Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت زیرساخت‌های ابری خود در آلمان را گسترش می‌دهد

مایکروسافت 3/2 میلیارد یورو برای دو برابر کردن زیرساخت‌های هوش مصنوعی و ابری در آلمان سرمایه‌گذاری می‌کند.
دفتر مرکزی مایکروسافت در آلمان
دفتر مرکزی مایکروسافت در آلمان

مایکروسافت متعهد شده است که 3/2 میلیارد یورو (3/44 میلیارد دلار) برای دو برابر کردن زیرساخت‌های هوش مصنوعی و ظرفیت رایانش  ابری خود در آلمان سرمایه‌گذاری کند.

این سرمایه‌گذاری طی دو سال آینده صورت می‌گیرد و بر گسترش منطقه ابری مایکروسافت در فرانکفورت و زیرساخت‌های جدید برنامه‌ریزی شده در نوردراین-وستفالن تمرکز می‌کند.

این پروژه در مجموع ظرفیت مایکروسافت در این کشور را دو برابر خواهد کرد.

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت در مورد این پروژه گفت: «ما می‌خواهیم اقتصاد آلمان را قادر به بهره‌مندی از هوش مصنوعی کنیم تا به رهبری جهانی خود ادامه دهد.»

برد اسمیت، رییس مایکروسافت

وی ادامه داد:«ما شاهد افزایش تقاضا برای کاربردهای هوش مصنوعی در بخش‌های کلیدی اقتصادی مانند تولید، خودرو، خدمات مالی، داروسازی، علوم زیستی و فناوری پزشکی هستیم. از آنجایی که این صنایع به دلیل تغییرات اقتصادی اساساً در حال تغییر هستند، تجهیز شرکت‌ها در آلمان به فناوری پیشرو در جهان بسیار مهم است.»

این شرکت گفت که این سرمایه‌گذاری در دسترس بودن خدمات رایانش ابری و هوش مصنوعی مایکروسافت را برای شرکت های نوپا کوچک و شرکت های بزرگ افزایش می‌دهد.

طبق گزارش‌ها، این مراکز داده از منابع انرژی 100 درصد تجدیدپذیر تغذیه خواهند شد.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان در مورد این موضوع می‌گوید: «سرمایه گذاری میلیارد دلاری مایکروسافت در آلمان که امروز اعلام شد، خبر بسیار خوبی برای آلمان به عنوان یک مکان تجاری است. مایکروسافت در حال ترویج تغییرات ساختاری لازم در منطقه راینلند، پیشرفت زیرساخت‌های محاسباتی در کشور ما و تقویت جایگاه آلمان در اکوسیستم هوش مصنوعی است. چنین پروژه‌هایی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در آلمان چقدر جذاب است.»

اولاف شولز در دفتر مایکروسافت در برلین
اولاف شولز، صدراعظم آلمان در دفتر مایکروسافت در برلین

علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها در آلمان، مایکروسافت تا پایان سال 2025 به بیش از 1/2 میلیون نفر در آلمان مهارت‌های دیجیتالی را آموزش خواهد داد. این برنامه‌های آموزشی بر مهارت‌های هوش مصنوعی متمرکز خواهند بود و شامل اولین گواهینامه حرفه‌ای برای هوش مصنوعی مولد (Generative AI) خواهند بود.

برای انجام این دوره‌های آموزشی، مایکروسافت با سازمان‌های دیگر از جمله انجمن فدرال کارفرمایان آلمان، گروه شفلر، گروه DHL و مدرسه دیجیتال ReDI همکاری خواهد کرد.