Web Analytics Made Easy - Statcounter

رئیس انویدیا می‌گوید: «با هوش مصنوعی همه برنامه نویس هستند.»

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا می‌گوید: «اکنون همه می‌توانند برنامه‌نویس باشند، زیرا هوش مصنوعی مولد هم گفتار انسان و هم ساختار زبان‌های برنامه‌نویسی را به خوبی درک می‌کند.»
برنامه نویسی با هوش مصنوعی - تایپ با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی نه تنها قادر به ایجاد برنامه‌های کاربردی جدید است، بلکه برنامه‌های موجود را بهبود می بخشد. جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، با تازه‌ترین گزارش درآمدهای درخشان انویدیا و افزایش فوق‌العاده ارزش سهام این شرکت، پیش‌بینی می‌کند که جهان وارد «عصر محاسباتی جدید» شده است.

هوش مصنوعی به هر کسی در برنامه‌نویسی کمک می‌کند

او می‌گوید با هوش مصنوعی هر کسی می‌تواند برنامه‌نویس باشد، فقط با صحبت کردن با کامپیوتر، توابع مورد نظر ظاهر می‌شوند.

برنامه نویسان فعلی نیز دیگر نیازی به نوشتن خطوط کد نخواهند داشت و فقط به دلیل جا افتادن یک سمی‌کالن عبارت ترسناک Fail to Compile را ملاحظه کنند.

چگونه این کار انجام خواهد شد؟ هوانگ روز دوشنبه در جریان سخنرانی خود در انجمن کامپیوتکس در تایوان، استفاده از هوش مصنوعی مولد برای این کار را توضیح داد.

جنسن هوانگ مدیرعامل شرکت انویدیا در حال سخنرانی

هوانگ اشاره کرد:«این رایانه اهمیتی نمی‌دهد که شما چگونه آن را برنامه‌ریزی می‌کنید، سعی می‌کند منظور شما را بفهمد، زیرا قابلیت مدل زبان بزرگ (LLM) را دارد و مانع برنامه‌نویسی به‌طور باورنکردنی کم است. ما شکاف دیجیتال را پر کرده‌ایم. اکنون همه یک برنامه نویس هستند. ، فقط کافیست به کامپیوتر دستور دهید!»

هوش مصنوعی مهم‌ترین پلتفرم محاسباتی نسل ماست

مدیرعامل انویدیا می‌گوید که هوش مصنوعی مولد «مهم‌ترین پلت‌فرم محاسباتی نسل ما» است، زیرا افراد و شرکت‌ها به سمت ایجاد اپلیکیشن‌های جدید و اهرم‌سازی بر روی هوش مصنوعی مولد در این فرآیند حرکت می‌کنند.

به گفته او اکنون طراحان خلاق قادر خواهند بود تصاویر منحصربه‌فردی را با یک پیام متنی ساده ایجاد کنند، در حالی که برنامه‌نویسان می‌توانند توسعه برنامه و دیباگ را تسریع کنند. حتی معماران نیز می‌توانند مدل‌های سه بعدی طرح‌های خود را از پلان‌های دوبعدی تولید کنند.

عصر هوش مصنوعی، یک عصر محاسباتی خاص است

هوانگ گفت: «در هر عصر محاسباتی، می‌توان کارهای مختلفی انجام داد که قبلاً امکان‌پذیر نبودند و هوش مصنوعی نیز قطعا واجد این شرایط است.»

او توضیح داد که این عصر محاسباتی از چند جهت خاص است.

هوانگ می‌گوید هوش مصنوعی مولد قادر به درک اطلاعاتی فراتر از متن و اعداد است. او افزود: «اکنون هوش مصنوعی می‌تواند چندوجهی بودن را درک کند، به همین دلیل است که این انقلاب محاسباتی می‌تواند بر هر صنعتی تأثیر بگذارد.»

هوانگ می‌گوید:«بر خلاف مدل‌های سنتی توسعه برنامه‌های رایانه‌ای که به برنامه‌های جدید و سخت‌افزار جدید نیاز داشتند؛ هوش مصنوعی مولد. نه تنها می‌تواند بر برنامه‌های جدید تأثیر بگذارد، بلکه برنامه‌های قدیمی را بهبود می‌بخشد.»

«هر برنامه‌ای که وجود دارد با AI بهتر خواهد بود … هوش مصنوعی می‌تواند چه با برنامه‌های قدیمی و چه با برنامه‌های جدید موفقیت‌آمیز باشد. از طرفی چون استفاده از آن بسیار آسان است، رشد آن سریع است.»