Web Analytics Made Easy - Statcounter
اینشورتک

کارگروه اینشورتک سازمان نصر تهران فعالیت خود را آغاز کرد

کارگروه اینشورتک ذیل رسته خدمات فناوری اطلاعات و کمیسیون فین تک سازمان نصر تهران آغاز به کار کرد.
کارگروه اینشورتک ذیل رسته خدمات فناوری اطلاعات و کمیسیون فین تک سازمان نصر تهران آغاز به کار کرد.

با درخواست فعالان حوزه اینشورتک از سازمان نصر تهران و پس از انتشار فراخوان عضوگیری آن در هفته گذشته، اولین جلسه کارگروه اینشورتک در تاریخ اول مرداد ماه جاری تشکیل شد.

این جلسه با شرکت 22 نفر از اعضا به شکل حضوری در محل سازمان نظام صنفی و 18 نفر از اعضا به شکل آنلاین، به ریاست آقای محمدرضا قلعه نوی عضو هیات مدیره سازمان و رئیس رسته خدمات فناوری اطلاعات و همچنین با حضور آقایان علیرضا خداکرمی، دبیر رسته خدمات فناوری اطلاعات و رضا قربانی عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون فین‌تک برگزار شد.

در آغاز جلسه آقای قلعه‌نوی در خصوص ساختار کلی سازمان، نحوه شکل‌گیری این رسته در دوره ششم هیأت مدیره و کمیسیون‌های فعال تخصصی و موضوعی و در رابطه با روند شکل‌گیری این کارگروه و اهداف آتی رسته در قبال فناوری‌های نوین مالی توضیحاتی ارائه کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که در مدت زمانی کوتاه این کارگروه به شکل رسمی و در قالب کمیسیون در جهت رسیدن به اهداف خود قدم بردارد.

رئیس رسته خدمات فناوری اطلاعات ضمن اشاره به دسته‌بندی ارائه شده بازارهای مالی از سوی دیلویت به سه گروه پول، سرمایه و اطمینان تاکید کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در راستای اهداف خود درصدد است فعالان هر سه گروه را در کمیسیون‌های مرتبط گرد هم آورد تا در نهایت به ایجاد رسته فناوری‌های مالی منجر شود.

قلعه نوی افزود: طبیعتا این موضوع با تشکیل کارگروه اینشورتک و سایر حوزه های نامبرده تقویت خواهد شد.

پس از او، آقای قربانی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بیمه توضیحاتی ارائه و اظهار امیدواری کرد که با تشکیل این کارگروه، مسائل و موانع موجود در این حوزه پیگیری و مرتفع شود. در ادامه این نشست نیز هر یک از حاضران به معرفی خود و حوزه فعالیت خود پرداختند.

گفتنی است کارگروه اینشورتک با هدف ایجاد کار گروهی و منسجم، اتحاد رقبا، ارائه یک میز تخصصی و یکپارچه جهت نیل به نظام‌بخشی و چارچوب‌های کاری یکپارچه برای فعالان این حوزه تشکیل شده تا بتوانند در فضایی سالم، رقابتی و شفاف با وضع قوانین حمایتی و ایجاد بسترهای مناسب، همگرایی بین دو صنعت فناوری اطلاعات و بیمه را فراهم آورند.

همچنین این کارگروه در نظر دارد ضمن جهت‌دهی به ساختار فعالیت شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال حوزه هوشمندسازی و تحول دیجیتال در راستای توسعه بازار فعالان این عرصه، قدم بردارد. لازم به ذکر است در این جلسه با رای گیری اعضای حاضر و آنلاین، هانیه کارخانه به عنوان رئیس کارگروه اینشورتک انتخاب و مقرر شد در جلسه بعدی با پیشنهاد اعضا کمیته‌های تخصصی شکل بگیرد و این کارگروه فعالیت‌های تخصصی خود را آغاز کند.