Web Analytics Made Easy - Statcounter

کیفیت باورنکردنی دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

سامسونگ با یک بیلبورد غول پیکر کیفیت سنسور 200 مگاپیکسلی را به نمایش گذاشت
سامسونگ با یک بیلبورد غول پیکر کیفیت سنسور 200 مگاپیکسلی را به نمایش گذاشت

سامسونگ می‌خواهد صنعت گوشی‌های هوشمند را به عصر جدیدی از عکاسی با وضوح بالا سوق دهد. به همین منظور، این شرکت یک سنسور دوربین ساخته است که تصاویر باکیفیت آن می‌تواند بدون افت کیفیت در بیلبوردهای غول پیکر استفاده شود.

سال گذشته، سامسونگ جنگ مگاپیکسلی دوربین گوشی‌های هوشمند را با سنسوری جدید با وضوح 200 مگاپیکسل دوباره شعله‌ور کرد.

این شرکت این سنسور را Isocell HP1 نامیده است و ظاهراً قبل از راهیابی به سری گوشی‌های گلکسی، در گوشی پرچمدار بعدی موتورولا با اسم رمز «Frontier» عرضه خواهد شد.

isocell hp1 - سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

مهندسانی که بر روی حسگر جدید کار می‌کنند می‌خواستند قابلیت‌هایی را که می‌توان با چنین راهکار پیشرفته‌ای برای عکس‌برداری به دست آورد، آزمایش کنند؛ بنابراین آن‌ها تصمیم گرفتند تصویر گربه را روی بیلبوردی به عرض ۲۸ متر و ارتفاع ۲۲ متر چاپ کنند! برای درک بهتر این مقیاس، تصور کنید این بیلبورد به اندازه نصف یک زمین بسکتبال است.

بنر گربه غول پیکر

این تصویر با استفاده از یک کیت نمونه اولیه گرفته شده است که حسگر 200 مگاپیکسلی جدید را ایجاد می‌کند، اما هنوز برای گرفتن سوژه‌های متحرک به طور کامل بهینه نشده است. مهندسان حتی از یک آداپتور سفارشی استفاده کردند که به آن‌ها اجازه می‌داد لنزهای دوربین DSLR مختلف را آزمایش کنند، اما در نهایت از این رویکرد صرف نظر کردند؛ زیرا نتایجی نشان‌دهنده عملکرد واقعی ماژول Isocell HP1 به عنوان دوربین گوشی‌های هوشمند نشان نمی‌داد.

پس از گرفتن یک سری عکس، مهندسان یکی را برای چاپ روی دوجین قطعه پارچه به طول 2.3 متر انتخاب کرده و سپس آن‌ها را به هم دوختند تا بوم کامل را تشکیل دهند.

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

مینهیوک لی (Minhyuk Lee) که یکی از مهندسان تیم راهکارهای حسگر دوربین در سامسونگ است، معتقد است که مزایای اصلی سنسور Isocell HP1 توانایی «گرفتن تصویری است که می تواند بزرگنمایی شود و بدون افت کیفیت تصویر برش داده شود» و همچنین امکان فعال کردن فیلمبرداری 8K با سرعت 30 فریم در ثانیه نیز وجود دارد. با این حال، مهم‌ترین مزیت سنسور 200 مگاپیکسلی جدید، توانایی ادغام چهار یا 16 پیکسل در یک پیکسل برای تولید تصویری با کیفیت بالاتر و نویز کمتر در مکان‌های کم نور است.