Web Analytics Made Easy - Statcounter
windows black death screen

مایکروسافت صفحه مرگ ویندوز را به رنگ آبی باز می‌گرداند

مایکروسافت در حال لغو تغییر جنجالی در رنگ صفحه مرگ در ویندوز 11 است
مایکروسافت در حال لغو تغییر جنجالی در رنگ صفحه مرگ در ویندوز 11 است

در ماه جولای تعدادی از کاربران که در در حال استفاده از نسخه آزمایشی ویندوز 11 پیش از انتشار بودند، به جای صفحه آبی معمول، صفحه مرگ را در پیش‌نمایش ویندوز 11 به رنگ سیاه مشاهده کردند، که بزرگترین تغییر این صفحه از زمان اضافه شدن چهره غمگین در سال 2012 و کیو آر کد در سال 2016، به حساب می‌آید.

اما برای کسانی که ترجیح می‌دهند اشتباهات مرگبارشان به رنگ آبی باشد تا مشکی، خبر خوب این است که مایکروسافت در این موضوع در حال عقب نشینی است. این شرکت اخیراً یک به‌روزرسانی شماره 22000.346 را برای ویندوز 11 به صورت بتا ارائه کرده است. در میان لیست گسترده تغییرات و اصلاحات این به‌روزرسانی ذکر شده بود:

رنگ صفحه برای هنگامی که دستگاه از کار می‌افتد یا مانند نسخه‌های قبلی ویندوز خطایی رخ می‌دهد، به آبی بازگردانده شد.

windows blue death screen

صفحه آبی مرگ از اوایل دهه 1990 وجود داشته است. مایکروسافت هرگز به صراحت توضیح نداد که چرا رنگ را در ویندوز 11 تغییر داده است، اگرچه احتمالاً بخشی از برنامه «سیستم‌عامل جدید، ظاهر جدید» است.

اکثر کاربران ویندوز خیلی موافق این تغییر رنگ نبودند، که می تواند توضیح دهد که چرا مایکروسافت به رنگ آبی بازگشته است، شاید علت مخالفت این باشد که دیدن این پیام‌ها می‌‌تواند به اندازه کافی افسرده‌کننده باشد و دیگر نیازی به رنگ مشکی نیست! به هر حال از به‌روزرسانی آینده ویندوز 11 دوباره صفحه مرگ را به رنگ آبی خواهید دید.

هم‌چنین در صورتی که هنوز از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، می‌توانید با مشاهده ویدیوی «آپگرید به ویندوز 11» به راحتی دستگاه خود را به آخرین نسخه ویندوز ارتقا دهید و از قابلیت‌های جدید و ظاهر فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید.