Web Analytics Made Easy - Statcounter

جاذبه‌های ماناوگات، شهری در نزدیکی آنتالیا

اگر بخواهید یکی از هتل های ماناوگات را رزرو کنید، حتما با خودتان فکر می‌کنید که این شهر کوچک چه جاذبه‌هایی دارد که چند روز سفرتان را به شکل خوبی بگذرانید. خبر خوب در مورد این شهر آن است که سفرتان به هر تعداد روز که طول بکشد، زیبایی‌هایی در ماناوگات است که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید و لحظات خوش در آن بسازید. در ادامه چند مورد از جاذبه‌های معروف ماناوگات را به شما معرفی می‌کنیم تا با خیال راحت این سفر را رزرو کنید و راهی آن شهر شوید.

جاذبه‌های تاریخی

شاید نام ماناوگات را کم‌تر از سایر شهرهای دیگر ترکیه شنیده ‌باشید؛ اما این شهر هم تاریخی داشته ‌است. روزگاری را گذرانده که در آن، پستی‌ها و بلندی‌های زیادی را وجود داشت. حالا یادگارهایی از آن‌ها باقی‌مانده که بهتر است بعد از رسیدن به هتل های ماناوگات باید به آن‌ها سر بزنید.

شهر باستانی سلوکیا آتن

از اولین جاذبه‌ها شهر باستانی سلوکیا است که در نزدیکی شهر سیده ساخته شده‌است. باستان‌شناسان نتوانستند مشخص کنند که قدمت آن به چه دورانی برمی‌گردد؛ اما اگر به تماشای آن بروید، در ابتدا حصاری از درختان سبز را دور تا دور قلعه می‌بینید. سپس که وارد آن می‌شوید، می‌بینید که شهری با کلیسا، انبار و حمام را داخل این شهر پیدا می‌کنید. همین‌طور، بزرگان بسیاری در آن زندگی کرده ‌بودند که اکنون مقبره آن‌ها هنوز در این شهر وجود دارند و می‌توانید آن‌ها را هم ببینید.

معبد آپولو و آتنا

در گذشته مکان‌های مختلفی برای پرستش خدایان مختلف وجود داشتند. اگر تصمیم گرفتید که هتل های ماناوگات را رزرو کنید و سری به این شهر بزنید؛ حتما به تماشا این دو معبد بروید. معابد آپولو و آتنا فاصله کمی با هم دارند و اگر به دیدن هر یک از آن‌ها رفتید، کمی آن‌طرف‌تر معبد بعدی را پیدا می‌کنید. چیزی که در این معابد نظر افراد را در همان نگاه اول به سمت خود می‌کشد، ستون‌های بلندی هستند که بعضی از آن‌ها 15 متر ارتفاع دارند. در کنار آن‌ها، سنگ‌های مرمر حیاط و گچ‌بری‌های خاص محیط حتما شما را غرق تماشای خود می‌کنند.

استیت آگورا

رد پای خدایا هم در ماناوگات دیده می‌شود. استیت آگورا جایی است که مجموعه‌ای به شکل رومی در آن ساخته شده ‌است. در بخشی از آن ساختمان دو طبقه‌ای ساخته بودند که از روی نشانه‌ها تشخیص دادند که در گذشته، اینجا کتابخانه بود. در بخشی از ساختمان مجسمه الهه تقدیر وجود دارد که به آن نمسیس می‌گویند.

جاذبه‌های طبیعی

گرفتن آرامش را در سفر خود به ماناوگات جا دهید. رفتن به دل طبیعت و دیدن جاذبه‌های طبیعی این شهر می‌تواند یک انتخاب باشد که برای مدتی از زندگی قبلی خود فاصله بگیرید و خودتان را در جایی سبز و با آبشارها و کوه‌ها احاطه کنید. در اینجا زندگی بدون اینترنت می‌تواند مانند یک راه درمانی تمام غم‌ها و ناراحتی‌ها را از شما دور کند.

ساحل بوگاز

سفر که بدون تفریح نمی‌شود. از آن‌جایی که هتل های ماناوگات به ساحل نزدیک هستند؛ در لیست کارهای سفرتان، رفتن به ساحل بوگاز را هم اضافه کنید. در این ساحل اولین کاری که می‌توانید انجام دهید، قدم زدن در آن است. با این کار کمی از دنیای شلوغ و پیچیده امروز دور می‌شوید و خودتان را مهمان آرامش می‌کنید. علاوه‌بر این، شنا هم یک انتخاب فوق‌العاده هنگام رفتن به ساحل به حساب می‌آید. اگر هوا مساعد است، این حال خوب را از خود دریغ نکنید.

غارهای دودنسیک

رفتن به غارها برای همه آسان نیست و بعضی از افراد با این کار دچار اضطراب می‌شوند. در شهر ماناوگات هم غراهای دودنسیک منتظر شما هستند تا این حس را تجربه کنید. این غارها نزدیک شهر سویزلی قرار دارند و اگر مایل باشید، می‌توانید سری هم به این شهر بزنید و با قسمت دیگری از ترکیه آشنا شوید. آب زیرزمینی که از این غارها می‌گذرند، به‌صورت چشمه درآمده‌اند. تماشای آن‌ها و دست‌زدن به آن آب می‌تواند جالب باشد و شما را سرحال آورد.

آبشار ماناوگات

اگر می‌خواهید غصه‌های زندگی ماشینی را از خود دور کنید، در این سفر به تماشای آبشار ماناوگات بروید. این آبشار ارتفاع چندان بلندی ندارد که هیجان‌انگیز به نظر بیاید؛ اما عریض‌بودن آن باعث شده که زیبایی خاصی به‌وجود آورد. اگر اهل پیک‌نیک‌ باشید، این قسمت شهر ماناوگات می‌تواند برای شما و عزیزانی که همراه شما هستند، یک نقطه برای به‌دست‌آوردن آرامش باشند. در کنار آن، رودخانه‌ای هم به همین نام است که در کنار آن هم می‌توان استراحت کرد.

رزرو ویژه هتل های ماناوگات در فلای تودی

حالا می‌دانید که سفر به ماناوگات حوصله شما را سر نمی‌برد. بلکه این سفر هم مانند تمام سفرهای دیگر هیجان خاص خود را دارد. برای رفتن به این شهر، هتل های آنتالیا را در فلای تودی رزرو کنید. این سایت تنها برای خرید بلیط هواپیمای ماناوگات نیست. علاوه‌بر آن، می‌توانید هتل‌های این شهر را در این سایت به‌صورت آنلاین ببینید و از میان آن‌ها هتل مناسب خود را انتخاب کنید. بعد از این‌که گزینه مناسب خود را رزرو کردید، ووچر هتل برایتان صادر می‌شود و با خیال راحت می‌توانید گام‌های بعدی سفرتان را بردارید. اگر فکر می‌کنید که رفتن از فرودگاه تا هتل ممکن است برایتان سخت باشد؛ ترانسفر فرودگاهی رزرو کنید تا بدون هیچ نگرانی به اقامتگاه خود برسید. اگر در فلای تودی این کار را انجام دهید، تخفیف ویژه‌ای دریافت می‌کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما