Web Analytics Made Easy - Statcounter

بررسی باندهای پسیو و ویژگی آن‌ها

باند ها و بلندگو ها از تجهیزات سیستم صوتی محسوب می شوند که وظیفه ی پخش صدا را انجام می دهند. باند به دو دسته ی فعال و غیر فعال طبقه بندی می شوند که به باند های غیر فعال باند پسیو گفته می شود و به باند های فعال اکتیو می گویند که این نام گذاری با توجه به ساختار آن ها شکل گرفته است؛ اما شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که باند ها و بلندگو های فعال و غیر فعال چه تفاوتی با یکدیگر دارند؛ زیرا در نظر آن ها این بلندگو ها و باند ها از نظر ظاهری تفاوتی با یکدیگر ندارند.از طرفی دیگر باید بدانید که در چه زمانی باید از باند های پسیو استفاده نمایید. در این متن به بررسی باند پسیو و ویژگی های آن می پردازیم.

باند پسیو

در واقع باند های پسیو بلندگو هایی هستند که برای پخش صدا و کار کردن نیازمند داشتن یک آمپلی فایر و یک قدرت خارجی می باشند و این موضوع همان تفاوت آن ها با باند های اکتیو می باشد که البته این تنها تفاوت آن ها نمی باشد.همان طور که از اسم این باند ها مشخص است آن ها باند ها و بلندگو های غیر فعال می باشند. در واقع در باند پسیو تنها از یک کابل صدا و برق مصرفی اش را می گیرد و این در حالیست که در باند های اکتیو تعداد این کابل ها دو عدد می باشد. باند پسیو از بخش های فرکانس بالا و فرکانس پایین و همچنین یک برد الکترونیکی تشکیل شده که این برد الکترونیکی وظیفه ی تفکیک صدا را بر عهده دارد تا صدای پخش شده توسط بلندگوها و باند ها را کنترل نماید. ظاهر باندهای پسیو با اکتیو تفاوت زیادی ندارد و شما نمی توانید تنها از روی ظاهر آن ها متوجه تفاوت شان بشوید؛ اما در پشت باند ها می توانید تفاوت را مشاهده کنید. بنابراین اگر می خواهید متوجه شوید که دو باند هر دو پسیو و یا اکتیو هستند یا خیر بهتر است که به پشت باند ها دقت نمایید.

باند پسیو

کاربرد باند پسیو

دانستن تفاوت ساختاری باند پسیو شاید هنوز این سوال را برای شما بر طرف نکند که در چه شرایط و زمانی می توان از این باند ها استفاده کرد. در واقع دانستن این که این باندهای غیر فعال در چه زمانی برای شما مناسب هستند کمک می کند تا شناخت بهتری از آن ها داشته باشید. اولین نکته که باید درباره ی این باند ها بدانید این است که در یک محیط نمی توانید از هر تعداد باند پسیو که می خواهید استفاده کنید و تنها می توان به تعداد محدودی در یک محیط از آن ها استفاده نمود. علت این موضوع هم میزان ساپورتی ست که آمپلی فایر ها می توانند از باند پسیو داشته باشند که به طور حتم این موضوع یک محدودیت ایجاد می کند؛ هرچند که می توانید تا حدودی با افزایش آمپلی فایر ها این موضوع را بر طرف نمایید؛ اما این موضوع در نوع دیگر باند ها یعنی باند اکتیو وجود ندارد. در واقع شما می توانید از باند پسیو در محیط هایی که نیاز به تعداد زیادی باند ندارید استفاده نمایید.

باند پسیو

برند های مختلف تولید کننده باند پسیو

در بازار برند ها و شرکت های تولید کننده ی زیادی به تولید تجهیزات صوتی از جمله بلندگوها و باندهای پسیو می پردازند. در این زمینه نیز رقابت زیادی بین آن ها در جریان است که سبب ساخت محصولاتی با کیفیت بیشتر شده است. اگر شما بخواهید که یکی از این برند ها را برای خرید انتخاب کنید باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که میزان کیفیت صدا، دوام بالا، میزان رضایتمندی مشتریان و… از جمله این عوامل می باشد. بهتر است برای آن که بهترین برند را برای خرید باند پسیو انتخاب کنید از افرادی که در این زمینه آگاهی دارند کمک بگیرید. شما می توانید انواع باند های پسیو را در بازار و در برند های مختلف تهیه و خریداری کنید.

باند پسیو

صدا و پخش صدای بهتر

استفاده از باند های پسیو در سخنرانی ها و همایش ها برای بیشتر شدن میزان صدا و تقویت صدای بهتر یکی از مهم ترین کاربرد های این دستگاه می باشد. در واقع این باند سبب می شود تا صدا به خوبی پخش شود و در واقع مانند یک مکمل عمل می کند. هر چند که می توانید برای افزایش کیفیت در کنار آن از باند های اکتیو نیز استفاده کنید. در واقع در برخی موارد در کنار باند های اکتیو از این باند های پسیو استفاده می کنند تا هزینه ی کمتری بابت خرید باند ها بپردازند. علت آن نیز ارزان قیمت تر بودن باند های پسیو می باشد. از باند های پسیو به عنوان یک مکمل صدایی برای یک تجهیزات صوتی استفاده می کنند و ترکیب آن با باند های اکتیو این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از افکت های صوتی نیز بهره مند شوید. آن چه که در رابطه با این باند مهم است راحتی در نصب و استفاده از آن می باشد و به خوبی می توانید کیفیت صدا و میزان بلندی آن را با وجود این باند ها کنترل و مدیریت نمایید.

باند پسیو

مزیت های استفاده از باند پسیو

باید در هنگام خرید باند به این نکته دقت نمایید که برای چه استفاده ای می خواهید باند را تهیه نمایید تا بدین شکل بتوانید تشخیص دهید که باند پسیو نیاز دارید یا اکتیو برای شما مناسب تر است. در صورتی که می خواهید هزینه ی کمتری بابت خرید باند ها بپردازید بهتر است از پسیو استفاده کنید زیرا هزینه و قیمت آن ها نسبت به نوع دیگر باند ها بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. از باند های پسیو بیشتر برای افزایش صدا و بیشتر در همایش ها و سخنرانی ها استفاده می کنند. علت آن نیز استفاده ی راحت از این باند ها، قیمت مناسب و ارزان، استفاده ی کمتر از برق و انرژی و قابلیت مدیریت آن به صورت دستی می باشد. همچنین وزن کم آن نیز از دیگر مزیت های این باند محسوب می شود که جا به جایی آن را راحت تر می کند. در واقع به طور کلی باند های پسیو برای استفاده ی روزانه بسیار کاربردی و مفید واقع می شوند و یک گزینه ی مناسب محسوب می شوند. هرچند در مواردی مانند کنسرت ها از این نوع باند استفاده نمی شود.

پاور میکسر

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.