Web Analytics Made Easy - Statcounter

دراپ باکس 16 درصد کارمندان خود را اخراج می‌کند

در ادامه موج تعدیل نیرو در شرکت‌های فناوری، دراپ باکس، شرکت ذخیره‌سازی ابری 500 کارمند خود را کنار خواهد گذاشت. مدیرعامل این شرکت آینده را از آن هوش مصنوعی می‌داند
دراپ باکس

شرکت ذخیره سازی ابری دراپ باکس (Dropbox) اعلام کرد که 16 درصد از نیروی کار خود را به دلیل عدم ثبات اقتصادی در جهان و همچنین فرارسیدن عصر هوش مصنوعی کاهش می‌دهد و حدود 500 کارمند خود را اخراج می‌کند.

درو هیوستون، مدیرعامل این شرکت گفت:«کسب و کار ما سودآور است، اما رشد ما کند شده است. بخشی از این به بلوغ طبیعی کسب‌وکار ما برمی‌گردد، اما اخیراً رکود اقتصادی بر مشتریان و به نوبه‌ خود بر کسب‌وکار ما فشار آورده است. در نتیجه، برخی از سرمایه‌گذاری‌هایی که پیش از این مثبت بودند، دیگر پایدار نیستند.»

در کنار چالش‌های اقتصادی، هیوستون تصمیم خود را با این باور که «عصر محاسبات هوش مصنوعی بالاخره فرا رسیده است» مرتبط دانست.

وی افزود:«فرصت پیش روی ما بیشتر از هر زمان دیگری است، اما نیاز ما به اقدام فوری برای استفاده از آن نیز ضروری است. در چند ماه گذشته، هوش مصنوعی افکار جمعی جهان را تسخیر کرده است و بازار بالقوه را برای نسل بعدی ما گسترش داده است. محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی سریعتر از آنچه هر یک از ما می توانستیم پیش‌بینی کنیم، رفتار می‌کنند.»

او گفت:«روند اخیر به کارمندانی با مجموعه مهارت‌های متفاوتی نیاز دارد؛ به ویژه در زمینه هوش مصنوعی و توسعه محصول در مراحل اولیه. ما در چند سال گذشته استعدادهای بزرگی را در این زمینه‌ها جذب کرده‌ایم و به تعداد بیشتری نیز نیاز خواهیم داشت.»

کارکنان اخراج شده واجد شرایط شانزده هفته حقوق خواهند بود و برای هر سال کامل در دراپ‌باکس یک هفته اضافه دراپ باکس به حقوق پرداختی آن‌ها اضافه می‌شود. آن‌ها همچنین برای حداکثر شش ماه تحت قانون COBRA در ایالات متحده و معادل آن در کشورهای دیگر واجد شرایط هستند.

ناگفته نماند دراپ باکس به جای استفاده از سرویس‌های ابری عمومی، زیرساخت مرکز داده خود را به صورت اختصاصی اداره می‌کند. از این رو این تعدیل نیرو شامل بخش مراکز داده این شرکت نیز خواهد بود.