Web Analytics Made Easy - Statcounter

هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته چقدر است؟

هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته چقدر است؟ اگر جزو افرادی هستید که هزینه کلاس زبان انگلیسی برای شما دارای اهمیت است با ما همراه باشید.
هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته

هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته چقدر است؟ پاسخ به این سوال بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. سن شما، سرعتتان در یادگیری، تعداد روزهای شرکت در کلاس، موسسه‌ای که در آن ثبت‌نام می‌کنید، انتخاب دوره حضوری یا آنلاین و حتی شهری که در آن سکونت دارید می‌تواند در هزینه کل بسیار موثر باشد. 
اگر آشنایی اولیه با زبان انگلیسی دارید، بهتر است شروع از صفر را فراموش کنید و تنها در صورتی از پایه آغاز کنید که هیچ پیش‌زمینه‌ای نداشته باشید. با این کار تا حد زیادی می‌توانید هزینه‌ها را مدیریت کنید. در ادامه، فاکتورهای موثر بر بهای دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی و هزینه حدودی هر دوره را ذکر خواهیم کرد. 

عوامل موثر بر هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته

برای تعیین هزینه‌های شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، باید در ابتدا مسائلی را برای خود روشن کنید. هرچه دقیق‌تر شرایط خود را بررسی کنید، تخمین هزینه‌ها آسان‌تر خواهد شد. برای محاسبه هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته به عوامل زیر توجه داشته باشید:

۱- دوره آنلاین یا حضوری

در ابتدا برای خود مشخص کنید که قصد شرکت در دوره‌های حضوری را دارید یا دوره آنلاین؟ عموما آموزش آنلاین زبان انگلیسی نسبت به کلاس حضوری هزینه کمتری دارد. شهریه کلاس‌های آنلاین آموزش انگلیسی سفیر در حالت کلی ۱۰۰ هزار تومان از دوره‌های حضوری ارزان‌تر است. در صورتی که فاصله شما تا آموزشگاه زبان زیاد باشد، علاوه بر شهریه، باید هزینه‌ای بابت رفت و آمد هم بپردازید. با توجه به این موضوع، در صورتی که سطح یادگیری شما در آموزش آنلاین با شرکت در کلاس حضوری تفاوتی ندارد و می‌توانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید، شرکت در این دوره‌ها بسیار به صرفه‌تر خواهد بود. برای دریافت اطلاعات از کلاس آنلاین زبان انگلیسی به لینک https://gosafir.com/fa/educational-system/educational-courses/online-classes مراجعه کنید.

۲- رده سنی زبان‌آموز

عموما دوره‌هایی که برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شوند، نسبت به دوره‌های آموزشی بزرگسالان هزینه کمتری دارند. بنابراین هرچه زودتر یادگیری زبان انگلیسی را برای فرزندانتان آغاز کنید، از نظر هزینه به صرفه‌تر خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که سطح زبان‌آموز در تعیین هزینه بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر فرزند شما ۱۲ سال داشته باشد ولی سطح زبان او پیشرفته باشد، باید در دوره‌های سطح بالا شرکت کند که هزینه بیشتری هم دارند. 
در صورتی که در سنین بزرگسالی قصد دارید یادگیری زبان را از صفر شروع کنید، باید بدانید که هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته به تدریج افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، دوره مبتدی سفیر برای بزرگسالان به ازای هر ۱۵ جلسه حضوری، ۷۶۰ هزار تومان است. این هزینه برای دوره‌های پیشرفته، با همان تعداد جلسات، حدود ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود. 

۳- آموزش خصوصی یا عمومی

وقتی برای یادگیری زبان انگلیسی دوره خصوصی را انتخاب می‌کنید، یعنی تمام هزینه و توجه مربی را برای خود می‌خواهید. با این حساب، باید هزینه افراد دیگری که می‌توانستند در کلاس حضور داشته باشند را به تنهایی بپردازید. شهریه دوره‌های خصوصی، عموما به ازای هر ۱۰ جلسه یک ساعته، بالای ۱ میلیون تومان خواهد بود. همچنین هزینه برخی دوره‌های خصوصی به صورت ساعتی محاسبه می‌شود که میانگین آن، ساعتی ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار تومان است. 

۴- محتواهای آموزشی

هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته بر مبنای هدف شما از یادگیری می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در صورتی که بخواهید پس از رسیدن به سطح متوسط، به صورت تخصصی روی مکالمه تمرکز کنید، نسبت به دوره‌های پیشرفته عمومی باید شهریه بیشتری بپردازید. 
همچنین دوره‌های تخصصی دیگر همچون انگلیسی تجاری، تربیت مدرس زبان انگلیسی، دوره‌های آمادگی آیلتس و مواردی از این قبیل، عموما نسبت به دوره‌های دیگر هزینه بالاتری خواهند داشت. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که به جز شهریه هر دوره، باید هزینه محتواها و کتاب‌هایی که استفاده می‌کنید را هم بپردازید. 

۵- تعداد جلسات حضور در کلاس 

برخی ترجیح می‌دهند یادگیری زبان انگلیسی را آهسته و پیوسته پیش ببرند و برخی دیگر، دوست دارند در مدت کوتاهی به نتیجه برسند. تعداد جلسات، بر اساس اینکه دوره انتخابی شما فشرده باشد یا معمولی، می‌تواند از ۱ تا ۳ جلسه در هفته تعیین شود. هزینه دوره‌های فشرده، عموما در نهایت  ارزان‌تر از دوره‌های معمولی خواهد بود. با این حال، باید توجه داشته باشید که با انتخاب این دوره‌ها، در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری ملزم به پرداخت شهریه هستید. هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته در دوره‌های فوق فشرده سفیر، در مقایسه با دوره‌های ترمیک این موسسه کمتر است و هر ۶ ترم فوق فشرده، به اندازه ۵ ترم معمولی هزینه خواهد داشت. 

۶- مکان و شهر موسسه زبان انتخابی

اگرچه هزینه دوره‌های زبان انگلیسی بر اساس نرخ مصوب تعیین می‌شود، اما گاهی ممکن است منطقه آموزشگاه و شهری که در آن زندگی می‌کنید روی هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته تاثیرگذار باشد. آموزشگاه‌های شهرهای کوچک، عموما شهریه کمتری نسبت به کلان‌شهرها دریافت می‌کنند. گاهی هم شهریه مناطق مختلف با هم یکسان است، اما کیفیت آموزشی به هیچ عنوان برابر نیست. 
در سال‌های اخیر با شکل‌گیری امکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی، موضوع اختلاف قیمت بین شهرهای مختلف تا حد زیادی حل شده است. در صورتی که شهریه دریافتی در یک منطقه با کیفیت آموزشی منطبق نباشد، زبان‌آموزان به راحتی می‌توانند از دوره‌های آنلاین موسسات معتبری همچون سفیر استفاده کنند. 

۷- سرعت یادگیری‎

گاهی ممکن است برخی افراد در آزمون‌های پایان هر دوره بسیار ضعیف عمل کنند. این موضوع باعث می‌شود که مجددا مجبور به تکرار یک سطح شوید و طبیعتا، هزینه بیشتری هم برای شرکت مجدد در کلاس بپردازید. هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته در صورتی که سرعت یادگیری شما بالا باشد، می‌تواند به طور چشم‌گیری کاهش پیدا کند. 
به عنوان مثال ممکن است فردی همزمان با شرکت در کلاس، به صورت خودآموز یا با روش‌های فرعی مانند تماشای فیلم و خواندن کتاب، سطح خود را بهبود ببخشد. با این کار، نیاز به شرکت در برخی پایه‌ها از بین می‌رود و هزینه بیشتری ذخیره خواهد شد. 

هزینه کلاس زبان انگلیسی سفیر

هزینه کلاس زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته در موسسه سفیر در آغاز هر سال تحصیلی (مهرماه) در سایت رسمی این موسسه منتشر می‌شود. دوره‌های موسسه سفیر گفتمان به اشکال مختلف و برای رده‌های سنی گوناگون تعیین می‌شوند. 
شهریه دوره‌های حضوری مخصوص کودکان و نوجوانان در این موسسه به ازای هر ۱۵ الی ۱۶ جلسه، بین ۶۴۰ تا ۸۳۰ هزار تومان متغیر است. شهریه دوره‌های عمومی بزرگسالان نیز از سطح مبتدی تا پیشرفته، بین ۷۱۰ تا ۹۶۰ هزار تومان به ازای هر ۱۵ الی ۱۶ جلسه تغییر می‌کند. هزینه  آموزش آنلاین زبان انگلیسی، عموما ۱۰۰ هزار تومان از دوره‌های حضوری مشابه کمتر است. این هزینه‌ها بر اساس نرخ مصوب و با توجه به کیفیت آموزشی موسسه تعیین شده است. 
یکی از مزایای انتخاب موسسه سفیر برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد، این است که پیش از شرکت در هر دوره‌ای می‌توانید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید. این آزمون که به صورت آنلاین یا حضوری برگزار می‌شود، سطح کنونی شما را نشان می‌دهد. در صورتی که آشنایی قبلی با انگلیسی دارید، حتی اگر فکر می‌کنید این آشنایی اندک است، بهتر است در آزمون تعیین سطح شرکت کنید تا وقت و هزینه خود را در کلاس‌های پایین‌تر از سطح خود هدر ندهید. 
جهت اطلاع بیشتر درباره شهریه دوره‌های سفیر و شرکت در آزمون تعیین سطح، می‌توانید به سایت موسسه سفیر گفتمان مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی تماس بگیرید. 
سخن پایانی
زبان انگلیسی یکی از کاربردی‌ترین زبان‌های دنیاست. افرادی که تا کنون سراغ یادگیری این زبان نرفته‌اند، ممکن است از خود بپرسند که هزینه آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته چقدر خواهد شد؟ پاسخ به این سوال بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداختیم. امیدواریم با اطلاعات موجود، بتوانید دید نسبتا روشنی از هزینه دوره‌های زبان انگلیسی به دست آورید. 

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما