Web Analytics Made Easy - Statcounter

احتمالا آیفون 15 هیچ دکمه فیزیکی نخواهد داشت

با شروع سال 2023، شایعات زیادی در مورد مدل‌های آینده آیفون در حال انتشار هستند که در یکی از مهم‌ترین آن‌ها احتمال حذف تمامی دکمه‌های مکانیکی گوشی‌های آیفون عنوان شده است.

در گزارش اخیر MacRumors، مینگ چی کو، تحلیلگر پرآوازه اپل، مبنی بر اینکه آیفون 15 پرو آینده ممکن است دارای دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد باشد را عنوان کرده است. در توییتی از اکتبر 2022، او این احتمال را توضیح می‌دهد که جدیدترین مدل آیفون از دکمه‌ای مشابه طراحی دکمه هوم آیفون 7/8/SE2 استفاده کند و جایگزین طراحی فیزیکی دکمه‌ها شود. در این طراحی وقتی دکمه‌ها فشار داده می‌شوند، بازخورد لمسی می‌دهد، بدون اینکه واقعا به صورت فیزیکی حرکت کنند. چیزی شبیه به ترک پد Force Touch که در مک‌بوک‌های جدید استفاده شده است.

دکمه‌های جدید آیفون به این گوشی این امکان را می دهد که توانایی مقاومت در برابر آب خود را بهبود بخشد و قطعات متحرک اضافی را که به مرور زمان فرسوده یا شکسته می‌شوند را حذف کند.

انتظار می رود این تغییر فقط برای سری آیفون 15 باشد، اما در صورت موفقیت آمیز بودن، مینگ چی کو تصور می‌کند که این به‌روزرسانی را می‌توان در آیپد پرو و حتی اپل واچ اولترا مشاهده کرد. انتظار می‌رود سری آیفون 15 طبق معمول در ماه سپتامبر (شهریورماه 1402) عرضه شود.