Web Analytics Made Easy - Statcounter
عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: خیام 2، 3 و 4 در داخل کشور تولید خواهند شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان راور در استان کرمان ضمن اشاره به دستاوردهای دولت در همه عرصه‌ها گفت: بیش از ۲ هزار روستا را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم و هنوز ۴۵۰۰ روستا داریم که هیچ نوع ارتباطی ندارند اما میانگین روستاهای متصل در استان کرمان کمتر از کشور و در حدود ۶۰ درصد است و در شهرستان راور ۳۰ درصد است که قول می‌دهم تا پایان سال حداقل به ۹۰ درصد در شهرستان راور برسانیم.

عیسی زارع‌پور ضمن اشاره به اینکه پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و کسب و کارها آغاز شده و سرعت اینترنت و شبکه در طول سه سال آینده چند ده برابر خواهد شد، اظهارکرد: پنجره ملی خدمات در ماه آینده توسط ریاست‌جمهوری افتتاح می‌شود که خدمات دولتی از طریق یک آدرس اینترنتی با یکبار احراز هویت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حوزه فضایی اتفاقات خوبی افتاده است، ماهواره نوری که با پرتابگر بومی سال گذشته پرتاب شد، صفر تا صد آن کار خودمان است که مایه افتخار است.

وی افزود: می‌توانیم تا ۵۰۰ کیلومتری می‌توانیم ماهواره‌بر ۵۰ کیلو را در مدار قرار دهیم و انشاءالله در چند هفته آینده ماهواره‌بر جدیدی را تست می‌کنیم که می‌تواند تا ۱۰۰ کیلو را در مدار قرار دهد و تا پایان دولت این میزان به ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلو خواهد رسید.

وزیر ارتباطات همچنین به همکاری‌های بین‌المللی و پرتاب ماهواره خیام اشاره کرد و خبر از تولید ماهواره‌های خیام 2، 3 و 4 در داخل کشور داد: اینکه توانستیم در کنار متخصصان اول دنیا قرار بگیریم مایه مباهات است و توافق کردیم خیام دو، سه و چهار را داخل کشور تولید کنیم.

وی با بیان اینکه چرخه فضایی ایران قابل تحسین است، خاطرنشان کرد: در سفر اخیر که به روسیه داشتم، محصولات سخت افزاری تولید جمهوری اسلامی ایران مورد اقبال شرکت‌های روسی قرار گرفت و این مایه افتخار است.

وی تصریح کرد: دولت به‌دنبال این است مشکلات ریشه‌ای کشور را حل کند و مدیران دولت باید تصمیمات را روی زمین با کار شبانه‌روزی عالمانه مبتنی بر برنامه تبدیل به امید برای مردم بکنند و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند.

وزیر ارتباطات عنوان داشت: در دور اول سفرهای استانی، بنا بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و از قبل کار کارشناسی صورت می‌گیرد و چارچوب کلی سفر مشخص است.