Web Analytics Made Easy - Statcounter

گزارش تصویری همایش روز فناوری اطلاعات

شب گذشته دومین رویداد روز ملی فناوری اطلاعات، به مناسبت بزرگداشت زادروز محمد خوارزمی پدر علم داده‌ورزی کشور در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

قرائت بیانیه نصر تهران توسط علیرضا کشاورز

علیرضا کشاورز، دبیر سازمان نصر تهران بیانیه این سازمان به مناسبت روز فناوری اطلاعات را قرائت کرد. در این بیانیه با اشاره به اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران همچنان تلاش می‌کند که پاسدار حقوق کسب‌وکارها و فعالان حوزه فناوری اطلاعات ایران باشد، آمده است: «فناوری اطلاعات در دنیا و ایران امروز به زیرساخت توسعه تبدیل شده و باید این زیرساخت و اعتباربخشی به آن گسترش پیدا کند.»

سیدمحمدامین آقامیری: اکنون کسب‌وکارها در تنظیم‌گری پیشتاز هستند

در ادامه این مراسم محمد‌امین آقامیری، دبیر شورای فضای مجازی کشور در روز فناوری اطلاعات بر اهمیت تنظیم‌گری در حوزه فناوری تأکید کرد.
آقامیری همچنین فضای مجازی را جزئی جداناپذیر از زندگی مردم دانست و اظهار داشت همان‌طور که در زندگی نیازمند تنظیم‌گری هستیم، باید در فضای مجازی نیز شاهد تنظیم‌گری درست باشیم.
محمدامین آقامیری در سخنرانی خود همچنین اشاره کرد اکنون کسب‌وکارها در بحث قانون‌گذاری و تنظیم‌گری جلوتر هستند.

محمدباقر قالیباف: فناوری اطلاعات پیشران برنامه هفتم توسعه است

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دومین رویداد روز فناوری اطلاعات حضور یافت. قالیباف در سخنرانی خود اظهار داشت طی تمام سال‌هایی که خدمت می‌کرده، هیچ صنفی در ایجاد تحولات انجام‌شده به اندازه فناوری اطلاعات تأثیرگذار نبوده است. وی افزود: «فناوری اطلاعات، مهم‌ترین پیشران کشور در برنامه هفتم است. در گذشته اگر این سؤال مطرح می‌شد که علم بهتر است یا ثروت، امروز می‌گوییم، تجارت، بدون بستر علم امکان‌پذیر نیست و معتقدیم تحول کشور و اقتصاد آن به این حوزه وابسته است و شما هستید که می‌توانید اساس این کار را پیش ببرید. فناوری اطلاعات امروز دیگر برای جامعه و همچنین حکمرانی، یک انتخاب نیست؛ بلکه یک ضرورت است و حکمرانی هوشمند مهم‌تر از دولت الکترونیک است.»

تقدیر از پیشکسوتان صنف فناوری اطلاعات

در بخشی از این در این رویداد که گردهمایی فعالان حوزه فناوری اطلاعات کشور است از نصرالله جهانگرد، فرزاد فروردین، مسعود مرتضوی، محمد یوسفیان و امیرحسین نائینی به عنوان پنج پیشکسوت حوزه آی تی تقدیر شد.

قرائت بیانیه اختتامیه توسط بهناز آریا

«بهناز آریا»، رئیس کمیسیون افتای نصر تهران ضمن قرائت بیانیه اختتامیه این رویداد و تقدیر از حضور مدیران و متخصصان کلیدی صنعت فناوری اطلاعات در مهم‌ترین گردهمایی فعالان آی‌تی کشور گفت: «روندی که تحت عنوان تحول دیجیتال در ساختارهای سنتی دنیای اطراف ما شکل گرفته و در جریان است، موجی است که نه به‌عنوان یک گزینه انتخابی، بلکه به‌عنوان یک برنامه جدی در تصمیم‌گیری‌های خردورزانه از سوی حاکمیت، اصناف، کسب‌و‌کارها و مردم تأثیر خواهد گذاشت.»

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما