Web Analytics Made Easy - Statcounter

موشن گرافیک، بهترین تبلیغات ویدئویی 2023

ویدیو تبلیغاتی از کارآمد ترین ابزار دیجیتال برای انتقال پیام به مخاطب هستند، که تاثیر بسیاری در ذهن کاربران، در فضای مجازی و اینترنت می گذارند. صاحبان کسب و کار، با استفاده از این استراتژی بازاریابی اینترنتی، مصرف کنندگانی را که علاقه مند به خواندن توضیحات کالا نیستند، را با استفاده از یک محتوای بصری متحرک با محصول آشنا کرده، تمایل به خرید را در آنان ایجاد و با درگیر کردن ذهن مخاطبان، آنها را به خریداری محصول ترغیب می نمایند.

امروزه با استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن های مخصوص، انواع تیزرهای رئال و انیمیشن یا تلفیقی از آنها ساخته می شود که هر کدام در نقش خود تاثیر گذار بوده و از آن ها برای تبلیغات مشاغل، معرفی محصول و خدمات استفاده می گردد. در این میان به اشتراک گذاشته شدن یک تیزر تبلیغاتی خوب، نه تنها منجر به آشنایی شرکت، با مشتریان جدید و افزایش میزان فروش محصول می گردد، بلکه این حجم از استقبال از دید الگوریتم های هوشمند موتورهای جستجوگر پنهان نمانده و باعث بالارفتن رتبه سایت در سرویس های گوگل می گردد.

موشن گرافیک اختصاصی

موشن گرافیک

موشن گرافیک ، حرکت را به تصاویر، اشکال، اشیا و یا متن ها پیوند می دهد و با عمق بخشیدن به داستان، راهی برای صاحبان کسب وکار، برای صحبت با بیننده و انتقال محتوا در زمانی کوتاه و به صورتی بسیار جذاب گشوده است. انتقال پیام و محتوا در فایل های موشن گرافیک، از حرکت بخشی به عناصر طراحی گرافیک گرفته تا سکانس عنوان برای فیلم ها، در جذب بینندگان بسیار کاربرد داشته و امکان به اشتراک گذاری در هر دستگاه یا نرم افزاری که قابلیت نمایش ویدئو را دارند، خواهند داشت.

امروزه با گسترش شبکه های مجازی، و استقبال مردم از ویدئوهای تبلیغاتی، اهمیت تولید محتوای دیجیتال که از طریق فضای اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، بر صاحبان مشاغل پوشیده نیست. موشن گرافیک با توجه به حیطه گسترده فعالیتش در موشن گرافیک سه بعدی ، استوری موشن، لوگو موشن، استاپ موشن، وایت برد موشن ، کمیک موشن و شاخه های مختلف دیگر، هویتی هم‌‌ سو با ارزش‌ ها و مشخصه‌ های شرکت و برند می آفریند و با تاثیرگذاری غیر مستقیم و با ساده کردن اطلاعات، هدف اصلی برند را به کاربران شبکه های مجازی منتقل می نماید.

کاربرد موشن گرافیک

موشن گرافیک در تشریح یک موضوع پیچیده به ساده تریین صورت و با کمترین هزینه و بیشترین جذابیت تخصص دارد. نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک تمام نقش های مرتبط با دوربین، نورپردازی، صدابرداری، بازیگر و همچنین تدوین ویدئو را به تنهایی انجام داده و در ساخت انواع تیزرو ایده های تبلیغاتی، انیمیشن های دوبعدی، معرفی محصول یا خدمات کاربرد دارد و با محتواهای آموزشی در بیان داستان یک برند، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی اجتماعی نقش اساسی ایفا می نماید و به عنوان یک ویدیو تبلیغاتی از آن استفاده میشود.

مزایای موشن گرافیک

از موشن گرافیک، برای معرفی برند یک کالا و یا خط تولید آن، در بازاریابی شبکه های اجتماعی و انتقال مفاهیم به بهترین نحو ممکن به مخاطب استفاده می شود. جذابیت های بصری، صوتی و نوشتاری موشن گرافیک تبلیغاتی، نتایج مثبتی در فروش محصول داشته و ضمن برقراری ارتباط موثر با مخاطب دارای مزیت های فراوانی است که در ادامه به آن می پردازیم:

1. افزایش فروش

ساخت یک موشن گرافیک ویدیو تبلیغاتی ، در پیشرفت کسب وکار و دیده شدن برند نقش اساسی دارد. یک ویدئوی کوتاه، نه تنها مشتری را به خرید ترغیب کرده و میزان فروش را تا حد قابل ملاحظه ای بالا می برد؛ بلکه باعث ارتقای برند و پیشی گرفتن از سایر رقبا نیز می گردد.

2. بهبود سئو سایت

یک موشن گرافیک تبلیغاتی، از هر محتوای متنی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد که از نظر موتورهای جستجوگر بسیار اهمیت داشته و تاثیر مهمی بر بالا رفتن رنکینگ سایت خواهد داشت و به بهتر دیده شدن محصول و سودآوری آن کمک خواهد کرد ، دقت داشته باشید ویدیو تبلیغاتی یک تیر و دو نشان به حساب می آید .

3. جذابیت بصری

جذابیت های بصری موشن گرافیک، اثرات طولانی مدتی بر ذهن مخاطب گذاشته و جزئیات برند و محصول را در ذهن آنها ماندگار می سازد که به محض اولین دیدار با محصول به خرید آن پرداخته  و یک رابطه عاطفی بین برند و مشتری ایجاد می نماید.

4. قابلیت اشتراک گذاری

فایل های ویدئویی موشن گرافیک، با حجم های مناسب، قابلیت اشتراک گذاری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را دارند. به این ترتیب، مخاطبان با دست به دست کردن محتوای تولید شده، کار تبلیغات وبازاریابی را به صورت رایگان انجام داده و مشتریان و بازارهای بالقوه را به سمت محصول وبرند جلب می نمایند.

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک، انتخاب ها و امکانات متعددی را برای هر کسب وکار و مخاطبی از هر سن وسال فراهم می کند، تا ایده های بازاریابی خود را متناسب با مهارت، سلیقه و استعداد خود به معرض نمایش در آورده و با تبلیغات ویدئویی مناسب به پیشرفت کسب وکار و تمایز برند خود یاری رسانند.

1. موشن گرافیک سه بعدی

امروزه موشن گرافیک‌ سه‌ بعدی را در گرافیک‌های متحرک، فیلم‌ها و نمایش سه‌بعدی لوگوها به وفور می توان دید. تکنیکی کاربردی که هویت برند را با تمام مولفه های بصری اش اعم از طراحی، رنگ، لوگو و فونت دربرگرفته و با ساده کردن سناریوهای پیچیده، اطلاعات را به گونه ای که همه مخاطبان، قادر به درک مفهوم آن باشند منتقل می سازد و هدف اصلی برند را در ذهن آن ها نهادینه می گرداند.

موشن گرافیک سه بعدی در تکنیک های مینیمال و فانتزی و رئال، با جلوه بخشیدن و روح دادن به ویدئو، افراد را به خرید از برند ترغیب کرده و با روش های خلاقانه و آمیختن هنرهای مختلف و با توجه به تمام جزئیات و اطلاع رسانی تمام جنبه ها به ساخت محتوای مجازی برای شرکت ها و موسسات بزرگ و کوچک می پردازد و روز به روز نقش پر رنگ تری را در بازار تبلیغات دیجیتال کشور بر عهده می گیرد.

2. موشن استوری

با همه گیر شدن استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام ، پیج هایی که فالوور زیادی دارند واز طریق استوری های پانزده ثانیه ای آن، کسب درآمد می کنند؛ برای فروش محصول یا ارائه خدمات خود، از تکنیک استوری موشن، برای ساخت تیزر حرفه ای استفاده می کنند. امروزه افراد زیادی برای اینکه بهترین محصولات شرکت ها را انتخاب کنند، به گشت زدن سریع در بین ویدئوهای پر مخاطب می پردازند. موشن استوری این امکان را به وجود می آورد که با ساخت تیزرهای حرفه ای و کوتاه که لازمه هر کسب وکاری است، با کمترین هزینه، اعتماد این افراد را به خود جذب کرده، علاوه بر بازدهی تبلیغ و افزایش بازدید از پیج، از رقبا متمایز گشته و از آنها پیشی گرفت.

3. لوگو موشن

لوگو موشن که با نام‌های لوگو اینترو و آرم استیشن نیز شناخته می شود، یکی از زیر شاخه‌های موشن گرافیک است که در تعریف هویت بصری برند، اثر مهمی داشته و با بهره گیری از آیکون های گرافیکی وافکت های صوتی، قابلیت متحرک سازی را به لوگوی یک برند  می بخشد. لوگو موشن که با توجه به نوع کسب وکار و نحوه استفاده از آن در تبلیغات، در انواع اندازه‌ها و با فرمت‌ های مختلف تولید می شوند؛ در کاهش هزینه و افزایش بازدهی نسبت به روش‌های دیگر تبلیغاتی موثرتر هستند و امکان استفاده در انواع پلتفرم ها را دارند.

  • لوگو های متحرک در تبلیغات و برند سازی، بسیار قوی عمل کرده و به آن کلاس کاری و پرستیژ کسب و کار می بخشند بنابراین برند، در دید مخاطب خود حرفه‌‎ای تر به نظر رسیده و از این طریق به اعتبار آن افزوده خواهد شد.
  • تاثیر یک لوگوموشن جذاب، در اولین نگاه، احساسات کاربران را بر می انگیزد و در شکل گیری اعتماد مخاطب موثر است.
  • لوگوهای متحرک، توجه بیشتری را به خود جلب می کنند، برای همین بیشتر در ذهن مخاطب نقش می بندند و با ماندگار کردن برند ، تاثیرات چشمگیری در رشد کسب وکار دارند.
موشن وایت برد

4. موشن وایت برد

یکی از پر سرعت‌ترین شیوه‌های ساخت موشن گرافیک، موشن وایت برد است که مخاطبان که قصد معرفی کسب و کار و یا ایده خود را دارند، می توانند، تنها چند روز بعد از تایید سناریو و انتخاب گوینده،  ویدیوی سفارش داده خود را تحویل بگیرند. در قالب وایت برد، در یک صفحه سفید، دستی نقاشی می کند و همزمان یک گوینده موضوع روی تخته کلاس که معمولا به صورت سیاه و سفید است را به روش سوم شخص توضیح می دهد.

به تصویر کشیدن این سادگی، کاربران را که حال و حوصله خواندن متون تبلیغاتی را ندارند، درگیر ماجرا کرده و پیام را مستقیما به آنها انتقال می دهد. در این روش کاربردی وموفق، تصاویر ایستا که بیانگر یک موضوع تبلیغی هستند، بر روی صفحه نمایش ظاهر شده و بدون پرداختن به جزئیات، فقط موضوع اصلی در یک قالب توصیفی جذاب به تصویر کشیده می شود.

منبع: آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاسینگ 

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما