Web Analytics

وزیر ارتباطات از امضای سند همکاری با شرکت‌ها و وزارت ارتباطات روسیه خبر داد

عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود از توافقات شکل گرفته در سفر به روسیه نوشت و ویدیوی مصاحبه خود با راشاتودی را منتشر کرد.
وزیر ارتباطات در سفر روسیه
آی تی جو بستری جهت درج تبلیغات دانش محور محصولات شما

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی در اینستاگرام شخصی خود توضیحاتی از سفر خود به روسیه و توافقات صورت گرفته بین شرکت‌ها و دولت دو کشور نوشت:

◻️ از روز پنج‌شنبه به مسکو آمده‌ام. از روز سه شنبه نیز هیأتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۳۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم‌ترازان و هم‌قطاران خود و آماده‌سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده‌اند. البته مذاکرات مجازی بین شرکت‌های متناطر ایرانی و روسی از دو ماه پیش آغاز شده بود و حالا این شرکت هه در نشست‌های رو در رو، به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده‌اند.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در سفر به مسکو

◼️ برای نخستین‌بار است که مجموعه‌ای از بزرگترین شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکت‌های متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته‌اند. با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکت‌های ایرانی، محصولات دانش‌بنیان در حوزه‌های صنایع مخابراتی، نرم‌افزار و سخت‌افزار را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین‌المللی و منطقه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات به گونه‌ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکت‌های ایرانی را در این بازارها دوچندان می‌کند.

هیئت ایرانی فناوری اطلاعات در حال مذاکره با طرف روسی

 ◻️تا اینجای سفر با رئیس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه‌های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته‌ام. از پارک علوم و فناوری «اسکولکووا» در مسکو نیز دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش‌بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارتخانه و شرکت‌های خصوصی دو طرف بودیم.

وزیر ارتباطات در جلسه با طرف روسی

◼️ تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسیده است. با امضای این اسناد، همکاری‌های دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می‌یابد و مسیر حضور شرکت‌های توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اورآسیا هموار می‌شود. به تدریج جزییات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.»

ویدیوی مصاحبه وزیر ارتباطات با راشاتودی

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما