Web Analytics Made Easy - Statcounter

اتحادیه اروپا روی قانون لزوم قابلیت تعویض باتری توسط کاربر کار می‌کند

اجباری شدن باتری های قابل جایگزین و تعویض برای موبایل و لوازم الکترونیکی

در سال‌های اخیر، کنار رفتن باتری‌های قابل تعویض یک روند نگران کننده در لوازم الکترونیکی بوده است. اکنون پیدا کردن یک تلفن همراه با باتری قابل تعویض تقریبا نشدنی است و بسیاری از دستگاه های دیگر با به‌کارگیری سلول Li-Po این روند را دنبال می‌کنند. نتیجه این امر عمر کوتاه‌تر برای وسایل الکترونیکی است و ایجاد مشکل برای بازیافت یا بدتر از آن دفن زباله‌های الکترونیکی خواهد بود.

با این حال، به لطف قانون پیشنهادی اتحادیه اروپا که در صورت تصویب، باتری‌های لوازم الکترونیکی باید به گونه‌ای طراحی شوند که مصرف‌کنندگان بتوانند به راحتی آن‌ها را جدا کرده و جایگزین کنند. بنابراین ما باید به تصویب این قانون امیدوار باشیم.

شاید فکر کنید که چه ربطی به سایر مصرف‌کنندگان جهان دارد، اما توجه داشته باشید که اتحادیه اروپا بازار بزرگی است که تولیدکنندگان نه می‌توانند آن را نادیده بگیرند و نه در بیشتر موارد استطاعت تولید نسخه‌های جداگانه برای اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان را دارند.

بنابراین، اگر اتحادیه اروپا قانونی را برای فروش در قلمرو کشورهای خود بخواهد، در بیشتر موارد این امر به یک هنجار عملی برای هر طراحی چیزی در سراسر جهان تبدیل می‌شود. در حالی که شک نداریم که تولیدکنندگان تمام تلاش خود را برای ممانعت از این قانون جدید انجام خواهند داد، ما فکر نمی‌کنیم که آن‌ها در نهایت پیروز شوند زیرا همین چند ماه قبل قانون اجباری شدن پورت USB-C، اپل را مجبور به جایگزینی لایتنینگ با این پورت کرد.