Web Analytics Made Easy - Statcounter

خانه خود را مقرون به صرفه هوشمند کنید!

تجهیزات هوشمند سازی خانه در پکیج های مختلف هوشمند سازی که شامل ماژولهای تابلویی، ماژولهای دیواری و سقفی، تاچ پنل، کلید و پریز هوشمند، تجهیزات جانبی مثل دوربینهای مداربسته و… می‌شوند، ممکن است هزینه‌هایی را در بر داشته باشند که برای آن برنامه ریزی نکرده باشید. خصوصاً وقتی حرف از قیمت تجهیزات هوشمند سازی خارجی می شود با هزینه‌های تامین از خارج از کشور، گمرک و… مواجه می شویم که ممکن است اعمال ساده و پایه‌ای هوشمند سازی را نیز درگیر قیمتهای نجومی کند.

به همین دلیل بهتر است برای دستیابی به یک قیمت رقابتی در کنار کیفیت مناسب و خدمات پس از فروش تضمین شده، به دنبال راه حل ها و تولیدات داخلی در این زمینه باشیم؛ زیرا که این نوع از محصولات علاوه بر کیفیت مناسب، از نقطه نظر قیمتی نیز بسیار به صرفه تر از تجهیزات هوشمند سازی خارجی، آن هم با همان کارایی و سطح کیفی هستند و علاوه بر این موارد، گارانتی و تضمین خدمات پس از فروش بلند مدت نیز دارند.

گفتنی ست که شرکت تولیدی و دانش‌بنیان خانه هوشمند کوباکو با 14 سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه‌ی تولید سبد کاملی از محصولات و با بیش از 2000 پروژه‌ی انجام شده، خدمات اقتصادی هوشمند سازی پایه را به صورت پکیج برنزی در اختیار علاقه مندان قرار داده است که برای استعلام قیمت خانه هوشمند دلخواه خود می توانید به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

در ادامه‌ی این نوشته نیز در کنار یکدیگر، به شناخت خانه هوشمند و مزایای آن و همچنین انتخاب یک خانه هوشمند ارزان می‌پردازیم.

خانه هوشمند چیست؟

یک خانه‌ی هوشمند به آپارتمان، خانه ویلایی و یا یک واحد اداری تجاری گفته می‌شود که توسط سیستم های اتوماسیون با نظم و ترتیب خاصی تعریف شده و قابل شخصی سازی است که در آن، سیستمهای متصل و درگیر، امور روزمره‌ی خانه را کنترل می‌کنند. برای مثال، یک سیستم روشنایی هوشمند با استفاده از تعریف سناریوهای مختلف و یا با توجه به این که کاربر در کجای خانه است و چه نیازی دارد، لامپ ها را خاموش و یا روشن کرده و حتی در صورت نصب ماژول مربوط، می تواند شدت و رنگ روشنایی را نیز کنترل کند. یا سیستم کنترل تردد و حسگر حرکتی می تواند ورود افراد را به خانه کنترل کند و با کمک سیستم امنیتی، در صورت نیاز، پاسخ مناسب بدهد.

مزایای خانه هوشمند چیست؟

  • کنترل کاربر پسند
  • راحتی و آسایش در استفاده
  • امنیت بهتر
  • صرفه جویی و مدیریت انرژی
  • دسترسی از راه دور
  • مانیتورینگ و ارتباطات پیشرفته
  • قابلیت های سفارشی سازی

کنترل کاربر پسند

یکی از قابل توجه ترین تفاوت ها برای کاربر به نسبت خانه سنتی، کنترل سیستم دزدگیر است که با یک سیستم هشدار، صفحه کلید سنتی با یک صفحه نمایش لمسی جایگزین می شود. در واقع، شما با هوشمندسازی یک کنترل پنل دارید که بیشتر شبیه یک تبلت بوده و استفاده از آن بسیار ساده است. کنترل پنل هوشمند همچنین از کنترل‌های لمسی و سوایپ استفاده می‌کند که برای اکثر کاربران بسیار آشناتر است.

با کنترل های صفحه لمسی و رابط کاربری بصری ساده، کاربران زمان بسیار آسان تری را برای مدیریت سیستمهای خانه و همچنین آیفون خود خواهند داشت. هنگامی که از کنترل پنل استفاده می کنید، منوهایی را مشاهده می کنید که می توانند شما را در بین طیف گسترده ای از ویژگی های مختلف هوشمند راهنمایی کنند و برنامه ریزی تنظیمات جدید در آن نیز بسیار آسان است. علاوه بر این، بسیاری از این سیستم ها با برنامه های تلفن همراه سازگار هستند که می توانند مدیریت و نظارت بر حفاظت از محل سکونت شما را آسان تر کنند.

راحتی و آسایش در استفاده

رویدادهای زندگی روزمره می تواند زندگی یک فرد را بسیار شلوغ کند. ممکن است روزی نیاز به حضور در دفتر کار در تمام طول روز به ناچار داشته باشید و نتوانید زمانی که فرزندان شما آن را در درب خانه می آیند، درب را باز کرده و پذیرای آن ها باشید. وقتی در خانه نیستید، همیشه نگران محافظت از خانواده و ساکنان خود هستید. اما با سیستم های اتوماسیون خانگی، می توانید در محل کار خود، با خانه هوشمندتان به طور کامل در ارتباط مستقیم باشید.

درست است که ممکن است نتوانید از نظر فیزیکی در خانه باشید؛ اما همچنان می توانید مکان زندگی خود را تماشا کنید و بر آن‌چه که اتفاق می افتد نظارت کنید. در حالی که به راحتی در دفتر خود می نشینید و کار می کنید. با این دسترسی از راه دور برای یک خانه هوشمند، می توانید چراغ ها را خاموش کنید. سیستم امنیتی را مسلح کنید، درها را قفل کنید، ببینید چه کسی وارد خانه می شود و حتی ترموستات خانه را تنظیم کنید!

امنیت بهتر

این موضوع ممکن است به نظر بدیهی برسد؛ اما سیستم های امنیتی خانه هوشمند بسیار بهتر از همتایان قدیمی خود شده اند. با یک سیستم هشدار سنتی، شما دستگاه هایی دارید که به یک پانل امنیتی متصل می شوند که با یک سرویس نظارت ارتباط برقرار می کند. این هنوز در مورد سیستم امنیتی خانه های هوشمند صدق می کند؛ اما پیشرفت های فناوری، به افزودن لایه های جدید حفاظتی کمک می کند که در استفاده از سیستم های هشدار قدیمی تر امکان پذیر نبود.

هنگامی که شما یکی از سیستم‌های هشدار سنتی را نصب می‌کردید، نصب‌کننده آن را برنامه‌ریزی می‌کرد تا به روش‌های مختلف به رویدادهای مختلف پاسخ دهد و سیستم باید مسلح می‌شد تا در برخی شرایط حتی توانایی پاسخ دادن داشته باشد. در حالی که یک سیستم اتوماسیون در کنار این که مانند سیستم سنتی می تواند برای ویژگی ها و پاسخ های مختلف برنامه ریزی شود، همچنین این پتانسیل را دارد که حتی زمانی که مسلح نیست (یا حتی زمانی که با قطعی برق مواجه می شویم) به محافظت مداوم از خانه ادامه دهد. این سیستم می تواند برای شما هشدارهای متنی ارسال کند تا به شما از بابت ورودو خروج اطلاع دهد و زمانی که خود یا فردی مجاز در خانه هستید، در حالت عادی و اصطلاحاً خلع سلاح و آماده باش فعالیت داشته باشد.

صرفه جویی و مدیریت انرژی

سیستم های هوشمند سازی در صورت استفاده صحیح، می توانند در مدیریت مصرف انرژی خانه شما بسیار مفید باشند. یک مثال از مصرف انرژی، تنظیم ترموستات بر اساس فعالیت های روزانه شما و زمان ورود و خروج از خانه است.

ترموستات هوشمند تنظیمات را بر اساس سلیقه و نیاز شما تغییر می دهد و در صورت تنظیم، به طور خودکار به نیازهای پاسخ می دهد. شما همچنین می‌توانید این نوع دستگاه‌ها را با سایر دستگاه‌های هوشمند خود هماهنگ کنید؛ به عنوان مثال، وقتی چراغ‌ها روشن هستند، به این معنی است که شخصی در آپارتمان است و سیستم تنظیمات را بر اساس حضور فرد تنظیم می‌کند. این موضوع کمک می کند تا مکان شما از نظر انرژی بسیار کارآمدتر باشد و در عین حال، به کاهش مبلغ قبوض شما کمک می کند.

دسترسی از راه دور

از مزایای مهم خانه هوشمند این است که همه تجهیزات می تواند به یک برنامه تلفن هوشمند متصل شود که امکان دسترسی از راه دور را فراهم می کند. مطمئناً، این برنامه می تواند در سراسر خانه به عنوان یک کنترلر راحت یا برای نظارت بر دوربین های شما استفاده شود؛ اما بسیاری از ویژگی های عالی دیگر برای دسترسی به سیستم امنیتی زمانی که خارج از خانه هستید را نیز اضافه می کند.

با یک سیستم یکپارچه‌ی هوشمند، می توانید بدون نیاز به دسترسی به کنترل پنل و تاچ پنل، سیستم را مسلح و خلع سلاح کنید. اگر فراموش کردید درب را قفل کنید، سیستم می تواند برای شما یک هشدار ارسال کند و به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به بازگشت به خانه، درب را قفل کنید. اگر یکی از اعضای خانواده در زمانی که شما دور از محل سکونت هستید نیاز به ورود به خانه دارد، می توانید قفل در را باز کرده و سیستم را خلع سلاح کنید تا دسترسی را فراهم کنید. اینها تنها تعدادی از ویژگی های دسترسی از راه دور هستند که می توانید هنگام داشتن یک کنترلر اتوماسیون خانه هوشمند انتظار داشته باشید.

سفارشی سازی

سیستم های هوشمند با طیف وسیع تری از دستگاه ها نسبت به پانل های هشدار سنتی سازگار هستند. چند مورد از این موارد شامل سنسورهای حرکتی، حسگرهای تشخیص دود، دوربین‌های مداربسته‌ی داخلی و خارجی، قفل‌های هوشمند، چراغ‌ها، ترموستات‌ها، سنسورهای تشخیص نشتی و شیرهای برقی آب و گاز، سیستم‌های صوتی و بلندگوها و غیره را داریم. با تعداد زیادی دستگاه برای انتخاب و طیف وسیع تری از ویژگی های قابل برنامه ریزی، سیستم های هشدار، سطحی از سفارشی سازی را ارائه می دهند که در گذشته امکان پذیر نبود.