Web Analytics Made Easy - Statcounter

معرفی 5 دیتاسنتر برتر دنیا

معرفی 5 دیتاسنتر برتر دنیا

به نقل از آذرسیس:به احتمال زیاد همه به این موضوع واقف هستید که دیتاسنترها در سرتاسر دنیا گسترش یافته اند و منابع عظیمی برای ذخیره اطلاعات کاربران هستند. این مراکز داده شامل مزارع انبوه سرور و تجهیزات شبکه ای می باشند که حجم عظیمی از داده ها را برای مشتریان ذخیره، پردازش و توزیع می کنند.

برخلاف تصوری که دیگران دارند، تعداد دیتاسنترها هر ساله در حال کاهش است. این مراکز داده می توانند خدماتی مانند: انبارهایی برای داده ها و امکان ذخیره سازی و نگهداری آنها و غیره را فراهم کنند. ما در این مقاله در نظر داریم 5 دیتاسنتر برتر محبوب را به شما معرفی کنیم.

معرفی 5 دیتاسنتر قوی و محبوب در جهان

داشتن یک دیتاسنتر قدرتمند برای نگهداری داده ها یکی از دغدغه های بسیار مهم برای کاربران و مدیران سرور و کسب و کارهای اینترنتی می باشد. زیرا این مراکز تمام اطلاعات مهم کاربران را در اختیار داشته و از آنها نگهداری می کنند. حال بیایید به 5 مورد از بهترین دیتاسنترها از دید آذرسیس بپردازیم.

 5 دیتاسنتر قوی و محبوب در جهان

1. Hetzner

یکی از بزرگترین دیتاسنتر ها در کل اروپا Hetzener می باشد که با صدها هزار سرور در حال کار، در حال سرویس دهی به کاربران است. این دیتاسنتر از کشور آلمان خدمات خود را ارائه می دهند و در سایر کشور ها نیز شعبه دارد. هتزنر جزو شرکت های مطرح دنیا در زمینه میزبانی سرور می باشد . سخت افزار این دیتاسنتر بسیار ارزان است ولی IP های بسیار گرانی دارد. پس ارزان بودن سخت افزار آن تنها مزیت محسوب می شود. اگر قصد خرید سرور مجازی از هتزنر را دارید می توانید به وبسایت آذرسیس مراجعه و به آسانی بدون نیاز به پرداخت بین الملل از دیتا سنتر هتزنر سرور مجازی خریداری کنید.

2. Amazon

به طور کل آمازون دارای 38 دیتاسنتر مختلف در سراسر جهان می باشد و یکی از بزرگترین دیتاسنتر ها به حساب می آید. این دیتاسنتر قوی خدمات خود را در 20 کشور و 100 مکان مختلف ارائه می دهد. بخش AWS Free Tier در آمازون به مشتریان این امکان را می دهد تا خدمات AWS را به صورت رایگان تا سقف های مشخص شده برای هر سرویس مشخص و امتحان کنند. آمازون مزایای مختلفی دارد. از جمله می توان به استفاده آسان، انعطاف پذیری، هزینه متعارف، اعتبار مقیاس پذیری بالا و امنیت قوی اشاره کرد.

3. OVH

دیتاسنتر OVH در مقیاس صنعتی با بهترین سخت افزارها کار می کند تا زیرساخت های خود را با بهترین قیمت در این عرصه و بهترین کیفیت ارائه دهد. هر منبع آن سفارسی شده و پیکربندی شده است تا عملکردی بالا نشان دهد. بر حسب تقاضای شما همه منابع در دسترس هستند تا حداکثر انعطاف پذیری را برای شما فراهم کنند.OVH از یکی از معروف ترین و بهترین دیتاسنتر های دنیا است که میتواند بهترین خدمات سرور اختصاصی را برای شما فراهم کند.

4. VULTR

Vultr در سال 2014 تاسیس شد. این دیتاسنتر از نظر استراتژیکی در 30 مرکز داده از سراسر جهان قرار دارد که کار آسانی نیست. این دیتاسنتر یک محیط محاسباتی ابری استاندارد با کارایی بالا برای کاربران خود فراهم کرده است. Vultr دارای انعطاف پذیری بالا در انتخاب سیستم عامل می باشد و کنترل پنل بسیار قدرتمندی دارد، همچنین، ویژگی های قدرتمند شبکه باعث می شود تا شرکت ها زیرساخت های ابری با قابلیت تنظیم بالا و مقیاس پذیر تنظیم کنند.

5. Azure

یکی از دیتاسنتر های برتر دیگر azure می باشد که بستری با سرویس های ابری است. این دیتاسنتر انعطالف پذیری بالایی دارد و قابل سفارشی شدن است که دسترسی به مقادیر زیادی از داده ها، ابزارهای توسعه و منابع کامپیوتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

آذرسیس سرعت بی نهایت میزبانی وب

خدمات اینترنتی به دلیل تحریم های موجود علیه کاربران ایرانی بسیار محدود شده است . چنانچه می خواهید بهترین خدمات سرور مجازی لینوکس ، سرور مجازی ویندوز با قیمت مناسب تهیه کنید . میتوانید از وبسایت آذرسیس به نشانی https://my.azarsys.com/ سرور مجازی یا حتی سرور اختصاصی خود را با قیمت مناسب از بهترین دیتا سنتر های دنیا خریداری کنید.

سخن آخر

در پایان باید بگوییم درست است که تعداد دیتاسنتر ها بسیار زیاد بوده و متنوع هستند ولی فقط تعدادی از آنها قوی و جوابگوی تعداد زیادی از کاربران می باشند. ما در این مقاله شما را با چند مورد از بهترین دیتاسنترها جهان آشنا کردیم. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. از همراهی شما متشکریم.