Web Analytics Made Easy - Statcounter

استعلام قیمت میلگرد آجدار، ساده و کلاف در آهن118

میلگرد، نوعی مقطع فولادی پرکاربرد است که به منظور افزایش مقاومت سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن جایی که بتن به تنهایی در برابر نیروهای کششی مقاومت چندانی ندارد، از این رو از میلگرد به منظور جبران این کمبود استفاده می‌شود. میلگردها در سراسر سازه‌های بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین سازه به طور کامل مقاوم‌سازی می‌شود. روش ساخت انواع میلگرد بر اساس استاندارد خاصی صورت می‌گیرد. انواع میلگرد بر اساس عوامل مختلفی دسته بندی می‌گردد. از جمله مهم‌ترین عامل دسته بندی این محصول، مقدار مقاومت میلگرد در برابر نیروی کششی است. بر این اساس انواع میلگرد شامل میلگرد آجدار، ساده، کلاف آجدار و کلاف ساده است. به منظور اطلاع از قیمت میلگردها با ما همراه باشید.

قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده

اولین و ساده‌ترین نوع میلگرد، میلگردهای ساده هستند. سطح میلگرد ساده صاف بوده و هیچ آج و شیاری ندارد. از میلگرد ساده معمولا در مکان هایی استفاده می‌شود که امکان خوردگی و تغییر آن وجود دارد. از این رو مهم‌ترین کاربرد این محصول استفاده از آن‌ها در نما و شفت‌های صنعتی است.

از دیگر کاربرد میلگرد ساده شامل صنایع قالب سازی، پیچ و بولت، قالب بندی و نماها است. میلگرد ساده به میلگرد A1 نیز معروف است. به طور کلی مقاومت میلگرد ساده از نوع آجدار کمتر است از این رو در صنایع ساختمان سازی چندان کاربرد گسترده‌ای  ندارد. قیمت میلگرد ساده نیز بر اساس کیفیت آن و همچنین بازار جهانی متفاوت است. عواملی نظیر قیمت آهن، ارز و دلار، شرایط اقتصادی و… می‌توانند سبب بالا و پایین شدن قیمت میلگرد ساده شوند.

قیمت میلگرد آجدار

قیمت میلگرد آجدار

دومین نوع میلگرد، میلگردهای آجدار هستند. این محصولات بر روی سطح خود دارای شیارهای برآمده‌ای  به نام آج هستند. از میلگرد آجدار در صنعت ساختمان سازی به منظور افزایش مقاومت فوندانسیون و بتن استفاده می‌شود. شیارهای موجود در سطح این میلگردها سبب می‌شود تا مقاومت بتن به میزان قابل توجهی افزایش یابد. همین مسئله سبب می‌شود از میلگرد آجدار در صنایع ساختمان سازی به طور گسترده استفاده شود. در واقع این شیارها از سر خوردن و لغز میلگرد جلوگیری می‌کند.

قیمت میلگرد آجدار از میلگرد ساده اندکی بیشتر است. چرا که دارای مقاومت بالاتری بوده و به همین علت پرکاربردتر است. از این رو علاوه بر شرایط بازار و ارز و همچنین قیمت فولاد و آهن، تقاضا نیز در تعیین قیمت دخیل است. همین مسئله سبب افزایش قیمت میلگرد آجدار می‌شود.

قیمت کلاف ساده

قیمت کلاف ساده

محصولی دیگر که در خانواده میلگردها قرار می‌گیرد، کلاف ساده است. کلاف ساده از میلگرد ساده تولید می‌شود. در واقع میلگردهایی که کمتر از 5 میلی متر قطر دارند، به منظور تولید میلگرد کلاف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی میلگردها در دو نوع تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند که شامل کلاف و شاخه هستند. کلاف ساده در روند تولید از میلگرد ساده ساخته شده و به دور دستگاهی پیچیده می‌شوند و حالت کلاف به خود می‌گیرند.

 میلگردهای کلاف ساده در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی به منظور افزایش استحکام در سازه‌های بتنی، افزایش استحکام دیوار و ستون‌های آجری، افزایش استحکام بلوک و همچنین اتصالات گازی به طور گسترده از این محصول استفاده می‌شود. کاربرد آن نیز در تولید سیم‌های برق و دکل ها، سیم بکسل، ساخت پیچ و مهره و… مشهود است.

قیمت کلاف آجدار

قیمت کلاف آجدار

کلاف آجدار در واقع محصولیست که از میلگرد آجدار تولید می‌شود. قطر کلاف آجدار همانند کلاف ساده بسیار کم است. کلاف آجدار طبق استاندارهای A2 و A3 تولید می‌شود. قیمت این کلاف نیز مشابه با قیمت میلگردهای شاخه است. به طور کلی به منظور نگهداری از کلاف آجدار می‌بایست اصول خاصی را رعایت کرد تا خراب نشود. از جمله باید از خرک‌های چوبی استفاده کرد و یا به منظور حمل و نقل آن‌ها از روکش نایلونی استفاده نکرد. چرا که سبب تشدید زنگ زدگی می‌شود.

در آخر نیز جهت خرید انواع میلگرد و کلاف و همچنین استعلام قیمت می‌توانید با شماره 02154473 تماس بگیرید و با کارشناسان فروش آهن118 در ارتباط باشید. آهن118 مرکزی مطمئن به منظور خرید انواع میلگرد و آهن آلات است. جهت خریدی مطمئن و تضمینی با آهن118 همراه باشید و با مراجعه به سایت https://ahan118.com/  مشخصات محصولات را مشاهده نمایید.