Web Analytics Made Easy - Statcounter
همگام سازی کلیپ بورد بین ویندوز و اندروید با سوئیفت‌کی

با مایکروسافت سوئیفت‌کی، متون را بین اندروید و ویندوز کپی پیست کنید!

اپلیکیشن سوئیفت‌کی یک ویژگی مفید جدید دارد می‌تواند کلیپ بورد شما را در اندروید و ویندوز همگام‌سازی ‌کندمایکروسافت سوئیفت‌کی (Microsoft SwiftKey) در آپدیت جدید یک ویژگی مفید جدید دریافت می‌کند که می‌تواند کلیپ بورد شما را در دستگاه‌های اندروید و ویندوز (از طریق MSPoweruser) همگام‌سازی ‌کند. بنابراین اگر از SwiftKey در دستگاه اندرویدی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید هر متنی را که کپی کرده‌اید در رایانه ویندوز خود جای‌گذاری کنید (و بالعکس).

ویندوز 11 در مایکروسافت سرفیس

این ویژگی که کلیپبورد ابری (Cloud Clipboard) نام دارد، به عنوان بخشی از آخرین به‌روزرسانی سوئیفت‌کی (SwiftKey) ارائه می‌شود و از نسخه 7.9.0.5 در دسترس کاربران خواهد بود. اولین بار در ماه آگوست در نسخه بتای مایکروسافت سوئیفت‌کی در دسترس بود، اما اکنون به طور رسمی برای همه عرضه شده است.

نحوه فعال‌کردن کلیپ‌بورد ابری

سوئیفت‌کی دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه استفاده از کلیپ‌بورد ابری در صفحه پشتیبانی خود دارد. این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال نیست و به ویندوز 10 نگارش 2018 یا جدیدتر نیاز دارد. همچنین قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید این ویژگی را در هر دو پلتفرم تنظیم کنید.

برای فعال کردن این ویژگی در اندروید، مطمئن شوید که آخرین نسخه برنامه در گوگل پلی استور را دانلود کرده‌اید و سپس آن را باز کنید. در قسمت Rich input  بخش  Clipboardرا انتخاب کنید و روی گزینه «Sync clipboard history to the cloud» تغییر وضعیت دهید. سپس سوئیفت‌کی از شما می‌خواهد که وارد شوید یا یک حساب مایکروسافت ایجاد کنید.

در ویندوز هم می توانید با رفتن به Settings > System > Clipboard، قابلیت Cloud Clipboard را در رایانه شخصی ویندوز خود فعال کنید. از آنجا، هر دو قسمت «Clipboard History» و «Sync across devices» را فعال کنید. پس از ورود به حساب مایکروسافت خود، کلیپ بوردهای شما همگام‌سازی می‌شوند.

فعال کردن قابلیت کلیپبورد ابری سوئیفت‌کی
نحوه فعال کردن کلیپبورد ابری در ویندوز

ویژگی‌های کلیپ‌بورد ابری سوئیفت‌کی

صفحه پشتیبانی اپلیکیشن همچنین خاطرنشان می‌کند که Cloud Clipboard تنها آخرین قطعه متنی را که کپی کرده‌اید ذخیره می‌کند و بعد از یک ساعت به‌طور خودکار کلیپ را حذف می‌کند. آخرین کلیپ کپی شده شما در نوار پیش‌بینی سوئیفت‌کی ظاهر می شود و به شما امکان می‌دهد متن را به سرعت در تلفن خود جای‌گذاری کنید. در مورد امنیت داده‌ها، سوئیفت‌کی فقط می‌گوید که داده های کلیپ رمزگذاری شده است. به ادعای سوئیف‌کی داده‌ها توسط سرویس آن‌ها پردازش یا ذخیره نمی‌شود، و با حساب مایکروسافت شما مرتبط نیست.

مایکروسافت برای اولین بار در سال 2017 شروع به بررسی مفهوم کلیپ بورد ابری کرد و این چشم‌انداز شامل آیفون‌ها نیز می‌شد. مشخص نیست چه زمانی کلیپ‌بورد ابری در دسترس کاربران آیفون قرار گیرد، صفحه پشتیبانی سوئیفت‌کی به طور مبهم می‌گوید که در حال حاضر امکان همگام سازی کلیپ‌بورد با iOS وجود ندارد.

رامتین نورمحمد