Web Analytics Made Easy - Statcounter

فرانسه، بلژیک و ایتالیا موضوع تشعشعات زیاد آیفون 12 را پیگیری می‌کنند

دولت فرانسه فروش آیفون 12 را به دلیل میزان تشعشعات بیش از حد مجاز متوقف کرده است. بلژیک و ایتالیا هم در حال پیگیری این موضوع هستند.
تشعشات آیفون ۱۲ - iphone 12 radiation

دولت فرانسه، فروش آیفون 12 را به دلیل میزان تشعشعات بیش از حد مجاز، ممنوع اعلام کرد. اپل در واکنش به این اقدام فرانسه از انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای انطباق با استاندارد فرانسه خبر داد.

اما اکنون بلژیک و ایتالیا نیز از اپل درخواست کرده‌اند تا نرم‌افزار آیفون 12 را در تمام اتحادیه اروپا به‌روزرسانی کند. با این حال اپل و مقامات فرانسوی اعلام کرده‌اند این درخواست‌ها به خاطر انطباق با رگولاتوری‌ها مطرح شده است و آیفون 12 مشکلی برای سلامتی کاربران ایجاد نمی‌کند.

به دنبال تصمیم فرانسه برای توقف فروش به دلیل نقض محدودیت تشعشع، احتمالاً کشورهای اروپایی بیشتری در ممنوعیت این مدل از این الگو پیروی کنند.

بلژیک: رگولاتوری ما در حال بررسی آیفون 12 است

با این حال ماتیو میشل، وزیر امور دیجیتالی بلژیک، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن اشاره کرد که اگرچه رگولاتوری در حال حاضر در حال بررسی دقیق این تلفن همراه است، اما یافته‌های اولیه اطمینان‌بخش بوده است و در نتیجه، فعلاً الزامی برای توقف فروش این محصول در بلژیک وجود ندارد.

ایتالیا: اپل باید برای کاربران ما هم به‌روزرسانی منتشر کند

به همین ترتیب، ایتالیا نیز قصد دارد از اپل درخواست کند تا یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای کاربران آیفون 12 در این کشور منتشر کند.

اپل در پاسخ به نگرانی‌های مطرح شده توسط رگولاتورها در مورد انتشار بیش از حد تشعشعات الکترومغناطیسی، موافقت کرد که آیفون 12 را در فرانسه به‌روزرسانی کند. فرانسه به طور موقت فروش این دستگاه را به دلیل انتشار امواج الکترومغناطیسی بیش از حد مجاز متوقف کرده است.

ژان نوئل بارو، وزیر دیجیتال فرانسه، در بیانیه ای به خبرگزاری فرانسه گفت:«اپل قول داده است که در چند روز آینده به‌روزرسانی آیفون 12 را اجرا خواهد کرد.»

طبق این گزارش، هم اپل و هم وزیر ژان نوئل بارو تاکید کردند که هیچ خطری برای سلامت عمومی از پرتوهای ساطع شده وجود ندارد.

اپل: مشکل، انطباق با قوانین فرانسوی‌هاست؛ کاربران نگران نباشند

اپل در بیانیه ای اعلام کرد: «این مربوط به یک پروتکل تست خاص است که توسط تنظیم کننده های فرانسوی استفاده می شود و یک نگرانی برای سلامتی کاربران نیست.

ما یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای کاربران در فرانسه صادر خواهیم کرد تا با پروتکل مورد استفاده توسط تنظیم‌کننده‌های فرانسوی مطابقت داشته باشد.»

وزیر دیجیتال فرانسه به این شرکت یک مهلت زمانی دو هفته‌ای اعطا کرد تا یک به‌روزرسانی برای این گوشی منتشر کند، گوشی‌ای که با عرضه سری آیفون 13، 14 و 15 به پایان دوران فعالیت خود به عنوان یک محصول شاخص نزدیک می‌شود. او اظهار داشت که کارشناسان به‌سرعت به‌روزرسانی را ارزیابی خواهند کرد و او تصمیم خواهد گرفت که آیا ممنوعیت فروش را لغو کند یا خیر.

خطر تشعشعات تلفن همراه برای سلامتی انسان‌ها اثبات نشده است

سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده است که مطالعات متعدد هنوز هیچ اثر نامطلوبی ناشی از تشعشات تلفن همراه بر روی سلامتی نشان نداده است.