Web Analytics Made Easy - Statcounter

چطوری تونستم در بازارهای مالی موفق بشم

در راه تریدر شدن در بازارهای مالی باید اصولی رو یاد گرفتم که تونستن داستان زندگی من برای موفقیت در بازارهای مالی رو رقم بزنه

دردسرهایی که من در ترید داشتم

نمی گویم داستان یک شخص موفق و معروف، می گویم که اگر من توانسته ام به این تجربه در راه موفقیت برسم پس شما نیز می توانید.

بیش از 5سال هستش که در جامعه مردم ایران فکر کسب درآمد دلاری خیلی محبوبیت پیدا کرده و این موضوع باعث شده تا بصورت عام تمایل به سمت بازارهای مالی نیز بیشتر گردد. بشخصه من علاقه خاصی نسبت به کسب درآمد دلاری داشتم و این موضوع باعث شد روزانه بیش از 5ساعت در گوگل جستجو کنم و حتی نیمی از این زمان را در یوتیوب به ویدئوهای زیادی اختصاص بدم تا بتوانم اطلاعات زیادی را کسب کنم.

چطوری تونستم تریدر موفقی بشم

یک ماه از تحقیق من گذشت و بهترین گزینه ای که برای خودم در نظر گرفتم شروع به یادگیری بازارهای مالی و فعالیت در این بازار بود و طبق تجربه های دیگران باید در ابتدای کار نسبت به انتخاب نوع بازار رمزارزها یا فارکس یکی را انتخاب می کردم. اما با افراد باتجربه ای که صحبت کردم متوجه شدم بازار فارکس به دلیل گستردگی سرمایه و بزرگی که نسبت به رمزارزها دارد نوسان کمتری دارد و برعکس فارکس در بازار ارزهای دیجیتال نوسان بیشتری است، که این موضوع به دلیل بودجه ای است که کمتر از فارکس به این بازار اختصاص داده است. اما باید این مورد را در نظر داشت که هر دو یکی هستند و باید با یادگیری مدیریت سرمایه، تحلیل تکنیکال که شامل کندل خوانی و اندیکاتورهای کاربردی است شروع کنم. یکی از مهمترین مسائل بعد از مدیریت سرمایه روان شناسی بازار است که بسیار مهم بوده تا بهیچ عنوان هیجانی اقدام به خرید و فروش نکرد.

اولین تجربه من برای خرید و فروش در بازارهای مالی

برای تریدر شدن باید مدیریت سرمایه یاد گرفت

در ابتدا از بازار رمزارزها شروع کردم و با انتخاب یک صرافی معتبر، اقدام به تهیه ابزارهای کاربردی کردم که شامل تهیه یا خرید آی پی ثابت در ابتدا است که در این مورد با وب سایت آذرفا آشنا شدم که اشخاص بنام و تریدرهای حرفه ای از این ارائه دهنده معروف به دلیل پشتیبانی و کیفیت سرویسهایی که ارائه می دهد اقدام کردم. در مرحله بعد در صرافی بای بیت ثبت نام کردم و با سرویس ip ثابت که از شرکت آذرفا تهیه کرده بودم در این صرافی مراحل ثبت نام را طی کردم و حسابی را باز کردم. طبق راهنمایی هایی که دریافت کردم با گذشت 6ماه تمرین اولین سرمایه خودم را با خرید 20تتر از یک صرافی ایرانی و انتقال به حساب خودم در بای بیت شروع کردم.

در یک ماه ابتدایی سرمایه من با سود ها و ضررهایی که داشتم به 5تتر یا همان دلار آنلاین رسید و متوجه شدم باید با دقت بیشتری نسبت به مدیریت سرمایه و شرکت در یک دوره تخصصی در نزد یک استاد با تجربه طلاعات خودم را گسترش دهم و این باعث شد در ماه دوم همان 5دلار خودم را مجدد به سرمایه اولیه خودم رساندم. کم کم متوجه شدم تنها با یک آموزش نمی توان تریدر حرفه ای شد و باید خودم را هر ماه بروز کنم و اخبار بازار رمزارزها و فارکس را دنبال کنم. به این دلیل که متوجه شدم بازار فارکس ریسک کمتری نسبت به رمزارزها دارد و بخشی از سرمایه خودم را بعد از رشد در بازار رمزارزها به حسابی در یک بروکر معتبر انتقال دادم و توانستم بعد از 4سال تجربه عالی به سود مستمر برسم.

نکته هایی که هر تریدری باید آنها را رعایت کند

نکته هایی که هر تریدر بازارهای مالی باید بدونه

در ابتدای مسیر از نظر من و اساتید برتر ایران و خارج باید بر روی مدیریت سرمایه خیلی تمرکز کرد و بدون داشتن یک استاپ لاس یا همان حد ضرر معامله ای را باز نکرد. به دلیل قطعی هایی که در اینترنت همه ما تجربه کرده ایم اگر بدون در نظر گرفتن حدضرر معامله ای را باز کنیم می توانیم تمام بودجه ای که برای آن معامله تخصیص داده ایم را از دست بدهیم. در مرحله بعد باید شخصیت خود را شناخته و اصلاح کنیم تا هیجانی وارد معامله نشده و تعداد معامله هایی را مشخص کنیم که با طمع پیش نرویم. اما گزینه دیگر پیگیری اخبار و کسب اطلاعات مناسب برای فعالیت که بتواند مفید باشد. سعی کنید در این مسیر بهیچ عنوان سمت کانال های فروش سیگنال نروید که هیچ تریدر حرفه ای زمان کافی برای ارائه سیگنال ندارد و تنها شخصی که ترید می کند می تواند در لحظه سیگنالش رو خودش پیدا کند و اقدام به معامله کند، سیگنال ها مانند پیش بینی آینده هستند که هیچ انسانی نمی تواند خدا باشد.

جمع بندی

هر کاری که می خواهیم در آن مسیر موفق باشیم باید بر روی یادگیری، کسب تجربه و افزایش اطلاعات زمان گذاشت تا بتوان نتیجه مطلوبی را کسب کرد. هیچ شخصی با خرید سیگنال به سود نمی رسد، هیچ شخصی در ابتدای یاد گیری نمی تواند به سود و بازدهی مستمر برسد، هر سرویس آی پی ثابت را بدون دریافت مشاوره تهیه نکنید. سعی کنید از شکست اشخاصی که می بینیم نترسیم و تجربه کسب کنیم. بعد از هر شکستی می تواند موفقیت بزرگی همراه باشد که این مورد مستلزم رشد اطلاعاتی و تجربه باشد و همه اینها نیازمند زمان و تلاش برای یادگیری است. یک انسان موفق برای آموزش زمان بیشتری را نسبت به تفریح و صحبت های بیهوده در نظر می گیرد. اگر من توانسته ام به موفقیت های خوبی دست یابم شما نیز می توانید، تنها باید مسیر درست را انتخاب کرد و برای آن تلاش گرد.