Web Analytics Made Easy - Statcounter

چگونه با برنامه vsco کار کنیم؟

چگونه با برنامه vsco کار کنیم؟ اموزش استفاده از vsco + ترفندهای روش کار با برنامه ویسکو ، ویرایش حرفه ای عکس و ادیت تصویر

اگر به دنبال یک نرم افزار حرفه ای برای ویرایش عکس می گردید، vsco بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این اپ کاربردی به ده ها قابلیت در عرصه های ادیت و ویرایش عکس دسترسی خواهید داشت. VSCO در سال های اخیر به محبوبیت بسیار زیادی دست یافته است. در این مقاله به اموزش استفاده از vsco می پردازیم و مشخص می کنیم که چگونه با برنامه vsco کار کنیم.

در این اپ دو بخش کاربردی وجود دارد؛ اولی برای ویرایش دستی تصاویر و دومی برای استفاده از فیلترهای خودکار برنامه که تصاویر را با استفاده از رنگ پردازی ها و تنظیمات از پیش تعیین شده ادیت می کنند. هر یک از فیلترهای از پیش تعیین شده زیبایی قابل توجهی به ساختار تصاویر در vsco می بخشند.

قابلیت انتشار عکس در شبکه های اجتماعی

پیش از آن که ببینیم چگونه با برنامه vsco کار کنیم بهتر است برخی از مهمترین قابلیت های این برنامه و امکانات خرید اکانت vsco را بررسی کنیم. شما می توانید به سهولت عکس های ویرایش شده در برنامه را در شبکه هایی مانند توییتر یا فیس بوک منتشر کرده و از امتیازات کاربران استفاده کنید. برای این منظور می توانید به آرشیوی عکس برنامه مراجعه کرده و از قسمت نقطه چین در منوی باز شده گزینه شر را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه انواع شبکه های اجتماعی که تصاویر ادیت شده در آن منتشر می شوند، نمایش داده خواهند شد. با استفاده از این گزینه خروجی ادیت تصاویر شما با بهترین کیفیت در شبکه های اجتماعی انتشار داده می شود.

تماشای عکس های هنرمندان

در اموزش استفاده از vsco به قابلیت های مربوط به تماشای تصاویر ادیت شده سایر هنرمندان نیز پرداخته می شود. هر یک از تصاویر موجود در این بخش یک ایده برای فعالیت های هنری آینده شما خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به بخش اکسپلور برنامه به دایره گسترده ای از تصاویر دسترسی داشته باشید. این قابلیت مشابه با برنامه اینستاگرام است. شما می توانید در این بخش با فالو کردن سایر هنرمندان از تصاویری که در آینده بارگذاری می کنند نیز بهره مند شده و ایده بگیرید.

روش استفاده از فیلترهای پیش تنظیم شده

چگونه با برنامه vsco کار کنیم؟ برای این کار ابتدا باید با نحوه کاربرد فیلترهای پیش تنظیم شده برنامه آشنایی داشته باشید. هر یک از این فیلترها با یک ضربه به عکس مورد نظر اعمال خواهند شد. وجود انعطاف در هر یک از تنظیمات برنامه یکی از مهمترین مزایای استفاده از vsco به شمار می رود. هر یک از فیلترهای پیش تنظیم شده نیز به سهولت تعدیل می شوند و نور، روشنایی و سایر تنظیمات آن ها بسته به سلیقه افراد تغییر می کند.

در اموزش استفاده از vsco به نوارهای لغزنده هر یک از فیلترها نیز اشاره می شود. پس از انتخاب فیلتر مورد نظر، یک نوار لغزنده برای افزایش و کاهش قدرت فیلتر مورد نظر مشاهده می شود. پس از نصب این برنامه چندین فیلتر رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد که به سادگی مورد استفاده کاربران قرار می گیرند. برای استفاده از فیلترهای بیشتر باید نسخه های اصلی برنامه را با پرداخت نازل ترین هزینه ها خریداری کنید.

آشنایی با ابزارهای دستی vsco

چگونه با برنامه vsco کار کنیم ؛ تا به این جا در خصوص برخی از تنظیمات برنامه اطلاعاتی را بررسی کردیم. در صورتی که می خواهید، کمی حرفه ای تر از این اپ تنظیم و ویرایش عکس استفاده کنید، باید به ابزارهای دستی آن نیز کمی تسلط داشته باشید. هر یک از ابزارهای ویرایش دستی در این برنامه تنها با یک آیکون مشخص شده اند. به همین خاطر برای آشنایی با کاربردهای اکانت vsco باید کمی مهارت داشته باشید. برخی از این ابزارها را در ادامه بررسی می کنیم. همچنین باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت و هزینه اکانت حرفه ای VSCO بسیار به صرفه تعیین می شود.

ابزار نور دهی یا روشنایی برنامه vsco

برای کاهش و افزایش نور یک تصویر و تعیین میزان تاریکی و روشنایی آن از این ابزارها استفاده می کنند. اهرم لغزنده هر یک از تصاویر بر روی عکس مورد نظر جا به جا شده و نور آن مشخص می شود. این قابلیت را به نام EXPOSURE می شناسند و به سادگی از آن استفاده می شود.

ابزار تنظیم کنتراست

در اموزش استفاده از vsco به تنظیم تباین و میزان اختلاف قسمت های روشن و تیره عکس نیز پرداخته می شود. این ابزار در ادیت همه تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد. به کار بردن آن میزان سایه روشن هر تصویر را مشخص می کند. در صورتی که کنتراست را افزایش دهید، تفاوت بیشتری بین قسمت های روشن و تیره عکس مشاهده می شود. با کاهش این قابلیت، تصویر ملایم تری خواهید داشت که تفاوت کمتری بین قسمت های تیره و روشن آن وجود دارد.

ابزار برش تصویر برنامه vsco

ابزار برش یا CROP نیز در این برنامه از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است. با استفاده از این ابزار لبه های تیز تصاویر به سهولت کات می شوند. در این برنامه نسبت های استانداردی برای تعیین سایز تصاویر در نظر گرفته شده است. ابعاد 2:3، 3:4 و… از پرکاربردترین قاب بندی های تصاویر هستند که محدوده برش هر یک از عکس ها را مشخص می کنند.

ابزار تعیین وضوح

برای استفاده بهتر از اموزش استفاده از vsco باید با ابزارهای تعیین وضوح تصاویر هم آشنایی داشته باشید. با افزایش وضوح تصاویر، جزییات بیشتری در آن ها به کاربران نمایش داده می شود. در این بخش هم لغزنده های زیر تصویر برای تعیین میزان وضوح مورد استفاده قرار می گیرند.

به جز ابزارهای نام برده شده، مجموعه ای وسیع از ابزارهای ادیت عکس در این برنامه وجود دارند که هر یک از آن ها برای ادیت حرفه ای تصاویر مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از ابزارهای شفاف سازی گرفته تا پرسپکتیو عمودی افقی که هر یک از اهمیت بسیار زیادی در عرصه ادیتوری عکس برخوردار هستند.

جمع بندی

در این بخش در رابطه با برنامه حرفه ای VSCO اطلاعاتی را بررسی کردیم. این که چگونه با برنامه vsco کار کنیم به آشنایی با ابزارهای موجود در این پلتفرم بستگی دارد. در صورتی که با این ابزارها آشنایی داشته باشید به صورت حرفه ای از برنامه استفاده خواهید کرد. کاربرد این برنامه بسیار ساده است و هر فردی با هر میزان مهارتی به سهولت از آن استفاده خواهد کرد.