Web Analytics Made Easy - Statcounter

نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان

ای تی جو: افزایش تکنولوژی ساختمان منجر به ساخت و ساز سریع و آسان ساختمان‌ها شده است که شما می‌توانید از دستگاه‌های مختلفی برای ساخت ساختمان‌های هوشمند با سرعت بالا اقدام کنید. نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان یکی از اقداماتی است که امروزه کاربران زیادی به دنبال جواب آن هستند؛ بنابراین اطلاع در مورد این موارد به آن‌ها کمک می‌کند تا با صنعت ساختمان‌سازی روز دنیا آشنا شوند. کارشناسان انیپکو به عنوان یکی از صنعتگران ساختمان در زمینه هوشمند سازی آن قادر هستند این تکنولوژی‌ها را در اختیار شما قرار دهند.

نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان با مدل سازی اطلاعات سازه

BIM یا مدل سازی اطلاعات ساختمان یکی از روش‌های افزایش تکنولوژی ساختمان است که در آن اطلاعات ساختمان را به صورت سه‌بعدی دیجیتالی نشان می‌دهند. در این تکنولوژی ویژگی‌های فیزیکی و عملکردی یک ساختمان را ارائه می‌دهند تا تمام اطلاعات مهم کل فرآیند ساخت و ساز را با جزییات آن ذخیره‌سازی کنند. در واقع BIM به آن‌ها کمک می‌کند که یک نمایش سه‌بعدی از سازه‌ای که قرار است ساخته شود داشته باشند. به همین دلیل مهندسان ساختمان از BIM برای افزایش سرعت ساخت و ساز خود استفاده می‌کنند.

در مدل سازی اطلاعات ساختمان داده‌های مصالح مانند وزن، رنگ، اندازه، میزان مقاومت در برابر حریق و غیره را مشخص می‌کنند. همچنین در آن شما می‌توانید راهنمای نصب و مونتاژ، خدمات گارانتی محصولات، الزامات نگهداری و تعمیرات، اطلاعات قیمت اجزاء و از این قبیل موارد را مشاهده کنید.

استفاده از BIM یک منبع اطلاعاتی مهم و مشترک در بین تیم‌های طراحی و اجرای ساختمان است که اطلاعات یکپارچه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. این کار باعث می‌شود که خطاهای ساخت و ساز کمتر شود و بین این دو گروه هماهنگی‌هایی وجود داشته باشد. به همین دلیل استفاده از آن برای افزایش تکنولوژی ساختمان مفید است.

قفل‌های هوشمند در بازسازی ساختمان 

یکی از روش‌های که شما به کمک آن می‌توانید ساختمان خود را هوشمند سازی کنید، استفاده از قفل‌های هوشمند است. این قفل‌ها برای باز و بسته شدن نیاز به کد عبور دارند یا این که به وسیله گوشی‌های هوشمند باز و بسته می‌شوند. در روش دوم شما یک نرم‌افزار را در گوشی خود قرار می‌دهید و به وسیله آن می‌توانید متوجه شوید که چه افرادی به خانه شما وارد و خارج می‌شوند.

همچنین به کمک قفل هوشمند می‌توانید از مسافت بسیار طولانی، درب منزل خود را باز و بسته کنید. استفاده از قفل هوشمند امکاناتی مانند حفاظت از سرقت و رله اتوماتیک را ارائه می‌دهد. همچنین در موقع خرابی می‌تواند هشدارهای بی‌سیم را به سیستم‌های امنیتی خانه شما ارسال کند.

استفاده از سنسورهای تشخیص در افزایش تکنولوژی ساختمان

اگر شما به دنبال نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان خود هستید می‌توانید از سنسورهای تشخیص استفاده کنید که معمولا در درب بازکن‌های هوشمند قرار دارند. در این درب‌ها فناوری امنیتی جدیدی مانند سنسورهای تشخیص چهره وجود دارد که با مشاهده صورت افراد می‌تواند آن‌ها را از دیگران تشخیص دهد. به طوری که شما با استفاده از آن می‌توانید امنیت را در ساختمان خود افزایش دهید.

فناوری جدید فیوز گاز

یکی از فناوری‌های جدید در افزایش امنیت ساختمان‌ها، فیوز گاز است که به آن قطع کننده جریان گاز اضافی نیز می‌گویند که قادر است در شرایط مختلف گاز اضافی جریان در لوله گاز را قطع کند. همچنین در برابر جریان غیرمجاز گاز واکنش نشان می‌دهد و مسیر آن را به سرعت مسدود می‌کند. سپس به رفع عیب پرداخته و بعد از آن به صورت اتوماتیک جریان گاز را وصل می‌کند.

در حال حاضر استفاده از فیوز گاز در بسیاری از ساختمان‌های بزرگ و شهرهای پیشرفته رواج پیدا کرده است تا از جریان غیرمجاز گاز جلوگیری کنند. استفاده از این فناوری جدید در کشور ما در مناطق زلزله‌خیز ضروری است. به طوری که شما می‌توانید از آن در ساختمان‌های مختلف استفاده نمایید. در حال حاضر این فناوری در شرکت انیپکو وجود دارد که شما می‌توانید از آن برای خانه خود خریداری کنید.

استفاده از سیستم‌های هوشمند سرمایشی و گرمایشی  در افزایش فناوری ساختمان

یکی از مواردی که در نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان به دنبال آن باشید، استفاده از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان است. شما با استفاده از این تکنولوژی‌ می‌توانید مصرف انرژی را در ساختمان خود مدیریت کنید.

نصب ترموستات هوشمند می‌تواند سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی شما را به راحتی کنترل کند. در واقع وقتی در خانه حضور ندارید می‌توانید این سیستم‌ها را با گوشی خود مدیریت کنید. این سیستم‌ها می‌توانند در طول زمان الگوهای خود را تنظیم کنند که در صرفه‌جویی انرژی موثر خواهند بود.

هماهنگ‌سازی فناوری‌های مختلف در ساختمان

یکی از روش‌های نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان این است که شما در ساختمان خود تکنولوژی‌های زیادی را با هم هماهنگ و ادغام کنید. این کار می‌تواند کیفیت زندگی در ساختمان را افزایش دهد. به عنوان مثال شما سیستم تشخیص افراد را با سیستم روشن و خاموش کردن چراغ و سیستم تنظیم حرارت و دما اتاق را با هم ادغام کنید.

هنگامی که فردی از اتاق خارج می‌شود همه این سیستم‌ها خاموش شده و به هنگام ورود به اتاق نیز به صورت خودکار روش شوند. این امر می‌تواند در تنظیم انرژی و دما در داخل اتاق تاثیر داشته باشد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.

استفاده از فناوری پنل های خورشیدی در افزایش تکنولوژی ساختمان

یکی از روش‌های افزایش تکنولوژی ساختمان استفاده از پنل های خورشیدی است که می‌تواند به حفظ محیط‌زیست شما کمک شایانی کند. پنل های خورشیدی می‌توانند انرژی الکتریکی تولید کرده و آن‌ها را ذخیره‌سازی کنند. آن‌ها می‌توانند از این انرژی تولید شده در برنامه‌ها استفاده کنند.

این صفحات خورشیدی قابلیت نصب بر روی سقف تمام منازل و شرکت‌ها را دارند. ولی با این حساب نمی‌توانند تمام برق مورد نیاز ساختمان را تامین کنند. ولی شما با استفاده از این روش می‌توانید در کاهش مصرف برق ساختمان موثر باشید.

خلاصه

یکی از محصولاتی که در تمامی خانه های هوشمند پیدا میشود استفاده از تکنولوژی kns و bms هست که برای داشتن یک خانه هوشمند ضروری است. با وجود نمایندگی اشنایدر در ایران میتوان به اصالت محصولات هوشمندسازی ساختمان کمک شایانی کرد.

استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمان، وسایل گرمایشی و سرمایشی، فیوز گاز، سنسورهای تشخیص و پنل های خورشیدی از جمله آن‌ها هستند که شما می‌توانید از آن‌ها برای افزایش تکنولوژی ساختمان استفاده کنید. کارشناسان انیپکو ضمن این که از جدیدترین تجهیزات نحوه افزایش تکنولوژی ساختمان آشنایی دارند می‌توانند آن‌ها را برای شما فراهم و نصب کنند.