Web Analytics Made Easy - Statcounter
لبنان

شبکه اینترنت لبنان به خاطر اعتصاب کارکنان از کار افتاد

لبنان به دلیل اعتصاب کارکنان شرکت مخابراتی دولتی اوجیرو به دلیل دستمزد، دچار قطعی اینترنت سراسری شده است.

در حالی که کشور با بحران فلج کننده اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، کارگران دست به اعتصاب زده و خواهان افزایش دستمزدها شده اند.

اقتصاد لبنان در سال های اخیر به شدت آسیب دیده است و پوند لبنان 90 درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است. این رکود میلیون‌ها نفر را در این کشور در فقر فرو برده است و سازمان ملل متحد تخمین می‌زند که 82 درصد از جمعیت این کشور در فقر هستند.

با این حال، موسسات دولتی حقوق‌های شرکت مخابراتی را برای مطابقت با تورم تعدیل نکرده‌اند و کارگران قول داده‌اند در صورت عدم توجه به پیشنهادات آن‌ها، دست به اعتصاب بیشتری بزنند. مذاکرات بین کارمندان این شرکت و وزارت مخابرات ادامه دارد.

در اوایل سال جاری، دولت لبنان قیمت تعرفه های مخابرات و اینترنت خود را افزایش داد و قیمت خدمات مخابراتی پنج برابر و قیمت اینترنت دو برابر شد. دولت گفت این افزایش قیمت‌ها برای بقای صنعت مخابرات این کشورحیاتی است.

قرار است هفته آینده کمیته پارلمانی مخابرات برای رسیدگی به این مسائل تشکیل شود.

سال گذشته همین اپراتور دچار قطعی شد زیرا کشور با کمبود گازوئیل مواجه بود. شرکت اوجیرو مجبور شد خدمات خود را در بخش هایی از کشور به دلیل کمبود برق تعطیل کند زیرا لبنان مجبور به جیره بندی برق بود. هرچند کمبود برق در این کشور همچنان پابرجاست.