Web Analytics Made Easy - Statcounter

چگونه به صورت خود آموز طراحی سایت یادبگیریم؟

طراحی وب سایت تبدیل به یک حرفه محبوب در بین افراد شده است. تفاوتی ندارد که آنها در دانشگاه چه رشته ای خوانده اند؛ چرا که طراحی وب سایت را یک آینده شغلی امن برای خود می دانند. اگر شما هم تمایل دارید در آینده ای نه چندان دور در لیست طراحان سایت حرفه ای باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. چرا که می تواند نقشه راه شما از نقطه صفر تا بی نهایت باشد.

یکی از دلایل علاقه افراد به حرفه طراحی وب سایت این است که در آینده به لحاظ کاری می تواند بسیار منعطف باشد. مثلا فرد می تواند در یک شرکت طراحی وب سایت استخدام شود و روزانه با پروژه های مختلف سر و کار داشته باشد. همچنین می تواند به عنوان یک طراح و توسعه دهنده وب با یک شرکت خاص کار کند و صرفا روی سایت سازمانی آنها متمرکز باشد. یک طراح سایت می تواند به صورت دورکاری با مجموعه های بسیار زیادی قرارداد همکاری ببندد و یا حتی فریلنسر باشد. کسب درآمد دلاری هم می تواند یکی از دلایلی محبوبیت این حرفه در بین جوانان باشد.

طراحی سایت بصورت خود آموز

خود آموز طراحی وب سایت یاد بگیرید

دلایل زیادی دارد که افراد تمایل دارند تا طراحی وب سایت را به صورت خودآموز یاد بگیرند. برای مثال کشور عزیز ما با وسعت زیاد خود، دارای شهرهای بسیار زیادی است. در همه این شهرها، آموزشگاه مناسب و حرفه ای برای یادگیری طراحی وب سایت وجود ندارد. به همین دلیل یادگیری به صورت خودآموز برای افراد منطقی به نظر می رسد. همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد شاغل هستند و امکان حضور در کلاس های مختلف را ندارند. به همین دلیل تلاش می کنند که مفاهیم مورد نظر خود را به صورت خودآموز یاد بگیرند. اگر شما هم به این فکر هستید که به صورت خودآموز طراحی وب سایت و یا سئو را یاد بگیرید، ما به شما آموزشگاه دارکوب را معرفی می کنیم. در ادامه درباره مزیت های بیشمار این پیشنهاد صحبت خواهیم کرد.

دوره های آنلاین و پکیج آموزشی طراحی وب سایت

دوره های آنلاین آموزش طراحی وب سایت می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد. چرا که می توانند با حضور در یک کلاس مجازی، شروع به یادگیری طراحی وب سایت و سئو کرده و از تجربیات سایر افراد بهره مند شوند. این دوره های آنلاین برای افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می کنند بسیار مناسب است. چون آموزش به صورت آنلاین، فرد را از قید و بند مسافت رها کرده و می تواند به راحتی آموزش خود را شروع کند. همچنین در نظر داشته باشید که بعضی از افراد برای یادگیری وابسته به استاد هستند. در واقع نیاز دارند که همواره استاد داشته باشند که در صورت بروز هرگونه مشکل از تجربیات او استفاده کنند و سوالات آنها بی پاسخ باقی نماند. پس دوره های آموزش طراحی وب سایت آنلاین یک انتخاب مناسب برای چنین افرادی می باشد.

آموزش طراحی وب سایت با پکیج های آموزشی

زمانی که از آموزش طراحی وب سایت به صورت خودآموز صحبت می کنیم، بیشتر پکیج آموزشی در ذهن افراد است. پکیج های آموزشی هم یکی از روش های پرطرفدار در یادگیری به سبک خودآموز می باشد. چرا که پکیج های آموزشی نیاز به آنلاین بودن در ساعات مقرر ندارد. در واقع فرد با توجه به شرایط زندگی خود می تواند در هر زمان که بخواهد، ویدئوی آموزشی خود را مشاهده کند. آن را بارها ببیند و از آن نکته برداری کند. همچنین در طی سالها اگر نکته ای فراموش شد، می تواند مجددا به آن پکیج آموزشی مراجعه کند و بخش مورد نظر خود را از ابتدا ببیند. شاید این انعطاف در یادگیری از پکیج های آموزشی باشد که آن را به یکی از پر طرفدارترین روش های آموزش طراحی وب سایت کرده است.

آموزش طراحی وب سایت از مبتدی تا پیشرفته چیزی است که برای رسیدن به این آینده امن به آن نیاز دارید. در واقع شما باید بدانید که آموزش خود را از چه نقطه ای شروع کنید و تا کجا پیش ببرید. همچنین لازم است درباره یک دوره آموزشی خوب و الزامات آن به طور کامل بدانید. چرا که زمان مولفه بسیار مهمی است. همچنین شما قرار نیست برای رسیدن به هدف خود، در هزاران دوره شرکت کنید و هم هزینه گزافی را متحمل شوید و هم زمان لازم را از دست بدهید.

آموزش طراحی وب سایت از مبتدی تا پیشرفته

هر حرفه ای نیاز به مقدماتی دارد. این مقدمات به درک هر چه بهتر محتوا در آینده به شما کمک می کند. در واقع آموزش های ابتدایی می تواند شما را کم کم وارد دنیای جدید خود کند که بتوانید با نگاهی وسیع تر به آینده کاری خود، جذابیت ها و البته سختی آن آشنا شوید. در دنیای طراحی وب سایت، کار با آموزش دو زبان پایه ای برنامه نویسی شروع می شود. زبان هایی که به صورت مکمل در آینده برای شما کاربردی هستند. اما امروزه به صورت مستقل از آنها استفاده نمی شود. این زبان های مقدماتی چه هستند؟

آموزش Html

آموزش Html

اولین زبانی که یاد می گیرید که با آن به دنیای وب قدم بگذارید، زبان برنامه نویسی Html است. در واقع شما با یادگیری این زبان می توانید کلیات یک قالب را کد نویسی کنید. خیلی از افراد تصور می کنند که آموزش Html در دنیای امروز بی معنی شده است. اما کاملا در اشتباه هستند. چرا که همین افراد زمانی که با وردپرس کار می کنند، برای برخی از تغییرات نیاز پیدا می کنند که وارد کدها شوند و از آن طریق تغییرات مطلوب را انجام دهند. همین کدهای Html می توانند برخی از افراد را که آموزش اصولی ندیده اند را به دام بیندازد. پس آموزش Htmlرا دست کم نگیرید و سعی کنید به صورت اصولی آن را یاد بگیرید.

آموزش css

آموزش css

زمانی که شروع به کد زدن با زبان Html می کنید، متوجه می شوید که کار به لحاظ فنی کامل است. اما از نظر زیبایی شناسی، قالب طراحی شده خیلی دلچسب نیست. اینجاست که آموزش css آغاز می شود. زبان css وارد دنیای Html می شود تا به آن روح، رنگ و زیبایی ببخشد. شاید به همین دلیل است که معمولا Html و css را کنار هم مطرح می کنند. چرا که بدون یکی، دومی معنای مشخصی نخواهد داشت.

آموزش PHP

وقت آن رسیده که به صورت حرفه ای تر وارد دنیای برنامه نویسی شوید. آموزش PHP باعث می شود که نگاه شما به طراحی وب سایت تغییر کند. در واقع شما با یادگیری زبان برنامه نویسی PHP می توانید به صورت مستقل با این زبان، پروژه گرفته و به کسب درآمد بپردازید. توجه داشته باشید که بر خلاف دو زبان ابتدایی برنامه نویسی یعنی Html و css که زبان هایی استاتیک بودند، PHP یک زبان برنامه نویسی داینامیک است. شما به وسیله PHP می توانید یک سایت تمام عیار طراحی کنید. همچنین به عنوان یک طراح وردپرس می توانید تمامی انتظارات کارفرما را به مرحله اجرا برسانید.

آموزش WordPress

آموزش WordPress

برای بسیاری از افراد، WordPress به معنای طراحی وب سایت است. چرا که بیش از 60 درصد سایت های دنیا با این سی ام اس محبوب طراحی و اجرا شده اند. همین موضوع باعث شده که جوانان تمایل زیادی به آموزش WordPress داشته باشند تا بتوانند با دریافت پروژه های طراحی وب سایت، سطح درآمد خود را ارتقا دهند. بد نیست آموزش WordPress را به شکل کامل بررسی کنیم.

WordPress یک سیستم مدیریت محتواست که بخش مدیریت آن به زبان فارسی هم طراحی شده است. در واقع همین فارسی بودن باعث شده که بسیاری از ایرانی هایی که به دنبال راه اندازی وب سایت برای سایت خود هستند، تمایل داشته باشند که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده کنند. همچنین توسعه وردپرس آسان است. برای مثال در سایت هایی که با زبان asp.net طراحی شده اند، معمولا خود برنامه نویس کار توسعه را انجام می دهد و طراح سایت دیگری روی کدهای شخص دیگر کار نمی کند. چرا که توسعه در چنین سایت هایی وابسته با فاکتورهای بسیار زیادی بوده و هر کسی تمایل ندارد با حجم زیادی از کدها که توسط فرد دیگری نوشته شده است درگیر شود. اما بر خلاف آن، WordPress امکان توسعه را فراهم کرده است. در واقع شما بعد از طراحی یک وب سایت می توانید با یک قرارداد طولانی مدت، کار توسعه آن را برعهده بگیرید. همچنین می توانید روی توسعه سایت های دیگر به راحتی کار کنید.

آموزش WordPress از صفر تا صد

آموزش WordPress دارای لایه ها و سطوح مختلفی است. بعضی از افراد تصور می کنند که با یادگیری نصب هسته و پوسته قالب وردپرس تبدیل به یک طراح WordPress شده اند. در حالی که این کاملا یک تصور اشتباه است. طراحی وب سایت با سی ام اس WordPress در نصب وردپرس و قالب آن معنی نمی شود. یک طراح حرفه ای باید توانایی طراحی یک قالب را داشته باشد. در واقع باید بتواند از صفر یک قالب را طراحی و کدنویسی کند. همچنین برای اضافه کردن امکانات نیازی به نصب پلاگین نداشته باشد.

چرا پلاگین نصب نکنیم؟

پلاگین ها می توانند امکانات متنوع زیادی را به یک سایت اضافه کنند. اما یک طراح حرفه ای می داند که هر کدام از این پلاگین ها می توانند روی سرعت وب سایت اثرگذاری داشته باشند. برای مثال اگر کدهای یک پلاگین به شکل بهینه نوشته نشده باشد، می تواند باعث افت سرعت وب سایت شود. همین افت سرعت باعث افت رتبه سئو در بازه زمان می شود. به همین دلیل است که آموزش php می تواند سطح کاری شما را ارتقا دهد.

توجه داشته باشید که نصب پلاگین به خودی خود بد نیست. اما وقتی درباره آموزش صحیح صحبت می کنیم، باید درباره حرفه ای شدن و راهکارهای آن به شما بگوییم.

ویژگی های یک سایت خوب

زمانی که یک ساختمان به وسیله تیم مهندسی ساخته شده باشد، به آن لقب مهندسی ساز را می دهند. حال همین عبارت را درباره یک سایت خوب می توانیم به کار ببریم. سایت فقط نصب کردن نیست. قرار نیست با نصب وردپرس و پوسته و افزونه و یا پلاگین یک سایت بسیار با کیفیت و عالی داشته باشیم. سایتی را می توان به عنوان یک سایت موفق در نظر گرفت که کدها از بیس نوشته شده باشد. مفاهیم سئو در بدو کدنویسی رعایت شده باشد. یک سایت وردپرسی خوب سایتی است که هر امکان با حداقل کد ارائه شود. در واقع بهتر است اینگونه بیان کنیم که آینده یک کسب و کار در بستر وب، به کیفیت سایت مهندسی شده بستگی دارد.

این هنر یک طراح سایت است که به کارفرما این توضیحات را ارائه دهد که هزینه کردن برای یک طراحی وب سایت، یک سرمایه گذاری مطمئن است. چرا که در آینده نیازی نیست بابت مشکلات کدنویسی و قالب های غیر استاندارد مجددا هزینه طراحی را متحمل شود. این پروژه زمانی انجام می شود که شما به عنوان طراح از ابتدا یک دوره اصولی را گذرانده باشید. سپس با انجام پروژه های خوب و با کیفیت، نمونه کارهای بسیار خوبی را برای رزومه خود داشته باشید تا کارفرما با خیال راحت به شما اعتماد نماید.

بهترین آموزشگاه طراحی وب سایت چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین آموزشگاه طراحی وب سایت باید شما را از ابتدا برای ورود به بازار کار آماده کند. در واقع با شروع آموزش از صفر، شما با چالش ها و موانع مختلف رو به رو خواهید شد. آموزش طراحی وب سایت باید به صورت پروژه محور باشد تا شما با مشکلات هر پروژه آشنا شوید و آمادگی رویارویی با اتفاقات پیش بینی نشده را پیدا کنید. همچنین توجه داشته باشید که دوره ها باید به صورت جامع و کامل ارائه گردد. چرا که قرار نیست شما برای هر بخش از یک دوره، مدام به دنبال یک آموزشگاه و استاد جدید باشید. اما نکته بسیار مهم دیگری وجود دارد که احتمالا به آن توجه نکرده اید. و آن نکته چیست؟

دریافت مدرک معتبر

بعضی از افراد معتقد هستند که برای گرفتن کار، بهتر است رزومه خوب داشته باشید. همچنین به اندازه کافی حرفه ای باشید و بتوانید کار را بر اساس خواست کارفرما تحویل دهید. این موارد همگی درست هستند. در واقع نکات گفته شده برای تبدیل شدن به یک طراح سایت لازم هستند. اما کافی نیستند. چرا که داشتن یک معتبر معتبر بین المللی می تواند شما را از هر لحاظ تکمیل کند.

دوره طراحی سایت و سئو به تعداد زیاد در کشور در حال برگزاری است. اما این دارای اهمیت است که شما در کنار گذراندن یک دوره خوب و کامل، مدرک بین المللی هم دریافت نمایید. بسیاری از افراد هنوز نمی دانند که سازمان فنی و حرفه ای در ایران دارای شعبه های بسیار زیادی می باشد. مدرک فنی و حرفه ای دارای ارزش بین المللی می باشد و همین موضوع باعث می شود که افراد برای گذراندن یک دوره خوب، به دنبال آموزشگاه های سازمان فنی و حرفه ای باشند. مدرک معتبر و بین المللی در بسیاری از موارد می تواند برای یک طراح سایت کاربلد و حرفه ای لازم باشد.

تاثیر مدرک معتبر بر استخدام

فرض کنید که یکی از سازمان های دولتی و یا نیمه دولتی قصد داشته باشد که برای بخشی از کار، از طراحان خارج از سازمان استفاده نماید. در چنین شرایطی داشتن یک مدرک معتبر می تواند شانس شما را برای دریافت کار و ارتقا رزومه بسیار زیاد کند. همچنین در بسیاری از شرکت های خصوصی، برای استخدام در کنار تجربه و مهارت، نیاز به مدرک معتبر خواهید داشت تا بتوانید به استخدام آن شرکت درآمده و به کسب تجربه و البته درآمد بپردازید. پس تا اینجا متوجه شدیم که در بسیاری از موارد برای استخدام شدن نیاز به مدرک معتبر خواهید داشت. اما موضوع همین جا تمام نمی شود.

تاثیر مدرک بر کارهای فریلنسری

بسیاری از افراد تمایل دارند که به صورت فریلنسری کار کنند. این سبک زندگی در دنیای امروز بسیار رایج شده و طرفداران ویژه خود را دارد. برای گرفتن پروژه می توانید از دو طریق اقدام نمایید. راه اول مراجعه به سایت های فریلنسری داخلی است. در این سایت ها باید نمونه کارها و رزومه خود را درج نمایید. اما در کنار آن، ارائه یک مدرک معتبر می تواند کارفرما را مجاب کند که شما فرد مناسبی برای انجام پروژه هستید. اما راه دیگری هم برای دریافت پروژه فریلنسری است که خواهان بسیار زیادی دارد. این راه بررسی سایت های فریلنسری خارج از ایران است. در واقع شما می توانید پروژه های بین المللی بگیرید و درآمد بین المللی داشته باشید. مدرک بین المللی فنی و حرفه ای قابل ترجمه و ارائه است. به همین سادگی شما با ارائه مدرک فنی حرفه ای برنامه نویسی می توانید به درآمد دلاری دست پیدا کنید.

مدرک فنی حرفه ای برنامه نویسی برای مهاجرت

اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، بد نیست که بدانید مدرک فنی حرفه ای برنامه نویسی می تواند ترجمه شود و در پرونده مهاجرتی شما اثرگذار باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا، تمایل به استخدام طراحان سایت و برنامه نویسان مجرب بسیار زیاد است. حال اگر قصد مهاجرت دارید آموزش طراحی سایت با مدرک بین المللی می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

بهترین آموزشگاه طراحی سایت کجاست؟

تا به اینجای کار درباره روش های یادگیری طراحی وب سایت به صورت خودآموز صحبت کردیم. آموزش طراحی وب سایت باید به صورت پروژه محور باشد. همچنین لازم است که شما از اساتیدی استفاده کنید که رزومه های قوی در پرونده کاری خود داشته باشند. چرا که شما در ادامه برای گرفتن پروژه نیاز به تجربه هایی دارید که از یک فرد ماهر در این رابطه دریافت کنید. از نحوه مذاکره با کارفرما گرفته تا نحوه ارائه کار. حتی مواجه شدن با خطاها و مشکلات احتمالی هم نیاز به آموزش دارد. در کنار این موارد گفتیم که یادگیری طراحی وب سایت، مراحل مختلفی دارد. شما لازم است از پایه ای ترین مفاهیم شروع به یادگیری کنید. در واقع بهتر است در جایی شروع به دوره دیدن کنید که برای همه مراحل و نیازهای شما، دوره و آموزش ویژه ای داشته باشد. همچنین آموزش طراحی سایت فنی حرفه ای دارای سرفصل هایی می باشد که در انتهای دوره به شما مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای اعطا می شود. با تمامی موارد گفته شده می توان با اطمینان اعلام کرد که آموزشگاه دارکوب یکی از بهترین انتخاب ها در زمینه آموزش طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی می باشد.