Web Analytics Made Easy - Statcounter
هدست واقعیت مجازی متا

هدست واقعیت مجازی (VR) جدید متا در آبان‌ماه عرضه خواهد شد

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، به طور عمومی راه اندازی هدست واقعیت مجازی بعدی این شرکت را اعلام کرد. زاکربرگ در مصاحبه ای گفت که این دستگاه در کنفرانس Meta Connect در ماه اکتبر (اوایل آبان) عرضه می‌شود.

زاکربرگ برخی از ویژگی‌های کلیدی هدست جدید را توصیف کرد که مهم‌ترین آن‌ها توانایی ردیابی حالات چهره و نمایش آن‌ها در آواتار مجازی است. او توضیح داد که تمرکز او بر استفاده از VR به عنوان نمود فناوری است که افراد را به هم متصل می‌کند – به عنوان مثال، با تسهیل تماس چشمی در VR.

او گفت:«وقتی شما در حال تماس ویدیویی هستید، احساس نمی‌کنید که در کنار آن شخص هستید. برای من، آنچه واقعیت مجازی را متفاوت می‌کند این است که واقعاً مغز شما را متقاعد می‌کند که شما آنجا کنار آن هستید.»

این ویژگی‌ها با گزارش‌های قبلی در مورد کامبریا پراجکت (Cambria Project)، یک پروژه هدست واقعیت مجازی که زاکربرگ به طور خلاصه در کنفرانس سال گذشته مورد بحث قرار داد، مطابقت دارد. البته اخیراً بلومبرگ مقاله‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد این هدست متا کوئست پرو (Meta Quest Pro) نام خواهد داشت.

با این حال چه کامبریا پراجکت و چه متا کوئست پرو یا چیز دیگری نام داشته باشد، انتظار می‌رود که به عنوان یک دستگاه رده بالا قیمت‌گذاری شود.

در اواخر جولای، متا اعلام کرد که قیمت پایه هدست کوئست 2 (با ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی) از ۲۹۹ دلار به ۳۹۹ دلار خواهد رسید و مدل گران‌تر با ۲۵۶ گیگابایت از ۳۹۹ دلار به ۴۹۹ دلار خواهد رسید.

و در چند ماه گذشته، تحلیلگران مختلف صنعت گفته‌اند که متا نمی‌تواند رویه خود را در فروش هدست‌ها با ضرر ادامه دهد، به‌خصوص وقتی رقیب بزرگی مانند اپل آماده ورود به بازار هدست‌های واقعیت ترکیبی است. بنابراین با این که ما نمی‌دانیم قیمت این هدست جدید چقدر خواهد بود، به راحتی می‌توان حدس زد که گران‌تر از متا کوئست 2 خواهد بود.