Web Analytics Made Easy - Statcounter
اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 111

چگونه اپلیکیشن‌های اندروید را در ویندوز ۱۱ اجرا کنیم؟

هنگامی که ویندوز ۱۱ به طور رسمی در اوایل سال جاری معرفی شد، دسترسی به برنامه‌های اندرویدی قابلیت چشمگیری بود که قرار بود به این سیستم عامل اضافه شود، اما در اواخر تابستان، این شرکت اعلام کرد که در هنگام عرضه اولیه شامل این ویژگی نخواهد شد. با این حال، این هفته، مایکروسافت یک نسخه پیش نمایش از اجرای برنامه اندروید را برای دارندگان نسخه بتا منتشر کرد.

اگر شما یک ویندوز اینسایدر (Windows Insider) هستید، باید بتوانید آخرین نسخه ویندوز 11 بتا را نصب کنید و شروع به استفاده از برنامه های اندروید (50 برنامه‌ای که در حال حاضر در دسترس هستند) در ویندوز کنید. در اینجا با نحوه نصب این قابلیت در ویندوز 11 آشنا خواهید شد.

آمازون اپ استور
نصب برنامه‌های اندروید در ویندوز از طریق آمازون اپ استور

نصب و بروزرسانی به ویندوز 11

قبل از این شروع به کار کنید طبعا سیستم شما باید از ویندوز 11 نصب پشتیبانی کند. (در صورتی که هنوز از ویندوز 10 استفاده می‌کنید می‌توانید با مشاهده ویدیوی آموزش آپدیت به ویندوز 11 سیستم عامل خود را ارتقا دهید.)

پس از این که ویندوز 11 را نصب کردید شما باید به عنوان یک ویندوز اینسایدر ثبت نام کنید و هنگام ثبت نام یکی از دو گزینه Dev Channel یا Beta Channel را انتخاب کنید تا به آخرین قابلیت‌های ویندوز دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به قابلیت دانلود اپ‌استور آمازون نیاز به ویندوز 11 بیلد 22000.xxx. خواهید داشت.

ویندوز اینسایدر

بعد از به روزرسانی به این نسخه کافی است اپ استور آمازون را دانلود و نصب کنید. بدین منظور Microsoft Store را باز کرده و برای گزینه Amazon Appstore جستجو کنید. روی گزینه install و سپس Setup کلیک کنید.

نصب اپ استور آمازون

سپس در پیغامی از شما خواسته می‌شود که ساب‌سیستم ویندوز برای اجرای اندروید را دانلود کنید. روی دانلود کلیک کنید، سپس منتظر بمانید تا نصب انجام شود. پس از اتمام کار روی Next کلیک کنید و سپس Restart را برای راه اندازی مجدد انتخاب کنید. هنگامی که کامپیوتر شما بوت می‌شود، فروشگاه اپ‌استور آمازون نصب خواهد شد.

گام دوم اپ استور

اپ استور آمازون را راه‌اندازی کنید

حالا می توانید اپ استور آمازون را در لیست برنامه های ویندوز 11 بیابید. روی دکمه Start > All Apps > Amazon Appstore کلیک کنید. سپس از شما خواسته می شود قبل از دسترسی به ویترین فروشگاه، با حساب آمازون خود وارد شوید. پس از ورود به سیستم، فروشگاه Appstore آمازون برای مرور و نصب برنامه های اندروید در دسترس است.

لاگین کردن در اکانت آمازون

از آنجایی که این برنامه هنوز در پیش نمایش است، در حال حاضر تنها تعداد کمی از برنامه ها برای دانلود در دسترس هستند. با این حال، می‌توانید در آن جستجو کنید یا از هر یک از دسته‌های نمایش داده شده در فروشگاه برای جستجوی چیزی برای نصب استفاده کنید.

نمایی از آمازون اپ استور