Web Analytics Made Easy - Statcounter

وزیر ارتباطات از امضای سند همکاری با شرکت‌ها و وزارت ارتباطات روسیه خبر داد

عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود از توافقات شکل گرفته در سفر به روسیه نوشت و ویدیوی مصاحبه خود با راشاتودی را منتشر کرد.
وزیر ارتباطات در سفر روسیه

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی در اینستاگرام شخصی خود توضیحاتی از سفر خود به روسیه و توافقات صورت گرفته بین شرکت‌ها و دولت دو کشور نوشت:

◻️ از روز پنج‌شنبه به مسکو آمده‌ام. از روز سه شنبه نیز هیأتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۳۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم‌ترازان و هم‌قطاران خود و آماده‌سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده‌اند. البته مذاکرات مجازی بین شرکت‌های متناطر ایرانی و روسی از دو ماه پیش آغاز شده بود و حالا این شرکت هه در نشست‌های رو در رو، به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده‌اند.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در سفر به مسکو

◼️ برای نخستین‌بار است که مجموعه‌ای از بزرگترین شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکت‌های متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته‌اند. با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکت‌های ایرانی، محصولات دانش‌بنیان در حوزه‌های صنایع مخابراتی، نرم‌افزار و سخت‌افزار را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین‌المللی و منطقه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات به گونه‌ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکت‌های ایرانی را در این بازارها دوچندان می‌کند.

هیئت ایرانی فناوری اطلاعات در حال مذاکره با طرف روسی

 ◻️تا اینجای سفر با رئیس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه‌های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته‌ام. از پارک علوم و فناوری «اسکولکووا» در مسکو نیز دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش‌بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارتخانه و شرکت‌های خصوصی دو طرف بودیم.

وزیر ارتباطات در جلسه با طرف روسی

◼️ تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسیده است. با امضای این اسناد، همکاری‌های دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می‌یابد و مسیر حضور شرکت‌های توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اورآسیا هموار می‌شود. به تدریج جزییات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.»

ویدیوی مصاحبه وزیر ارتباطات با راشاتودی