Web Analytics Made Easy - Statcounter

مهاجرت بسیاری از کاربران کره‌ای سامسونگ به آیفون

آیفون و گلکسی سامسونگ

سامسونگ در کشور خود، کره جنوبی، همواره مشتریان ثابت و وفاداری داشته است. زیرا بزرگترین شرکت کشور و یکی از مبتکرترین شرکت‌های جهان است و شهروندان کره‌ای حمایت از سامسونگ را مایه افتخار می‌دانند.

با این حال، گزارشی در کره جنوبی نشان می‌دهد که مشکلات نرم‌افزار بهینه‌ساز بازی (GOS) که در اوایل سال جاری رخ داد، باعث شد بسیاری از کاربران گلکسی سامسونگ به آیفون مهاجرت کنند.

بسیاری از گیمرهای کره‌ای به آیفون روی آورده‌اند

چند ماه قبل مشخص شد که سامسونگ بیش از 10000 برنامه و بازی را در دستگاه‌های خود از طریق نرم‌افزاری به نام Games Optimization Service کنترل می‌کند. کاری که GOS انجام می دهد این است که وقتی هر یک از برنامه‌ها یا بازی‌های لیست را در حال اجرا تشخیص می‌دهد، حداکثر کارایی GPU و CPU را کاهش می‌دهد!

بدین ترتیب گوشی‌های سامسونگ با سخت‌افزار خود در بنچمارک‌ها امتیازات عملکرد بالایی را دریافت می‌کردند که در عمل نشان‌دهنده عملکرد واقعی آن‌ها نیست. این موضوع منجر به ممنوعیت گوشی‌های سامسونگ دارای GOS از سوی Geekbanch شد.

سامسونگ ادعا کرد که هدف اصلی GOS جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دستگاه در زمانی که برنامه‌ها و بازی‌های سنگین برای مدت زمان طولانی استفاده می‌شوند، بوده است و بعدها آپدیتی را منتشر کرد که در تنظیمات GOS اجازه می‌داد حداکثر عملکرد برای همه برنامه‌ها و بازی‌ها اجرا شود.

اخیراً یک یوتیو‌بر سرشناس کره‌ای در سئول از شهروندان درباره گوشی که استفاده می‌کنند و اینکه آیا گلکسی را به آیفون ترجیح می‌دهند، سوال پرسید. در این ویدیو اشاره شده است که درصد افرادی که در چهارمین دهه زندگی خود از گلکسی به آیفون مهاجرت می‌کنند، اخیراً افزایش دو رقمی داشته است.

یکی از افرادی که در راه حال خرید از اپل استور بود، بحث GOS را به عنوان دلیل مهاجرت خود به آیفون عنوان کرد. با توجه به اینکه جوانان در کره جنوبی عمدتاً گیمر هستند، قابل درک است که این ماجرا برای آن‌ها اصلاً خوشایند نبود و اعتماد آن‌ها را به سامسونگ به شدت کاهش داد.

فرقی نمی کند که سامسونگ در نهایت اصلاحاتی را ارائه کند. زیرا این موضوع به اعتبار سامسونگ نزد کاربران لطمه زد. با این حال این به معنای پایان سلطه این شرکت در کره جنوبی نیست. اکوسیستم سامسونگ در کشور خود همچنان قدرتمند است و روابط و شراکت‌هایی که با اپراتورها و خرده‌فروشان دارد تضمین می‌کند که حتی در مواجهه با افزایش محبوبیت آیفون به روند خود ادامه دهد.