Web Analytics Made Easy - Statcounter

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 491 چه شرایطی و مراحلی دارد؟

هر ساله افراد با مهارت های مختلف به فکر مهاجرت کاری به کشورهای مختلف از جمله کشور استرالیا هستند .دولت استرالیا، روش های مهاجرتی متفاوتی را برای افرادی که قصد کار و زندگی در این کشور دارند، ارائه می‌کند. یکی از انواع ویزای کاری این کشور، ویزای 491 استرالیا است که در ادامه با روند اخذ این ویزا و مراحل آن توضیح می‌دهیم. پس اگر علاقه مند هستید در این باره بیشتر بدانید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا مهاجرت کاری به استرالیا؟

استرالیا جزو کشورهایی از جهان است که برای رونق اقتصادی و صنایع مختلف خود، به جذب نیروی کار ماهر خارجی وابسته است. این کشور علاوه‌بر مسیرهای مهاجرتی متعدد، جزو کشورهای برتر از نظر حقوق و دستمزد است. طبق آخرین اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)؛ میانگین دستمزد در این کشور 34 دلار برای هر ساعت است. نرخ بیکاری پایین (5.6% طبق آخرین آمار ABS)، نیاز به مشاغل مختلف در حوزه‌های کاری متعدد، شاخص توازن کار و زندگی بالا (Work-Life Balance) و درآمد بالا از مهم‌ترین مزایای کار در استرالیا است. به‌همین دلیل مهاجرت کاری، یکی از محبوب‌ترین راه های مهاجرت به استرالیا برای نیروهای متخصص است. برای اطلاعات بیشتر به سایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا https://parsicanada.com)) مراجعه کنید.

ویزای 491 استرالیا چیست؟

حدود 24 نوع ویزای مختلف، در دسته ویزاهای کاری و مهارتی(Working and Skilled Visas) قرار می‌گیرند که البته شامل ویزاهای سرمایه‌گذاری نیز می‌شود. ویزای 491 استرالیا نیز جزو همین دسته‌بندی بوده که مختص جذب نیروی کار ماهر در مناطق کم جمعیت‌تر این کشور است. شما می‌توانید به تنهایی و یا به همراه اعضای خانواده (در صورت واجد شرایط بودن) خود در این مناطق زندگی کنید.

همانطور که گفتیم، ویزای مهارت ساب‌کلاس 491 (skilled work regional 491) یکی از انواع ویزای موقت است اما در صورتی که شرایط مهاجرت به استرالیا را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ ویزای دائم نیز اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای 491

برای این که بتوانید ویزای 491 استرالیا را دریافت کنید، باید شرایط ویزای اسکیل وُرکر را برآورده کنید. برای اخذ ویزاهای 188، 189، 190 و 491 استرالیا باید در سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا شرکت کنید. در سیستم امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا حداقل امتیاز لازم برای تأیید صلاحیت فرد جهت اخذ ویزای کاری 65 در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که متقاضیان برای رقابت بیشتر سعی کنند تا حداکثر امتیاز موردنیاز را به دست آورند. سایر شرایط اساسی اخذ این ویزا عبارت است از:

•دریافت نامزدی(Nomination) از یکی از مناطق مشخص در استرالیا یا یکی از بستگان

•ارائه انگیزه نامه(EOI)

•مهارت در زبان انگلیسی

•تأییدیه سلامت در معیارهای جسمی و شخصیتی

• سن زیر 45 سال

• کسب امتیاز حداقل 65 در سیستم جامع امتیازدهی

اغلب برنامه‌های مهاجرتی استرالیا، تحت یک سیستم امتیازدهی جامع اداره می‌شوند که براساس آن، شرایط کلی متقاضی مهاجرت ارزیابی می‌شود. معیارهای امتیازدهی، شامل مواردی همچون مدرک تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی، سن، سابقه کار و … است. می‌توانید اطلاعات بیشتر درباره سیستم امتیازدهی ویزای 491 استرالیا را در لینک زیر بخوانید.

https://parsicanada.com/australia-immigration/visa-491/

نحوه درخواست برای ویزای مهارت منطقه‌ای ساب‌کلاس 491

حالا که با ویزای 491 استرالیا و شرایط آن آشنا شدیم، بهتر است مراحل اقدام برای درخواست آن را بررسی کنیم. مراحل عمده درخواست برای این ویزا، شامل بررسی لیست مشاغل پذیرفته شده در برنامه ویزای 491، جمع‌آوری مدارک، ارزیابی مهارت‌ها و … است. مراحل اصلی روند درخواست ویزای مهارت 491 استرالیا عبارت است از:

مرحله اول؛ بررسی لیست مشاغل ویزای 491 استرالیا

قبل از هر اقدامی، باید ببینید که آیا شغل شما در لیست مشاغل پذیرفته شده برای این ویزا قرار دارد یا خیر. این لیست معمولاً مشاغل متعددی را دربرگرفته و هر ساله توسط دولت استرالیا منتشر می‌شود.

مرحله دوم؛ ارزیابی مهارت‌های شغلی

در این مرحله، باید مهارت‌های حرفه‌ای و شغلی خود را براساس معیارهای تعیین شده توسط سازمان‌های استرالیایی مربوطه ارزیابی کنید.

مرحله سوم؛ کسب امتیاز لازم در سیستم امتیازدهی

دولت استرالیا یک سیستم جامع امتیازدهی برای درخواست‌های ویزا و مهاجرت ارائه می‌دهد که متقاضی را از جهات مختلف ارزیابی می‌کند. برای ویزای 491 استرالیا باید حداقل 65 امتیاز در این سیستم دریافت کنید.

مرحله چهارم؛ نوشتن انگیزه‌نامه (EOI)

نوشتن انگیزه‌نامه، یکی از مهمترین مراحل در اخذ این ویزا است. شما باید درEOI خود تمام مهارت‌ها و توانایی‌های متمایز خود را قید کرده و سپس درخواست رسمی خود را در آن ذکر کنید.

مرحله پنجم؛ ارسال مدارک

پس از آن که EOI متقاضی پذیرفته شد، باید ظرف مدت 60 روز مدارک پشتیبان را ارسال کنید. این مدارک را باید همراه با درخواست رسمی جداگانه در حساب کاربری که در Immiaccount ایجاد کرده‌اید، آپلود کنید. همچنین در این مرحله باید هزینه لازم برای بررسی درخواست را نیز بپردازید.

مرحله ششم؛ بررسی وضعیت درخواست متقاضی

پس ازآن که درخواست شما دریافت شد، یک ایمیل برایتان ارسال می‌شود که می‌خواهد برای بررسی وضعیت درخواست، حساب ImmiAccount خود را بررسی کنید.

مرحله هفتم؛ پذیرش نهایی

اگر درخواست شما پذیرفته شده باشد، یک ایمیل حاوی هزینه‌های ویزا، تاریخ شروع ویزا، شرایط اخذ ویزا و … دریافت می‌کنید.

همه این مراحل، به طو خلاصه روند درخواست شما تا پذیرش ویزای 491 استرالیا را نشان می‌دهند. از آنجایی که رسیدگی به این مراحل و انجام دقیق آن‌ها و یا جمع‌آوری مدارک لازم ممکن است پیچیده به نظر برسد، می‌توانید از ابتدا با یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید.

جمع‌بندی نهایی

مسیرهای مهاجرتی متعددی از جمله مهاجرت کاری برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند وجود دارد. یکی از این مسیرها، اخذ ویزای 491 استرالیا است. البته این ویزا به طور موقت اجازه کار، زندگی و تحصیل و امکان اخذ اقامت دائم را برای شما فراهم می‌کند. اخذ این ویزا شرایط و مراحل خاص خودش را دارد که در این مقاله برررسی شده است.

همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر در ارتباط با امور مهاجرت با مشاورین ما در تماس باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com

شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا،خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پلاک

آدرس (دفتر اصفهان) : خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.