شغلی او چه خواهد بود و آمازون و مایکروسافت هر دو از اظهار نظر درباره گزارش بلومبرگ خودداری کرده‌اند.

تمرکز آمازون بر تولید سخت‌افزار هوشمند

در سال‌های اخیر، آمازون روی گسترش ردپای سخت‌افزار خود به ربات‌ها و حتی پهپادهای نظارتی خانگی کار کرده است. آمازون همچنین در حال خرید شرکت ربات‌ساز جاروبرقی رومبا آی‌ربوت (Roomba iRobot) به قیمت 1/7 میلیارد دلار است. اگر این معامله توسط رگولاتورها تایید شود، آمازون مجموعه‌ای از سخت‌افزار از جمله دستگاه‌های الکسا، زنگ‌های زنگ و دیگر محصولات خانه هوشمند را در اختیار خواهد داشت.