Web Analytics Made Easy - Statcounter

مکسا ارائه دهنده انواع دستگاه ایکس ری خودرویی

با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با ویژگی ها و مزایای استفاده از این دستگاه می توانید با شناخت و آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های دقیق تر می توانید با کارشناسان مجموعه مکسا از طریق تماس با شماره 78756000 021 در تماس باشید. مدل های متنوع انواع دستگاه های ایکس ری خودرویی را در سایت https://maxasecurity.com/ مشاهده کرده و سپس بهترین مدل مورد نظرتان را خریداری نمایید. شرکت مکسا ارائه دهنده انواع دستگاه ایکس ری خودرویی با کیفیت بسیار بالا است.

یکی از ضروری ترین دستگاه ها در گمرک و حوزه بازرگامی، دستگاه ایکس ری است. با استفاده از این دستگاه می توان به صورت دقیق و کامل افراد یا اجناس و وسایل آن ها را مورد بررسی قرار داد. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که با استفاده از اشعه ایکس ری به صورت کامل کالاها را بررسی کرده و از همراه داشتن یا حمل کردن وسایل خطرناک و ممنوع در گمرک و مرز جلوگیری جلوگیری می کند. یکی از کاربردی ترین انواع دستگاه های ایکس ری، دستگاه ایکس خودرویی است که در جاده ها از آن استفاده می شود. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که بدون نیاز به متوقف کردن خودروها، و به صورت خودکار محتویات داخل خودروها را مورد بررسی قرار می دهد. شرکت مکسا به منظور افزایش رضایت مشتریان محترم انواع دستگاه ایکس ری خودرویی را با مشخصات و ویژگی های مختلف عرضه می کند. به همین منظور در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر انواع دستگاه ایکس ری خودرویی، ویژگی ها و کاربردهای مختلف هر کدام می پردازیم. 

دستگاه ایکس ری خودرویی چیست؟

دستگاه ایکس ری خودرویی یک دستگاه بسیار دقیق و کاربردی برای بازرسی و بررسی کردن خودروهای مختلف است. این دستگاه به صورتی طراحی شده که قابلیت بررسی و اسکن کردن خودروهای سبک و سنگین مختلف را دارد. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که به اشعه ایکس مجهز شده و می تواند خودروها را تا ارتفاع 2.7 متر و با طول 2.6 متر را مورد بررسی قرار دهد. در واقع این دستگاه می تواند خودروهای مختلف را بررسی کند تا وجود هر گونه مواد خطرناک از جمله مواد مخد، سلاح، مهمات، مواد منفجره، حیوانات و انسان و کالای قاچاق جاسازی شده را به راحتی شناسایی کند. سپس خودروها با سرعت کم و بدون نیاز به متوقف شدن از جلوی دستگاه عبور می کنند و اسکنر اشعه ایکس را از بالای به پایین به سمت خودرو وارد می کند. در نهایت نیز یک تصویر کامل و کلی باک، لاستیک ها و فضای داخلی آن به دست آمده و نمایش داده می شود. 

انواع دستگاه های ایکس ری خودرویی

به طور کلی دستگاه های ایکس ری خودرویی بر اساس عملکردهای مختلفی که دارند، به دو گروه مختلف اسکنر مخصوص خودروهای سبک و کوچک مانند سواری و وانت، و اسکنر مخصوص خودروهای بزرگ و سنگین مانند کامیونت‌ها تقسیم می‌ شوند. به همین دلیل هیچ محدودیتی برای استفاده از دستگاه های ایکس ری خودرویی وجود ندارد و می توانند به صورت دقیق و کامل خودروهای سنگین و سبک را بررسی کنند. 

ویژگی های انواع دستگاه های ایکس ری خودرویی

با توجه به این که امروزه انوع دستگاه های ایکس ری به منظور  کاربردها و استفاده در مکان های مختلف تولید می شوند، هر کدام از دستگاه ها با مشخصات و ویژگی های مختلف و متفاوت تولید و عرضه می شوند. دستگاه های ایکس ری خودرویی نیز مشخصات منحصر به فرد خود را دارد، که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

  • امکان اسکن و بررسی کردن محتویات داخل خودروها با استفاده از اسکنرهای تعبیه شده داخل دستگاه ایکس ری خودرویی
  • دارای تجهیزات کاربردی با ارتفاع 2.7 متر و عرض 2.6 متر
  • امکان اسکن کردن خودروها با سرعت بالا و حدود 180 خودرو در هر دقیقه (بدین صورت که هر اپراتور می تواند در  عرض 20 ثانیه هر خودرو را به صورت کامل و دقیق بررسی کند.)
  • در دستگاه ایکس ری خودرویی جهت تابش پرتوهای X از بالا به سمت پائین است. به همین دلیل همزمان با تابش اشعه های ایکس روی خودرو، امکان بررسی کردن بخش های مختلف وسیله نقلیه در سایزهای مختلف و کلیه قسمت ها از جمله مخزن سوخت، فضای داخلی، چرخ ها، باتری و … وجود دارد. 

مزایای استفاده از دستگاه ایکس ری خودرویی

تا این قسمت از مقاله در مورد عملکرد و ویژگی های مختلف دستگاه ایکس ری صحبت شد. علاوه بر این، استفاده از این دستگاه مزایای مختلف و قابل ملاحظه دیگری نیز به همراه دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

  • افزایش سرعت بازرسی

با توجه به این که برای بازرسی خودروها از اشعه ایکس استفاده می شود، شاهد افزایش سرعت بازرسی دقیق تر خودروها خواهید بود. 

  • جلوگیری از بروز خطر

با توجه به این که بررسی سریع و آسان و با استفاده از اشعه ایکس انجام می شود، کلیه فلزات آلی و غیر آلی به راحتی شناسایی می شود. به همین دلیل این امر تاثیر زیادی در کاهش بروز خطرات و حوادث مختلف دارد.

  • کیفیت بالا برای تصویر برداری

به طور کلی هدف اصلی برای استفاده از دستگاه ایکس ری خودرویی، بررسی کردن محتویات خودروها به منظور جلوگیری و پخش هر گونه وسایل خطر زا یا کالاهای قاچاق است. بنابراین با توجه به این که دستگاه ایکس ری به جدیدترین تکنولوژی های روز و اسکنرهای دقیق و با کیفیت مجهز شده، با استفاده از این دستگاه می توانید تصاویر با کیفیت بسیار بالا را دریافت و مشاهده کنید. 

  • سهولت در امر بازرسی

یکی از بهترین ویژگی های دستگاه ایکس ری خودرویی مجهز شدن به فناوری drive-thru است. به همین دلیل با استفاده از این فناوری وسایل نقلیه به راحتی بارگیری شده و با استفاده از اشعه ایکس خودرو به صورت کامل بازرسی می شود. بنابراین می توان گفت که یکی از بهترین مزایای استفاده از دستگاه ایکس ری خودرویی این است که نیازی به پیاده کردن سرنشینان یا وسایل خودرو نیست و می توان بازرسی را با سرعت بالا و به راحتی انجام داد. 

خرید انواع دستگاه ایکس ری خودرویی

در این مقاله به بررسی و معرفی یکی از وسایل و تجهیزات کمک امنیتی به نام دستگاه ایکس ری پرداخته شد. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با ویژگی ها و مزایای استفاده از این دستگاه می توانید با شناخت و آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های دقیق تر می توانید با کارشناسان مجموعه مکسا از طریق تماس با شماره 78756000 021  در تماس باشید. مدل های متنوع انواع دستگاه های ایکس ری خودرویی را در سایت https://maxasecurity.com/  مشاهده کرده و سپس بهترین مدل مورد نظرتان را خریداری نمایید. شرکت مکسا ارائه دهنده انواع دستگاه ایکس ری خودرویی با کیفیت بسیار بالا است. 

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.