Web Analytics Made Easy - Statcounter

نحوه سئو سایت فروشگاهی از صفر تا 99 برای شروع عالی

سئو سایت فروشگاهی باعث می‌شود فروش خوبی از طریق وب سایت‌تان داشته باشد و هزینه‌های جاری + تبلیغات را کاهش دهید و همچنین به صورت هدفمند کسب و کار آنلاین خود را توسعه بدهید. چون اکثر افرادی که به محصولات یا خدمات شما نیاز داشته باشند اول در گوگل عبارت‌های مرتبط به محصولات‌تان را جستجو میکنند. مانند: خرید تلوزیون 44 اینچ که یک کلمه‌کلیدی محسوب میشود و اگر وب سایت شما به خوبی برای این عبارت بهینه شده باشد قطعا جزو نتایج اولیه گوگل قرار خواهید گرفت.

نحوه سئو سایت فروشگاهی

به همین جهت در ادامه قصد داریم نحوه سئو سایت فروشگاهی را برای رسیدن به صدر نتایج جستجو شرح دهیم که بتوانید بخش بازاریابی و فروش سایتتان را افزایش بدهید. قبل از اینکه بریم سراغ نحوه سئو سایت فروشگاهی بهتر است کمی با سئو و تاثیر آن در فروش آشنا شویم تا مطمعا تر قدم برداریم. 🙂

تاثیر سئو فروشگاه اینترنتی در فروش - آکادمی شادمان

تاثیر سئو فروشگاه اینترنتی در فروش

شما با سئو سایت قطعا میتوانید تاثیر آن را در فروش خود مشاهده کنید. چون سئو دقیقا همان افرادی که به محصولات شما نیازمند دارند به سمت شما روانه میکند، بنابراین اگر به صورت اصولی و استاندارد محصول خود را معرفی کرده باشید و تمام المان‌های معرفی محصول را قرارداده باشید فروش شما قطعی است.

مراحل سئو سایت فروشگاهی

برای سئو سایت فروشگاهی میبایست به بخش‌هایی مثل صفحه‌اصلی، صفحه دسته‌بندی محصولات و صفحه محصول توجه ویژه کنید. زیرا اکثر کاربران بعد از سرچ در گوگل وارد صفحه هدف میشوند که ممکن است صفحه محصول یا صفحه دسته‌بندی باشد ولی برای اطمینان بیشتر این کاربران از صفحه‌اصلی نیز بازدید میکنند تا با ویترین فروشگاه شما آشنا شوند. بنابراین یکی از مهم‌ترین صفحات سایت فروشگاهی که باید اصولی و استاندارد بهینه سازی شود صفحه‌اصلی میباشد.

بعد از صفحه اصلی صفحه محصول اهمیت بسیار بالایی دارد چون بازدیدکنندگان اینجا تصمیم به خرید از سایت شما میگیرند پس باید در بهترین حالت باشد و تمام المان‌های لازم جهت معرفی محصول قرار گرفته باشد. این المان‌ها شامل: تصویر با کیفیت از محصول، ویدیو از تمام زوایای محصول، قیمت، توضیحات، ویژگی‌ها، مشخصات و… میباشد.

در صورتیکه این المان‌ها را صفحه محصول شما نداشته باشد کاربران ممکن است سایت‌تان را ببندند و به سراغ سایت دیگری بروند که آنجا محصول به خوبی معرفی شده است و این نرخ پرش تاثیر بسزایی نیز در سئو سایت فروشگاهی شما دارد.

صفحه دسته‌بندی محصولات همان صفحه‌ای است که کاربر بعد از وارد کردن عبارت خرید تلوزیون 44 اینچ باید ببیند! چون هنوز دقیقا مشخص نکرده است که این تلوزیون از چه برندی باید باشد. پس باید زمان سئو سایت فروشگاهی در بخش تحقیقات کلمات کلیدی این عبارت‌ها را درست و اصولی جاگذاری نمایید تا گوگل به صورت کامل نیاز کاربر را متوجه شود و دقیقا همان چیزی که کاربران شما نیاز دارند نشان دهد.

حالا ممکن است برایتان سوال باشد که چطوری تحقیق کلمات کلیدی رو انجام بدیم؟

جهت آشنایی با نحوه تحقیقات کلمات کلیدی میتوانید به این صوت گوش دهید تا به صورت کامل با تحقیق کلمه کلیدی آشنا شوید. در صورتیکه این صوت را پیدا نکردید میتوانید به بخش سئو سایت فروشگاهی در وب‌سایت AcademyShadman مراجعه نمایید.

تحقیق کلمات کلیدی زمان سئو سایت فروشگاهی - آکادمی شادمان

وب سایت آکادمی شادمان برای افزایش فروش اینترنتی با سئو تکنیک‌هایی را مطرح کرده است که شما با استفاده از اعمال این تکنیک‌ها روی سایت فروشگاهی خود میتوانید فروش سایت خود را افزایش دهید.

بهبود سئو سایت فروشگاهی با لینک سازی خارجی

بعد از اینکه کلمات کلیدی خود را انجام دادید و محتوای کافی در سایت فروشگاهی خود قرار دادید بهتر است از دیگر سایت‌ها که اعتبار خوبی نزد گوگل دارند برای فروشگاه اینترنتی خودتان اعتبار بسازید. بزارید با یک مثال این موضوع را برای شما شفاف کنم:

فکر کنید قصد دارید بینی خود را عمل کنید، برای اینکه بهترین دکتر عمل زیبایی را پیدا کنید از دوستان و آشنایان که قبلا این‌کار را انجام داده‌اند پرس‌وجو میکنید یا به گوگل مراجعه میکنید و عبارت بهترین دکتر عمل بینی را سرچ میکنید تا نظرات و دیدگاه‌های مصرف‌کنندگان را بررسی کنید. بعد دکتری را انتخاب میکنید که افراد بیشتری رضایت داشته‌اند.

همان افراد بیشتر هستند که اعتبار دکتر را بیشتر کرده‌اند تا شما آن شخص را برای عمل بینی خود انتخاب کنید. لینک‌سازی خارجی هم دقیقا همین حس را به گوگل منتقل میکند که باعث افزایش اعتبار دامنه و آن سایت می‌شود که در نتیجه باعث بهبود سئو سایت فروشگاهی نیز می‌شود.

شما با لینک‌سازی خارجی میتوانید از دیگر وب‌سایت‌ها که خیلی قبل‌تر راه‌اندازی شده‌اند برای خودتان اعتبار بیشتر جذب کنید و رتبه‌های سایت خود را در نتایج جستجو افزایش دهید.

لینک‌سازی خارجی دارای انواع متنوعی میباشد مانند:

 • رپورتاژ
 • بک لینک پروفایلی
 • بکلینک پرومکس
 • بک لینک کامنتی
 • بک لینک وبلاگی
 • بک لینک سایدبار
 • و…

که شما میتوانید از انواع این لینک‌های خارجی که هم پولی و هم رایگان هستند برای افزایش اعتبار وبسایتتان استفاده نمایید.

مزایای سئو فروشگاه های اینترنتی

همانطور که در سایت ایران فاندر مطرح شده است مزایای سئو فروشگاه اینترنتی به شرح زیر میباشد:

 1. قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو و ارائه اطلاعات خوب درباره محصول، باعث جلب رضایت و اعتماد کاربر شده و به احتمال زیاد ممکن است خریدی هم اتفاق بیفتد. در نتیجه اعتبار برند و کسب و کار شما در بین مخاطبان افزایش می یابد و این یعنی افزایش رتبه سایت!
 2. می توانید با قرار گرفتن جزو نتایج برتر، تعداد زیادی از مخاطبان هدف را به سمت سایت خودتان هدایت کنید. جذب مشتریان زیاد باعث می شود در میدان تنگاتنگ رقابت با رقبا برای جذب مشتری آنلاین پیروز از گود رقابت ها خارج شوید.
 3. با سئو کردن سایت فروشگاهی تان تنها در معرض دید آن مخاطبانی قرار بگیرید که علاقمند به محصولات و خدمات شما هستند و به آنها نیاز دارند. در نتیجه نیازی به تبلیغات گسترده و پرداخت هزینه هنگفت برای این نوع تبلیغات ندارید.
 4. با انجام سئو محتوا و تولید محتوای سئو شده، باکیفیت و مستمر می توانید درباره خدمات یا محصولاتی که دارید، اطلاعات خوبی به کاربران ارائه دهید و در نتیجه سطح آگاهی آنها را از برند و ارزش برند خودتان بالا ببرید.
 5. شما با کمک تولید محتوای متنی، صوتی و ویدیویی می توانید به یک سایت معتبر و مرجع در حوزه فعالیتی خودتان تبدیل شده، اعتماد کاربر را جلب کرده و نهایتاً محصول تان را به فروش برسانید.
 6. ترافیک و بازدید زیاد از سایت باعث فروش و درآمد زیاد می شود و این امر می تواند هزینه های هنگفتی که برای طراحی سایت، خرید کالا و… سرمایه گذاری کرده اید را به شما بازگرداند و این امر بدون سئو ممکن است، مدت زمان زیادی طول بکشد.
 7. با قرار دادن مشخصات بیزینس تان در گوگل مپ و انجام سئو محلی می توانید کسب و کار خودتان را به مشتریانی نشان دهید که در محدوده منطقه تجاری شما هستند و باعث بیشتر دیده شدن ان توسط کاربران محلی شوید.
 8. در نتیجه اگر تمام  کارهای فوق به صورت اصولی انجام شوند، دیگر با محدودیت زمانی و مکانی در فروش مواجه نخواهید شد و ۲۴ ساعته قادر به فروش محصولات و خدمات خود خواهید بود و این به مرور زمان یعنی توسعه و گسترش کسب و کار شما!
نحوه سئو محلی سایت فروشگاهی

دلیل اهمیت انجام سئو برای سایت های فروشگاهی

همانطور که در سایت ایران فاندر دلایل انجام سئو برای سایت‌های فروشگاهی مطرح شده است:

 1. با انجام سئو سایت فروشگاهی و قرار گرفتن در رتبه بالاتر از رقبا در صفحات موتورهای جستجو، یک منبع رایگان برای جذب ترافیک و مشتری خواهید داشت و نیازی نیست که برای تبلیغات کلیکی هزینه پرداخت نمایید. چرا که طبق آمارها حدود سه چهارم کاربران فقط از نتایج صفحه اول موتورهای جستجو بازدید می کنند.
 2. ۴۳ درصد از کاربران قبل از اینکه یک خرید اینترنتی انجام دهند، ابتدا شبکه های اجتماعی و سایت های فروشگاهی را بررسی کرده و بعد از بررسی محصولات و مقایسه آنها، اقدام به خرید می نماییند.
 3. استفاده از گوشی های هوشمند، راحتی خرید اینترنتی، شیوع همه گیری کووید ۱۹ و تغییر عادات خرید، پرداخت امن و… باعث افزایش میزان خرید آنلاین شده و انجام سئو و قرار گرفتن در نتایج اول، برندسازی و جلب اعتماد مشتریان در انجام این امر بی تأثیر نبوده و نیست.
 4. با کسب رتبه بالاتر در صفحات برتر موتورهای جستجو و جذب مشتری هدفمند می تواند میزان فروش شما و در نتیجه میزان درآمد شما را افزایش دهد.
 5. مقدار ترافیک ورودی به وب سایت های فروشگاهی از طریق موتورهای جستجو حدود ۴۴ درصد است.
 6. حدود ۴۹ درصد از مقدار ترافیکی که وب سایت های فروشگاهی از طریق موتورهای جستجو دریافت می کنند، به صورت مستقیم است.
 7. مقدار سفارش های انجام شده در کسب و کارهای اینترنتی از طریق ترافیک حاصل از سئو سایت فروشگاهی، حدود ۲۴ درصد است.
سئو سایت فروشگاهی

سئو چیست؟

همانطور که در اکثر وب‌سایت‌ها مطرح شده است سئو یعنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو! ولی اگر بخواهیم شفاف‌تر به این موضوع بپردازیم سئو یعنی حامد شادمان بیاد روی سایتتون کارهایی انجام بده که وقتی مردم اسم محصول یا خدمات شما رو تو گوگل جستجو میکنن شما رو جزو نتایج اولیه گوگل ببینند.

چنانچه قصد داشتید روی سئو سایت فروشگاهی خود با دقت کامل کار کنید میتوانید برای سفارش سئو سایت فروشگاهی خود به آکادمی شادمان که به صورت تخصصی روی ساخت و سئو سایت‌های فروشگاهی فعالیت میکنند مراجعه نمایید!

سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، فرآیند بهبود نمایش یک وب سایت یا صفحه در نتایج موتورهای جستجو که همان (SERP) نیز نامیده میشود میباشد. برای این‌کار شخص سئو کار با بهینه سازی محتوا، ساختار و جنبه‌های فنی وب سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه مینماید.

برای سایت های فروشگاهی، سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند به افزایش ترافیک سایت و افزایش فروش کمک کند.

مراحل سئو سایت فروشگاهی با چندین کار مختلف از گوگل bard

 1. کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید. هنگامی که مردم به جستجوی محصولات یا خدمات آنلاین می پردازند، از کلمات کلیدی استفاده می کنند. مهم است که کلمات کلیدی مناسب را برای سایت فروشگاه خود انتخاب کنید تا محصولات شما در نتایج جستجوی مرتبط ظاهر شوند. می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.
 2. محتوای خود را بهینه کنید. محتوای سایت فروشگاه شما باید به خوبی نوشته شده و آموزنده باشد و از کلمات کلیدی که شما انتخاب کرده اید استفاده شده باشد. همچنین باید مطمئن شوید که محتوای شما به خوبی ساختار یافته و به راحتی قابل خواندن است. می توانید از ابزارهایی مانند Yoast SEO و RankMath برای بهینه‌سازی محتوای خود برای سئو استفاده کنید.
 3. تصاویر خود را بهینه کنید. تصاویر می توانند راهی عالی برای افزایش سئو سایت فروشگاه شما باشند. مطمئن شوید که تصاویر شما با کیفیت هستند و با کلمات کلیدی صحیح بهینه شده‌اند. می توانید از ابزارهایی مانند ImageSEO برای بهینه سازی تصاویر خود برای سئو استفاده کنید.
 4. بک لینک بسازید. بک لینک ها لینک هایی از سایر وب سایت ها به سایت فروشگاه شما هستند. آنها می توانند به بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک کنند. شما می توانید با وبلاگ نویسی مهمان، شرکت در انجمن ها و ارسال سایت خود به فهرست‌ها، بک لینک ایجاد کنید.
 5. سایت خود را برای موبایل بهینه کنید. (به اصطلاح ما ایرانی‌ها یعنی موبایل پسند کنید!) افراد بیشتر از گوشی‌های هوشمند و تبلت خود برای خرید آنلاین استفاده می کنند. بنابراین مهم است که مطمئن شوید سایت فروشگاه شما سازگار با موبایل باشد تا مردم بتوانند به راحتی محصولات را با تلفن همراه خود مرور و خریداری کنند.

با رعایت این نکات می توانید سئوی سایت فروشگاهی خود را بهبود بخشیده و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

چند نکته اضافی از نحوه سئو سایت های فروشگاهی

 • از کلمات کلیدی مرتبط در سراسر سایت خود استفاده کنید. این شامل صفحات محصول، صفحات دسته بندی، پست های وبلاگ و حتی عنوان و توضیحات متا وب سایت شما می شود.
 • توضیحات محصول را واضح و مختصر ایجاد کنید. توضیحات محصول شما باید آموزنده و قابل خواندن باشد و همچنین از کلمات کلیدی مورد مرتبط نیز استفاده شود.
 • از پیوند داخلی برای اتصال صفحات مرتبط استفاده کنید. پیوند داخلی به گوگل کمک می کند تا سایت شما را بخزد و ایندکس کند و همچنین می تواند به بهبود ناوبری سایت شما کمک کند.
 • برای تصاویر خود از متن توصیفی جایگزین، نام فایل و از اینکه تصاویر شما اندازه و فشرده شده اند اطمینان حاصل یابید.
 • سایت خود را با محتوای جدید به روز نگه دارید. این کمک می کند تا گوگل به سایت شما علاقه مند شود و همچنین فرصت های بیشتری برای استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به شما بدهد.
 • عملکرد سئوی خود را زیر نظر داشته باشید. تعدادی ابزار وجود دارد که می توانید از آنها برای ردیابی عملکرد SEO خود استفاده کنید، مانند سرچ کنسول گوگل و SEMrush. که به شما کمک می‌کند تا بخش‌هایی را که می‌توانید به بهبود سئوی شما کمک کنند راحت‌تر شناسایی کنید. و البته میتوانید برای بررسی سئو سایت و عملکرد آن از تیم آکادمی شادمان نیز راهنمایی بگیرید.

سئو یک فرآیند مداوم است، اما با رعایت این نکات، می توانید دید سایت فروشگاه خود را در نتایج جستجو بهبود بخشید و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما