Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپل برای انطباق با اتحادیه اروپا، از پورت USB-C استفاده خواهد کرد

مدیر بازاریابی اپل تأیید کرد که این شرکت باید با قانون اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد که این موضوع آیفون‌ها را ملزم به داشتن استاندارد شارژ مشترک، یعنی همان استاندارد USB-C می‌کند.

گرگ جوسویاک، معاون ارشد بازاریابی اپل، روز سه شنبه در کنفرانس وال استریت ژورنال گفت: «بدیهی است که ما باید قوانین اتحادیه اروپا را رعایت کنیم.»

روز دوشنبه، وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصویب نهایی قانون شارژر مشترک را انجام دادند؛ به این معنی که تا سال 2024، تمام دستگاه‌های الکترونیکی از جمله تلفن های همراه و تبلت ها باید از شارژرهای دارای پورت USB-C پشتیبانی کنند.

شارژر لایتنینگ و تایپ سی

مهر تایید شورای اروپا پس از آن صورت گرفت که سایر نهادهای قانونگذار اتحادیه اروپا به این قانون رای مثبت دادند که حدود 10 سال از تدوین آن می‌گذرد.

به همین دلیل گوشی‌های آیفون اپل که پیش از این از شارژر لایتنینگ اختصاصی خود استفاده می‌کردند. طبق قوانین اتحادیه اروپا، باید از USB-C پشتیبانی کنند.

جوسویاک نگفت که اپل چه زمانی USB-C را برای گوشی‌های هوشمند خود معرفی می‌کند، اما این اتفاق قطعاً باید تا سال 2024 اتفاق بیفتد.

تحلیلگران قبلاً عنوان کرده بودندکه آیفون‌هایی که قرار است در سال 2023 عرضه شوند، به شارژ USB-C مجهز می‌شوند و اپل احتمالاً این استاندارد را نه فقط در اتحادیه اروپا بلکه در سطح جهانی جایگزین خواهد کرد.

قانونگذاران اتحادیه اروپا استدلال می‌کنند که این قوانین هدررفت را کاهش می‌دهد، زیرا مصرف‌کنندگان هر بار که یک دستگاه را خریداری می‌کنند، نیازی به خرید شارژر جدید ندارند. اتحادیه اروپا گفت که این امر باعث کاهش تولید و دفع شارژرهای جدید می‌شود.

جوسویاک در اتحادیه اروپا به قانون شارژر انتقاد کرد که اختلاف نظر اپل و این اتحادیه را تأیید می‌کند. جوسویاک گفت: «ما فکر می‌کنیم که رویکرد ما از نظر زیست‌محیطی بهتر بود و برای مشتریان ما بهتر بود که چنین دولت‌های دستوری نداشته باشند.»