Web Analytics Made Easy - Statcounter

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: ایجاد مرکز داده برای شرکت‌های دانش بنیان ضروری است

محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رپیس سازمان فناوری اطلاعات در چهارمین نمایشگاه فناوری اطلاعات، ارتباطات، امنیت و حراست در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

محمد خوانساری یکشنبه ۱۱ دی در آیین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات، ارتباطات، امنیت و حراست صنعت نفت ایران عنوان کرد: برگزاری چهارمین دوره از این نمایشگاه نشان از پختگی و عملکرد قابل قبول صنعتی آن دارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فناوری‌های نوین افزود: با استفاده از فناوری‌های روز و باتوجه به سرعت رشد فناوری‌های جدید که جایگزین فناوری‌های پیشین خواهد شد شاهد نورآوری‌های بسیاری در عرصه صنعت خواهیم بود.

محمد خوانساری: غفلت از فناوری‌های مبتنی بر داده خسارت باقی می‌گذارد

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران مطرح کرد: غفلت از فناوری‌های مبتنی بر داده خسارات بزرگی بر جان صنعت باقی می‌گذارد پس انتظار می‌رود به این فناوری با ارزش توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: حجم بسیار بالایی از داده همه روزه در سکوهای پارس جنوبی تولید می‌شود و سوال اینجاست که حد استفاده ما از این داده‌ها چقدر است؟

خوانساری گفت:داده‌های فناوری یک داشبورد عملیات تولیدی نیست بلکه داده‌های ریزی است که به واسطه عناصر حس‌گرهای صنعتی در نقاط مختلف پالایشگاه وجود دارد.

خوانساری گفت: باتوجه به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و پیشرفت‌های صنعتی بازار جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی در این منطقه به وجود خواهد آمد.

شرکت‌های دانش بنیان مرکز داده مناسب ایجاد کنند

وی در ادامه گفت: سرمایه‌گذاری ۱۵۰میلیارد دلاری داخلی در منطقه ویژه اقتصادی پارس ایجاب می‌کند که شرکت‌های دانش بنیان با همت و توانایی بیشتر مرکز داده مناسب را ایجاد کنند که در آینده تولیداتی که از طریق داده صورت می‌گیرد بتواند از طریق همان شرکت‌های دانش بنیان عرضه شود و بازار عرضه را رونق بخشد.