Web Analytics Made Easy - Statcounter
مایکروسافت از اپل پیشی گرفت

مایکروسافت با پشت سر گذاشتن اپل، باارزش‌ترین شرکت جهان شد

ارزش مایکروسافت روز جمعه از ارزش بازار اپل پیشی گرفت و به با ارزش ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شد. این تغییر به دنبال درآمد روز پنجشنبه اپل است، جایی که این شرکت اعلام کرد که ۶ میلیارد دلار به دلیل محدودیت‌های زنجیره تامین از دست داده است. در روز سه‌شنبه، مایکروسافت نیز گزارش درآمدهای مثبت خود را به اشتراک گذاشت که توسط آفیس، ویندوز و محصولات ابری آن افزایش یافته است.

بر اساس گزارش CNBC، در بسته شدن بازار جمعه، ارزش بازار مایکروسافت تقریباً 2.49 تریلیون دلار بود در حالی که اپل حدود 2.46 تریلیون دلار بود. این اولین باری نیست که مایکروسافت اپل را پشت سر می‌گذارد. سازنده ویندوز در سال 2018 برای اولین بار از سال 2010 و بار دیگر در جولای 2020 از ارزش بازار اپل پیشی گرفت.

اما اپل برای مدتی پایدار پیشرو در بازارها بوده است و اولین شرکت آمریکایی بود که در سال 2018 به ارزش 1 تریلیون دلاری رسید و تنها دو سال بعد، اولین شرکت آمریکایی بود که به ارزش بازار 2 تریلیون دلاری رسید. (به هر حال آیفون هنوز یک محصول بسیار موفق است.) بنابراین دور از دسترس نیست که اپل به زودی عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از مایکروسافت پس بگیرد.