Web Analytics Made Easy - Statcounter
سرور های دل سری poweredge مدل های T150 T550 T350 R250 R350

Dell از ۵ مدل سرور جدید سری PowerEdge رونمایی کرد

پس از فروش بیش از پانصد هزار سرور در سه ماهه گذشته، شرکت دل تکنولوژی (Dell) اخیراً پنج سرور جدید PowerEdge را معرفی کرد که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​(SMB) و موارد استفاده از رایانش لبه را به عنوان بازار هدف قرار داده است. همه سرورهای جدید Dell EMC PowerEdge با پردازنده‌های زئون یا پنتیوم اینتل همراه با OpenManage Dell ساخته شده‌اند که اتوماسیون و مدیریت زیرساخت هوشمند را ارائه می‌دهد. دیوید اشمیت، مدیر ارشد مدیریت محصول سرور شرکت دل گفت که رونمایی از سرورهای جدید در حالی است که داده‌ها و محاسبات دیگر فقط به مرکز داده محدود نمی‌شوند. اشمیت در بیانیه ای گفت: «گسترش قابلیت‌ها فراتر از دیوارهای یک مرکز داده سنتی، به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا اطلاعات را در جایی که فوراً نیاز است به دست آورند و برای بهبود تجربیات مشتریان و کارکنان، بینش کسب کنند. سرورهای جدید رک و ایستاده PowerEdge برای مشاغل کوچک و متوسط و همچنین سازمان‌ها طراحی شده‌اند تا اطلاعات را با تأخیر کمتر به صورت ایمن پردازش کنند.»

۵ سرور جدید شرکت دل

در ادامه به معرفی این ۵ مدل سرور ایستاده (Tower Server) و رک سرور جدید شرکت دل (Dell) که از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند می‌پردازیم:

PowerEdge T550

مسلماً مهم‌ترین محصولی که رونمایی شد، محصول PowerEdge T550 است که از دو پردازنده نسل سوم Intel Xeon Scalable با حداکثر 36 هسته در هر پردازنده پشتیبانی می‌کند. PowerEdge T550 دل یک سرور ایستاده دو سوکت منعطف است که تعادل بین امکان توسعه و کارایی را برقرار می‌کند. T550 از فناوری‌های پیشرفته ای مانند شتاب دهنده برای بارهای کاری در سطح سازمانی، هوش مصنوعی و استنباط، مجازی سازی، تصویربرداری پزشکی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و ذخیره‌سازی تعریف شده توسط نرم افزار پشتیبانی می‌کند. دل اعلام کرده که سرور جدید کم‌صدا و مناسب دفاتر کار بوده و سهولت مدیریت و قابلیت توسعه را داراست. PowerEdge T550 به پردازش بارهای کاری مهم، زیرساخت‌های ابری و مدیریت پایگاه داده می‌پردازد. اشمیت می‌گوید:«مشاغل کوچک و متوسط ​​می‌توانند به طور موثر مقیاس بندی کنند، داده‌ها را سریع و ایمن پردازش کنند و تجربیات مشتریان بیشتری را در داخل یا خارج از یک مرکز داده ارائه دهند و در عین حال هزینه‌ها را کاهش و بهره وری را افزایش دهند.» T550، مانند بقیه مجموعه سرورهای PowerEdge، با معماری سایبری مقاوم طراحی شده است که امنیت را عمیقا در هر مرحله از چرخه عمر آن به کار می‌گیرد.

سرور دل مدل PowerEdge T550
سرور ایستاده دل مدل PowerEdge T550

PowerEdge R350

نوع سرور: رک ۱ یونیت (1U) Dell EMC PowerEdge R350 جدید شامل یک پردازنده اینتل زئون E-2300 با حداکثر هشت هسته یا یک پردازنده Intel پنتیوم با حداکثر دو هسته است. PowerEdge R350 برای تولید و برنامه‌های مبتنی بر داده‌ها طراحی شده است. R350 از ۳۲ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت حافظه DDR4 و نرخ ۳۲۰۰ مگاترانسفر بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. اشمیت می‌گوید: «PowerEdge R350 دارای ویژگی دسترس پذیری بالا برای مدیریت امن پایگاه داده است.» PowerEdge R350 برای رسیدگی به پیشرفت‌های قابل ملاحظه، از PCIe نسل 4 پشتیبانی می‌کند و عملکرد بالایی را برای پشتیبانی از افزایش توان و نیازهای حرارتی ارائه می‌دهد. PowerEdge R350 یک سرور قدرتمند و همه فن حریف برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است که می‌تواند بارهای مختلفی را از زیرساخت‌های مهم تجاری تا زیرساخت‌های ابری پردازش کند. همچنین می‌تواند برای معاملات نقطه فروش و نیازهای سازمانی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و مجازی سازی استفاده شود.

سرور رک دل مدل PowerEdge R350
سرور رک دل مدل PowerEdge R350

PowerEdge T350

نوع سرور: ایستاده ۴.۵ یونیت (4.۵U) Dell EMC PowerEdge T350 مجهز به یک پردازنده اینتل زئون E-2300 با حداکثر 8 هسته یا یک پردازنده اینتل پنتیوم با حداکثر دو هسته است. PowerEdge T350 برای تولید و برنامه‌های مبتنی بر داده‌ها طراحی شده است. T350 از ۳۲ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت حافظه DDR4 و نرخ ۳۲۰۰ مگاترانسفر بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. PowerEdge T350 با طراحی شاسی کوچکتر نسبت به نسل قبلی خود، برای استفاده در داخل یا خارج از مرکز داده مانند در دفتر ایده آل است. این سرور شامل PCIe نسل 4 است و بهره وری حرارتی بیشتری را برای پشتیبانی از نیازهای بیشتر برق و حرارت ارائه می‌دهد. T350 بر بارهای کاری مهم تجاری از جمله مدیریت پایگاه داده، و همچنین نیازهای زیرساخت ابری و معاملات نقطه فروش تمرکز می‌کند. به لطف نرم افزار OpenManage Dell، سرور جدید دارای مدیریت یکپارچه سازگار با Microsoft، VMware، ServiceNow، Ansible و بسیاری از ابزارهای دیگر است.

PowerEdge T350 سرور ایستاده دل مدل
سرور ایستاده دل مدل PowerEdge T350

PowerEdge R250

نوع سرور: رک یک یونیت (1U) Dell EMC PowerEdge R250 محاسبات قدرتمندی را برای برنامه‌های تجاری رایج ارائه می‌دهد و بهره وری را ساده می‌کند. سرور رک یک یونیتی جدید شامل یک پردازنده اینتل زئون E-2300 با حداکثر 8 هسته یا یک پردازنده اینتل پنتیوم با حداکثر دو هسته است. PowerEdge R250 برای تولید و برنامه‌های مبتنی بر داده‌ها طراحی شده است. R250 از ۳۲ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت حافظه DDR4 و نرخ ۳۲۰۰ مگاترانسفر بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. دل اعلام کرد که PowerEdge R250 یک سرور ایده آل برای همکاری و اشتراک گذاری و انواع بارهای کاری از جمله نامه و پیام، فایل و چاپ، میزبانی وب و محیط‌های فروش برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و دفاتر و شعب از راه دور است.

سرور رک دل مدل PowerEdge 250
سرور رک دل مدل PowerEdge 250

PowerEdge T150

نوع سرور: ایستاده ۴ یونیت (4U) کوچکترین سرور برج ایستاده Dell که عرضه شد Dell EMC PowerEdge T150 است. این سرور جدید نیز از ۳۲ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت حافظه DDR4 و نرخ ۳۲۰۰ مگاترانسفر بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. سرور جدید ۴ یونیت شامل یک پردازنده اینتل زئون E-2300 با حداکثر 8 هسته یا یک پردازنده اینتل پنتیوم با حداکثر دو هسته است. مشابه سایر سرورهای جدید، PowerEdge T150 نیز با پشتیبانی از PCIe نسل 4 پیشرفت‌های قابل ملاحظه ای در توان خود ارائه می‌دهد و بازده حرارتی بالایی را برای پشتیبانی از افزایش نیازهای حرارتی و توان ارائه می‌دهد. PowerEdge T150 با سروصدای کم مناسب دفتر، یک سرور ایستاده ایده آل برای بارهای کاری مهم و معاملات نقطه فروش کسب‌وکارها در داخل یا خارج از مرکز داده است.

سرور ایستاده مدل PowerEdge T150
سرور ایستاده مدل PowerEdge T150

سهم شرکت Dell از بازار جهانی فروش سرور

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی IDC، دل در سه ماهه دوم سال 2021 3.68 میلیارد دلار فروش سرور داشته است که بیش از 10 درصد در سال افزایش یافته است. سهم بازار جهانی دل در سه ماهه دوم به 15.6 درصد رسید. علاوه بر این، Dell بیش از هر شرکت دیگری در جهان در سه ماهه دوم سال 2021 سرور صادر کرده است. Dell در سه ماهه دوم در مجموع 529،804 سرور صادر کرده است که نسبت به سال گذشته 22.5 درصد افزایش داشته است.