Web Analytics Made Easy - Statcounter

معرفی مجموعه کتاب «راه تصویر»

انتشارات نارون دانش سال‌هاست در حیطه چاپ کتاب فعالیت دارد و تاکنون کتاب‌های مختلفی را چاپ نموده است. در اینجا قصد داریم به معرفی یکی از مجموعه کتاب‌های تخصصی که در این انتشارات چاپ شده است بپردازیم.

مجموعه کتاب «راه تصویر» شامل چهار جلد کتاب ارزشمند و به‌روز با عناوین «لنزشناسی»، «دوربین‌های ویدئویی و سینمایی»، «لوازم جانبی تصویربرداری» و «دوربین‌های هیبرید»، یکی از بهترین و جامع‌ترین منابع فارسی که در حوزه آموزش فنی و هنری عکاسی و فیلم‌برداری توسط این انتشارات چاپ شده است. این اثر به قلم خانم «معصومه تن قطاری» نگاشته و گردآوری‌شده که مورد استقبال هنرجویان عکاسی و فیلم‌برداری قرار گرفته است. این مجموعه آثار در قالب بیش از 1000 صفحه به زبان فارسی نگاشته شده که هم در زمینه‌ی آشنایی با فنون و ابزار و هم در زمینه‌ی آموزش مفاهیم هنری و زیبایی‌شناسی عکاسی و فیلم‌برداری حرف‌های بسیار، آموزنده و بدیعی برای گفتن دارد.

معرفی مجموعه کتاب «راه تصویر»

کتاب لنزشناسی: هنرمند می‌آموزد که متفاوت و صحیح نگاه کند؛ اما او باید تدریجاً بتواند که از پشت ابزارش، حتی خیلی هنرمندانه‌تر نگاه نماید، نگاهی که او را به سمت خلق اثر ببرد. این دو دریچه – یعنی چشم و لنز دوربین – خیلی از اوقات مشابه هم نیستند. از لحظه‌ای که می‌فهمیم بینایی دوربین و البته لنزهایمان با خود ما فرق دارد، کارمان به‌عنوان تصویربردار یا عکاسی که احتمالاً می‌تواند راه‌حلی برای نمایش عادی یا منحصربه‌فرد موضوعات پیدا کند، شروع می‌شود.

کتاب دوربین‌های ویدئویی و سینمایی: یک تصویربردار به‌طورکلی، هفت وظیفه‌ی مهم را در تمام طول عمر کاری خود بر عهده دارد:

– کسب دانش مرتبط با ابزار و فنون

– مهارت عملی – یادگیری هنر و پرورش قریحه هنری

– حفظ کیفیت تصویر و زیبایی هنری آن با هر مجموعه‌ی ابزاری که دست او می‌دهند

– هماهنگی با سایر اعضای گروه خصوصاً کارگردان و بازیگر

– رسیدن به توانایی پیش‌بینی، شکار و خلق تصویر

– استقامت و صبر از نظر بدنی و ذهنی – البته حافظه‌ی خوب!

کتاب لوازم جانبی تصویربرداری: اگر اطلاعی از انواع مختلف لوازم کار خود نداشته باشید، برای بسیاری مشکلات، چالش‌ها و خلاقیت‌هایی که به ذهنتان خواهد رسید، راه‌حل عملی را پیدا نمی‌کنید. متأسفانه خیلی افراد هم حتی وقتی راه‌حل‌ها را می‌دانند، به شما نمی‌گویند.  این کتاب، مجموعه‌ای از اطلاعات را درباره ابزار جانبی تصویربرداری در اختیار شما می‌گذارد. هر گروه از این لوازم را به‌صورت اصولی تعریف کرده، مثال‌هایی به‌روز برایش آورده و تقسیم‌بندی مختصری از انواع و اقسامشان را بیان نموده است.

کتاب دوربین‌های هیبرید: هم‌اکنون، در روزگاری هستیم که عکاسان از دنیای فیلم و تصویربرداری کنار گذاشته نمی‌شوند. دوربین کوچک عکاسی ما، نه‌تنها محدود به ثبت عکس‌های ثابت (Still Photos) نمی‌شود؛ بلکه ما را قادر می‌سازد تا تصاویر متحرک را حتی با کیفیتی نزدیک به دوربین‌های سینمایی ثبت و ضبط کنیم. نسل آخر دوربین‌های DSLR و البته فراتر از آن‌ها دوربین‌های بدون آینه مدرن، همان چیزی هستند که سال‌ها عکاسان به دنبالش بودند. امید است مطالعه‌ی این کتاب، مسیر صعود شما به قله‌های هنر و خلاقیت را قدری هموار نماید. این کتاب در حقیقت فصل چهارم کتاب «دوربین‌های ویدئویی و سینمایی» می‌باشد. فلذا، مفاهیم پایه‌ای توضیح داده‌شده درباره‌ی تصویربرداری و ساختمان دوربین‌ها را در کتاب مذکور خواهید یافت.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.