Web Analytics Made Easy - Statcounter

دایرکتوری تجاری مراکز داده آماده بهره‌برداری شد

دایرکتوری تجاری مراکز داده

فراخوان ثبت اطلاعات شرکت‌های حوزه مراکز داده

به همت کارگروه ویژه کمیسیون زیرساخت مراکز داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، برای اولین بار در کشور دایرکتوری تجاری مراکز داده ایجاد و آماده بهره‌برداری ذینفعان قرار گرفته است.

محمد آذری، رئیس کمیسیون زیرساخت مراکز داده با بیان اینکه در ادامه فعالیت‌های دوره قبل کمیسیون و پس از تشکیل دوره دوم کمیسیون زیرساخت مراکز داده در آبان‌ماه 1400، موضوع ایجاد دایرکتوری تجاری مراکز داده بعنوان یکی از فعالیت‌های مهم و ضروری شناسایی و در دستور کار کارگروه ویژه‌ای قرار گرفت، گفت: امیدواریم با مشارکت تامین‌کنندگان تجهیزات و ارائه‌دهندگان خدمات در ثبت صحیح و کامل اطلاعات در این دایرکتوری، از طریق ارائه اطلاعات طبقه بندی شده بنابر نیاز مخاطبین، شرایط مناسبی برای دسترسی و انتخاب بهینه مشتریان فراهم گردد.

رییس کمیسیون زیرساخت مراکز داده افزود: صنعت مراکز داده از ترکیب بیش از 12 صنعت تشکیل شده و گستردگی و تنوع قابل توجهی در حوزه تامین‌کنندگان تجهیزات و خدمات در این حوزه وجود دارد. این ویژگی پیچیدگی فرآیند شناسایی و انتخاب تامین‌کنندگان و پیمانکاران این حوزه را برای کارفرمایان ایجاد می‌کند تا آنجا که در گذشته درخواست ‌های مکرری از سازمان‌ها و کارفرمایان خصوصی و دولتی جهت دریافت فهرست شرکت‌های فعال در بخش‏‌های مختلف به کمیسیون ارجاع شده است.

آذری همچنین از زحمات جناب آقای محمد حسن گلستانه شرکت آدفا به عنوان رییس کارگروه جهت مدیریت فرآیند، تامین نیروی انسانی متخصص و پوشش هزینه‌های مترتب بر طراحی و راه‌اندازی وب‏گاه dcdirectory.ir تشکر و قدردانی کرد.

آذری در ادامه اظهار داشت: جهت انجام فعالیت طراحی و ایجاد دایرکتوری تجاری کارگروه ویژه‌ای شامل محمد حسن گلستانه از شرکت آدفا به عنوان رییس کارگروه، علیرضا امجد از شرکت آدفا، زهره غفاری پور از شرکت افرانت، محمد آذری از شرکت دیبا اندیشان، شکرالله قدیانی از شرکت ارتباطات نو خاورمیانه و حامد معین فر از شرکت مهندسین فناور پندار آریا به عنوان اعضای کارگروه مراکز داده تشکیل شد تا امروز این پروژه به ثمر بنشیند.

محمد حسن گلستانه، عضو هیأت مدیره و عضو کمیسیون زیرساخت مراکز داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز با اشاره به اینکه جهت انجام فعالیت طراحی و ایجاد دایرکتوری تجاری مراکز داده کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده است، گفت: اولین اقدام تعریف شده در این خصوص موضوع دسته‌بندی اطلاعات گسترده این حوزه در سطوح رسته، رده و شاخه بود. این فعالیت در اواخر دوره اول کمیسیون مراکز داده آغاز شد و پس از تکمیل و جمع بندی در جلسات آغازین این دوره کمیسیون به کارگروه ویژه تشکیل شده جهت ایجاد دایرکتوری تجاری ارجاع شد.

شناسایی معیارهای اصلی جهت جستجوی در دایرکتوری تجاری

عضو هیأت مدیره و عضو کمیسیون زیرساخت مراکز داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در ادامه اظهار داشت: جهت سهولت در جستجو و طبقه بندی اطلاعات سعی شده شرکت‌ها در زمان ثبت نام نسبت به مشخص نمودن زمینه فعالیت خود براساس پارامترهایی از جمله رتبه شورا، ماهیت حقیقی یا حقوقی، عضویت در کمیسیون‌های مرتبط، گواهی‌نامه‌های نظام صنفی، افتا، پدافند غیرعامل اقدام نمایند تا بعد از ثبت اطلاعات و بررسی آن، ذینفعان به سرعت به اطلاعات مورد نیاز بر اساس فیلترهای تعبیه شده، دسترسی داشته باشند.

فرصت ارائه خدمات برای مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نصر

محمد حسن گلستانه در ادامه به امکان ثبت اشخاص حقیقی اشاره کرد: از دیگر امکانات دایرکتوری تجاری، امکان ثبت اطلاعات اشخاص حقیقی و مشاوران سازمان نصر و فعال در حوزه مراکز داده به عنوان مرجعی برای توسعه کسب و کار مشاوران و آشنایی بیشتر سازمان‌ها با متخصصان این حوزه است.

علاوه بر موارد فوق براساس نیاز صنعت و برنامه ریزی‌های انجام شده یکی از اهداف راه اندازی دایرکتوری فوق ایجاد مرجعی برای اطلاع رسانی اخبار این حوزه و شرکت های فعال می‌باشد که امیدواریم گامی کوچک در ارتقاء دانش در حوزه مراکز داده باشد.

دعوت از تامین‌کنندگان، پیمانکاران و مشاوران جهت ثبت اطلاعات

آقای گلستانه در پایان با اشاره به اینکه در این مرحله ثبت نام و استفاده از خدمات این وب‏گاه رایگان می‌باشد، افزود: از کلیه تامین‌کنندگان تجهیزات و خدمات رشته‌ای در حوزه مراکز داده، پیمانکاران طرح و ساخت(EPC)، پیمانکاران پشتیبانی و نگهداری و همچنین مشاوران حقوقی و حقیقی فعال در این حوزه دعوت می‌نماییم با مراجعه به وب‏گاه dcdirectory.ir و ثبت نام در آن، نسبت به تکمیل پروفایل و ثبت کامل اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.