Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل از قابلیت‌های جدید و کاربردی هوش مصنوعی رونمایی کرد

هوش مصنوعی به کاربران ابزارهای محبوب گوگل مانند جی‌میل کمک می‌کند تا بسیار سریع‌تر محتوا و تصاویر مورد نیاز خود را ایجاد کنند.
هوش مصنوعی گوگل

گوگل کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود، Google I/O را برگزار کرد. ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، چندین موضوع مهم از جمله ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را در طول مراسم این رویداد معرفی کرد.

هوش مصنوعی امکان پاسخ خودکار به ایمیل‌ها را فراهم می‌کند

در یکی از مهم‌ترین این موضوعات ویژگی جدید هوش مصنوعی به نام «Help Me Write» معرفی شد که می‌تواند به میلیاردها کاربر جی‌میل در نوشتن متن ایمیل کمک کند.

در سال‌های گذشته ویژگی‌های «پاسخ هوشمند (Smart Reply)» و «نوشتن هوشمند (Smart Write)» به کاربران کمک کرده است تا پاسخ‌های اولیه را ایجاد کنند و پیشنهادهای متنی پیش‌بینی‌شده را به کار بگیرند. حال ویژگی Help Me Write این قابلیت‌ها را گسترش می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا کل پیام‌ها را تنها با یک کلیک تولید کنند.

توسعه دهندگان گوگل این فناوری را طراحی کردند تا صرف زمان برای ایجاد پیام‌های ساده و تکراری و پاسخ به سؤالات رایج را به حداقل برسانند. پس از تولید متن خودکار، کاربران Help Me Write می‌توانند به صورت دستی ویرایش کنند، از هوش مصنوعی بخواهند پیام را توضیح دهد یا کوتاه کند.

همچنین گوگل به چندین ابزار دیگر هوش مصنوعی اشاره کرد که همگی بخشی از هوش مصنوعی جدید گوگل یعنی Duet AI به شمار می‌آیند.

قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی در گوگل ورک اسپیس

مشابه قابلیت Help Me Write در جی‌میل، گوگل ورک‌اسپیس نیز با ابزارهای هوش مصنوعی به کاربران برای تولید متن و محتوای بصری کمک می‌کند. برای مثال، Duet AI با قابلیت Help Me Visual به کاربران نرم‌افزار Google Slide کمک می‌کند تا تصاویر جدید و منحصربفرد را برای اسلایدها و پرزنتیشن‌های خود تولید کنند.

کاربران Google Sheets نیز می‌توانند از هوش مصنوعی گوگل برای ساده‌سازی وظایف خود استفاده کنند. ویژگی جدید «Help Me Organize» Duet AI می‌تواند با ایجاد خودکار برنامه‌های سفارشی برای دنبال‌کردن وظایف و پروژه‌ها به کاربران کمک کند.

کاربران علاقه مند به پیش نمایش این فناوری‌های جدید می‌توانند برای دسترسی به آن‌ها از طریق صفحه ثبت‌نام Workspace Labs Google ثبت‌نام کنند و در لیست انتظار بمانند. البته به نظر می‌رسد ثبت نام در لیست انتظار، فعلا برای کاربران ایالات متحده امکان‌پذیر است و برای ثبت نام نیاز به استفاده از آی‌پی امریکا خواهید داشت.

کاربران تأیید شده به آخرین ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد گوگل در ورک‌اسپیس دسترسی خواهند داشت و فرصتی برای ارائه بازخورد در مورد استفاده، مشکلات و بهبودهای احتمالی آن قبل از انتشار عمومی دریافت خواهند کرد.