Web Analytics Made Easy - Statcounter

مقایسه نوسانات قیمت روز آهن با ارز دیجیتال

قیمت آنلاین آهن و میلگرد در روز های اخیر به یک موضوع بسیار مهم و پر طرفدار تبدیل شده است. در بین تمامی فعالان حوزه صنعت فولاد و آهن آلات و همچنین در تمامی کسب و کارهای وابسته به این صنعت ، که با خریداری آهن آلات مرتبط هستند، ارتباط مستقیمی دارد. 

از آن جاییکه قیمت آهن الات بسیار استراتژیک است و علاوه بر آن برای خرید آن ها و پیش بینی قیمت های آهن آلات محصولت فولادی معمولا با پارامترهای بسیاری گره خورده است؛ برای پیش بینی قیمت آهن آلات که روشی بسیار پرطرفدار است از سختی ها و چالش های فراوانی برخوردار است.

مقاطع فولادی در تمامی کشورها تولید نمی شوند و تنها در بعضی از کشورها تولید می شوند، به همین دلیل آهن آلات به عنوان کالای جهانی شناخته می شود و از همین رو قیمت آهن آلات تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی تغییر می کنند. لازم به ذکر است که قیمت آهن آلات و محصولات فولادی به صورت روزانه متغییر است.

همچنین به دلیل تنوع بالای محصولات فولادی و آهن آلات و شرایط متفاوت در بحث عرضه و تقاضای مقاطع فولادی، روش صحیح جهت پیش بینی قیمت آهن آلات به این صورت است که هر محصول به صورت جداگانه بررسی شود. در حالت کلی عواملی که بر قیمت آهن آلات تاثیر دارد ، از تفاوت های بسیاری برخوردارد و بهتر است که تحلیل بازار در بحث آهن آلات و محصولات برای هرکدام از مقاطع به صورت جداگانه انجام شود.

یکی از عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در سال های اخیر تغیرات و نوسانات ارز است که به طور مستقیم بر بازار آهن آلات تاثیر دارد، لازم است بدانید عوامل بسیاری هستند که در قیمت آهن آلات دخیل می باشند، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت روز آهن آلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    قیمت نفت
•    عرضه و تقاضای کالا
•    قیمت ضایعات آهن
•    نرخ جهانی فولاد و سنگ آهن
•    تورم جهانی
•    هزینه های حمل و نقل

به گفته دبیر کانون صرافان، هیجانات مقطعی بازار هم گاه موجب افزایش خرید ارز خواهد شد و در حال حاضر هم به‌دلیل اتفاقات اخیر کشور و وضعیت بازار سهام و خروج بسیار زیاد نقدینگی از بورس شاهد این حجم از تقاضا برای خرید ارز و افزایش قیمت هستیم. او تصریح کرد: با توجه به رشد قابل توجه شاخص بورس در دوهفته گذشته احتمال اینکه نقدینگی از بازار ارز خارج شود و به بازار سرمایه برگردد نیز وجود دارد.

قیمت آنلاین آهن و میلگرد در وبسایت آهن لند

قیمت میلگرد آجدار یکی از ضرورترین اطلاعاتی است که امروزه به آن در صنعت ساخت و ساز نیاز است. میلگرد آجدار یکی از مقاطع فولادی که کاربرد بسیاری در صنعت ساختمان سازی است. میلگرد به طور کلی دارای انواع متفاوت با کاربردهای گوناگونی است. 

همانطور که قبلا ذکر شده است میلگردها برای جبران ضعف مقاومت کششی بتن که در اثر نیروهای وارد شده درون بتن ایجاد می شود، استفاده می شوند و اصطلاحا بتن را مسلح می کنند و در نهایت بتن مسلح می تواند نیروهای کششی بالاتری را تحمل کند.

این مقطع فولادی در دو نوع میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولید شده که هر کدام از این میلگردها به صورت دو نوع شاخه و کلاف در بازار عرضه می شوند.
میلگرد برای آن که بتواند درون بتن، به خوبی با بتن چسبندگی داشته باشد و اصطلاحا با بتن درگیر شود باید بر روی سطح آن دارای برجستگی هایی باشد که این برجستگی ها را آج می نامند. آج میلگرد مانع از بیرون کشیده شدن آن از داخل بتن می شود.

در میلگرد آجدار، آجدار بودن میلگرد سبب افزایش چسبدگی آن درون بتن می شود.

میلگرد ها به طور کلی، در چهار گروه A1 تا A4 شناخته می شوند. گروه A1 جزء میلگرد آجدار محسوب نمی شود و از آن ها با عنوان میلگرد ساده یا نرم یاد می نمایند و اغلب برای خم کاری و جوشکاری مناسب هستند و اما گروه A2، A3 و A4 در دسته میلگرد آجدار هستند و یکی از اساسی ترین مصالح مورد نیاز در صنعت ساختمان سازی به شمار می روند.

تفاوتی که این سه گروه از میلگرد آجدار با یکدیگر دارند در شکل ظاهری و میزان آج های آن هاست.

میلگردهای آجدار به دلیل ساختاری که دارند میلگردهایی خشک و سخت می باشند و قابلیت خم کاری و همچنین جوشکاری بر روی آن ها وجود ندارد، در نتیجه دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی هستند.

برای مشاهده لحظه ای قیمت روز آهن به وبسایت منبع : https://ahanlands.com  مراجعه کنید.

دلیل نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟

درواقع کمتر از دو دهه است که از ظهور ارزهای دیجیتال می‌گذرد و این بازار هنوز در مرحله نوپایی جهت پیروی از منحنی ایستا قرار دارد. مردم هر روز به فکر سرمایه‌گذاری و واگذاری در این بازار هستند. این روند به صورت کلی در هر بازار جدید این چنین است.

سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند که با سرمایه‌گذاری در یک بازار جدید پول بیشتری را به دست بیاورند و درآمد بسیار آسانی داشته باشند و همچنین بررسی می کنند که آیا می ‌توانند با سرمایه‌گذاری و واگذاری سریع تر بر بازار تأثیر بگذارند یا خیر؟!

بازار کریپتو در واقع هنوز در مرحله آغازین خود قرار گرفته است. خوب است بدانید که طبیعتاً نتیجه این جدید بودن بازار نوسانات فراوان در این صنعت است که معمولا ناشی از آزمایش ‌های شدیدی است که سرمایه‌گذاران انجام می‌ دهند تا بفهمند قیمت ارزهای دیجیتال چگونه نوسان می‌کند.

ولی جدید بودن بازار ارزهای دیجیتال، یک دلیل کلی است که بعضی از دلایل جزئی‌تر را در بر می‌گیرد. در ادامه به بررسی دلایل جزئی‌تر این موضوع خواهیم پرداخت.

دلار و تاثیر آن بر قیمت روز آهن در سال ۱۴۰۲

دلار، خود عاملی بسیار مهم در قیمت‌گذاری مقاطع فولادی است که به شدت اوج گرفته است. بنابراین نمی‌توان انتظار کاهش قیمت شدید را داشت اما می‌تواند پیش بینی کرد که در سال آینده، تعادل در قیمت اتفاق خواهد افتاد.

همان اتفاقی که برای صنعت فولاد در زمستان می‌افتد، در فصل تابستان و با قطعی برق نیز رخ می‌دهد. بنابراین با بررسی قیمت‌ها در تابستان و زمستان می‌توانیم افزایش قیمت را مشاهده نماییم. پیش بینی می‌شود که در بهار ۱۴۰۲ قیمت‌ها متعادل شوند اما در تابستان و زمستان سال آینده، افزایش قیمت آهن را مشاهده کنیم. این پیش‌بینی‌ها برای بهار سال ۱۴۰۲، با فرض این است که دلار افزایش قیمت نجومی نداشته باشد.

تاثیر بودجه دولت و تورم بر قیمت فولاد در سال ۱۴۰۲

بودجه دولت، در تعیین قیمت‌ها نیز اهمیت بسیاری دارد. دولت، خود تورم سال ۱۴۰۲ را در حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد پیش‌بینی می‌کند.

با درنظرگرفتن اثر تورم بر قیمت دلار، می‌توانیم انتظار دلار بالای ۵۵ هزارتومان را در سال آینده داشته باشیم. بنابراین در دید کلان، تورم به عنوان عاملی مهم و موثر، قیمت‌ها را افزایش خواهد داد. افزایش نقدینگی نیز خود عاملی تایید کننده برای افزایش تورم و قیمت‌ها در سال آینده است.

نوسانات بازار ارز های دیجیتال

به طور کلی روند بازار ارزهای دیجیتال رو به رشد است و همین امر سبب شده حتی کسانی که چند سال پیش در اوج قیمت آن زمان ارزی را خریداری کرده باشند نیز پس از چند سال به سود مناسبی دست پیدا کنند. به عنوان مثال قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۰ هزار دلار بود. پس از آن قیمت بیت کوین کاهش شدیدی پیدا کرد و به حدود ۳ هزار دلار رسید.

اما پس از ۴ سال و در سال ۲۰۲۱ بیت کوین اوج قیمت جدیدی را ثبت کرد و هر عدد آن ۶۹ هزار دلار معامله شد. البته باید بدانید که در این بازار کوین‌های متفاوتی وجود دارند و خرید ارزهای دیجیتال نیاز به کسب اطلاعات دارد تا بتوان موارد مناسب را برای دریافت سود انتخاب کرد.

از آن جایی که رونق صنعت ساختمان‌ سازی در فصل های مختلف سال تفاوت بسیاری دارد، قیمت آهن و میلگرد نیز در هر فصلی متفاوت است. فصل بهار و تابستان و همچنین دو، سه ماه آخر سال جزو زمان ‌هایی هستند که جهت خرید این نوع محصولات افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه در این فصول قیمت های مقاطعی همچون میلگرد و تیرآهن نیز افزایش پیدا می کند. ترس و هراس از کمبود نیرو و انرژی برق در فصول بهار و تابستان سال 1402 که یکی از عوامل افت تولید صنعت فولاد و سیمان کشور خواهد بود، سبب می شود تا همراه با بالارفتن انگیزه و میل جهت ذخیره سازی و همچنین رشد تقاضای شمش فولادی در بازار داخلی ایران شده است.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما