Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل بازی‌های اندرویدی را به ویندوز 10 و 11 می‌آورد

هنگامی که مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 11 را معرفی کرد، قول داد که برنامه‌های اندروید را از طریق اپ استور آمازون برای کاربران ویندوز 11 به ارمغان بیاورد.

در زمان نگارش این مقاله، فقط در صورتی می‌توانید اپ‌استور آمازون را نصب کنید که در برنامه ویندوز اینسایدر (کانال بتا) ثبت نام کرده باشید.(پیش از این در مقاله‌ای به آموزش اجرای برنامه های اندروید در ویندوز ۱۱ پرداخته شد.) این قابلیت که به شما امکان نصب و اجرای برنامه‌های اندروید را می‌دهد، از بسیاری جهات شبیه به ساب سیستم ویندوز برای لینوکس است که مدتی است در ویندوز 10 در دسترس است. این تجربه تا حدودی شبیه اجرای برنامه‌های اندروید در سیستم‌عامل کروم است، با این تفاوت که شما به تعداد کم برنامه‌های موجود در اپ استور آمازون محدود می‌شوید.

با این حال، ممکن است استفاده از اندروید در محیط ویندوز در آینده نزدیک تغییر کند، زیرا گوگل نیز خواهان اجرای اندروید در ویندوز است.

این شرکت در مراسم گیم آوارادز ۲۰۲۱ یک اطلاعیه غافلگیرکننده منتشر کرد که در آن اعلام کرد که بازی‌های اندروید را به رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ خواهد آورد. این عملکرد از طریق یک برنامه دسکتاپ ارائه می‌شود و گوگل می‌گوید که می‌توانید داده‌های بازی مانند پیشرفت و دستاوردها را بین اندروید، ویندوز و کروم او اس همگام‌سازی کنید.

Game Awards | گیم آواردز

برنامه جدید با مشارکت مایکروسافت توسعه داده نشده است و برای کار کردن به فروشگاه اپ استور آمازون متکی نیست. گوگل هیچ جزئیاتی در مورد فناوری آن ارائه نکرده است، اما می‌توان تصور کرد که از نوعی شبیه‌سازی برای فعال کردن بازی‌های اندرویدی برای اجرا در محیط ویندوز استفاده می‌کند. این شرکت تنها تأیید کرد که بازی‌ها به‌جای پخش از فضای ابری، به‌صورت لوکال و محلی اجرا می‌شوند.

گوگل می‌گوید بازی‌های اندروید برای سال آینده در ویندوز در دسترس خواهد بود و به زودی اطلاعات جامع‌تری ارائه می‌شود.