Web Analytics Made Easy - Statcounter
هدست واقعیت ترکیبی اپل

هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالاً دارای پردازنده M2 خواهد بود

هدست واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) یکی از دستگاه‌های متعددی است که اپل قصد دارد در سال آینده عرضه کند.
هدست واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) یکی از دستگاه‌های متعددی است که اپل قصد دارد در سال آینده عرضه کند.

ماه‌هاست که شایعات انبوهی در مورد هدست واقعیت ترکیبی اپل به گوش می‌رسد و گزارش جدیدی از مارک گورمن از بلومبرگ نشان می‌دهد که این هدست می‌تواند با پردازنده پرچمدار M2 اپل عرضه شود. به گفته گورمن، جدیدترین نسخه اپل از دستگاه، که ظاهراً قادر به ارائه تجربیات واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) خواهد بود، شامل یک تراشه پایه M2 و 16 گیگابایت رم است.

پیش از این استفاده از M1 در این هدست شایعه شده بود

این موضوع از پیش‌بینی قبلی مینگ-چی کو، تحلیلگر زنجیره تامین، مبنی بر اینکه هدست اپل یک پردازنده با قابلیت‌های تراشه M1 و یک پردازنده پایین‌رده اضافی برای مدیریت داده‌های سنسورهای دستگاه خواهد داشت، تطابق ندارد. در حالی که گورمن در این گزارش به تراشه ثانویه ادعایی اشاره نکرده است، در گزارش قبلی The Information نیز شایعه شده است که در این دستگاه چندین تراشه تعبیه خواهد شد.

اگر اپل در ابتدا قصد داشت از M1 به عنوان پردازنده اصلی هدست استفاده کند، حالا منطقی است که این شرکت آن را با جدیدترین نسخه تراشه خود جایگزین کند. اپل تراشه جدید M2 را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) در اوایل ماه جاری معرفی کرد و می‌گوید در مقایسه با تراشه قدیمی M1، CPU 18 درصد سریع‌تر و GPU 35 درصد سریع‌تر ارائه می‌شود.

احتمالاً هدست MR اپل از هدست VR متا قوی‌تر خواهد بود

شایعات مربوط به مستقل بودن فرم دستگاه نیز به گوش می‌رسد و پیش بینی گورمن مبنی بر اینکه این دستگاه دارای 16 گیگابایت رم خواهد بود می‌تواند نشان‌دهنده سطح بالقوه قوی‌تر عملکرد نسبت به Meta Quest 2 باشد. هدست واقعیت مجازی (VR) متا با 6 گیگابایت رم و پلتفرم اسنپدراگون XR2. بنابراین جالب است که ببینیم هدست اپل در زمان عرضه در نهایت چگونه عمل می‌کند.

هدست واقعیت ترکیبی اپل چه زمانی عرضه می‌شود؟

عواملی وجود دارد که نشان می‌دهد هدست اپل در ژانویه 2023 عرضه خواهد شد. طبق گزارش‌ها، هیئت مدیره اپل این فرصت را پیدا کرد که این هدست را در ماه قبل امتحان کند. همچنین RealityOS، سیستم عاملی که گفته می‌شود این هدست از آن استفاده می‌کند، در سورس‌های کد اپل و در یک علامت تجاری که احتمالاً توسط این شرکت ثبت شده است، ظاهر شده است. هفته گذشته، تیم کوک، مدیر عامل اپل، وجود این هدست را تایید کرد، زمانی که به مصاحبه‌کنندگان در چاینا دیلی گفت: «منتظر باشید و خواهید دید که ما چه چیزی برای ارائه داریم.»