Web Analytics Made Easy - Statcounter
مایکروسافت مشکل ویندوز ۱۱ با پردازنده‌های AMD را حل می‌کند

مایکروسافت مشکل ویندوز ۱۱ با پردازنده‌های AMD را برطرف می‌کند

مایکروسافت نسخه جدید ویندوز 11 یعنی ورژن 22000.282 را به صورت بتا برای کاربران Windows Insider عرضه کرده است. گزارش شده که این نسخه مشکل گسترده ویندوز 11 با رایانه‌های دارای پردازنده‌های AMD برطرف کرده است. این به‌روزرسانی شامل رفع اشکال در حافظه کش L3 است. هنگامی که سیستم‌عامل جدید به طور رسمی برای عموم منتشر شد، AMD سازنده پردازنده‌های کامپیوتری فاش کرد که سیستم‌عامل بر پردازنده‌های این شرکت تأثیر منفی می‌گذارد و در نتیجه عملکرد آن کاهش می‌یابد.

این شرکت اعلام کرد که پس از نصب ویندوز 11، تاخیر کش اندازه‌گیری شده و عملیاتی L3 در تعدادی از پردازنده‌های آن تا سه برابر افزایش یافت که بر زمان دسترسی برنامه‌های حساس به زیر سیستم‌های حافظه تأثیر می‌گذارد. مشکل عملکرد تا 15 درصد در بازی‌های خاص است، اما معمولاً، در سایر برنامه‌ها بین 3 تا 5 درصد متغیر است. به روز رسانی رسمی که سه‌شنبه گذشته منتشر شد، این مشکل را بدتر کرد، اما گفته می‌شود آخرین نسخه این اشکال را برطرف می‌کند.

مسئله دیگری که AMD اعلام کرد این بود که پس از بروزرسانی، هسته‌های ترجیحی ترجیحاً رشته‌ها را در سریعترین هسته پردازنده برنامه‌ریزی نمی‌کنند. این مسئله، برنامه‌های حساس به عملکرد یک یا چند رشته‌ای پردازنده را مختل کرد. آپدیت جدید این مشکل را برطرف نکرده است و به احتمال زیاد با یک به‌روز‌رسانی نرم‌افزاری AMD این مشکل برطرف می‌شود. این شرکت اعلام کرده است که طی این ماه به‌روزرسانی درایور را منتشر می‌کند.

جدای از حل مشکل تاخیر در حافظه کش L3، نسخه جدید شامل چندین اصلاحیه است. این شامل مشکلی است که در آن چندین کاربر هنوز تسکبار ویندوز ۱۰ را به جای نوار جدید مشاهده می‌کردند. انتظار می‌رود لیست اصلاحات در نسخه رسمی بعدی برای عموم منتشر شود.
این شرکت همچنین اخیراً یک نسخه جدید با ایموجی‌های جدید را در کانال توسعه‌دهندگان برای کاربران Windows Insider منتشر کرده است.

رامتین نورمحمد