Web Analytics Made Easy - Statcounter
صرافی ارز دیجیتال کوین بیس

کوین بیس بیش از هزار کارمند خود را اخراج می‌کند

اخبار بد بیشتر برای صنعت کریپتو؛ مدیر عامل انتظار زمستان طولانی رمزارزها را دارد
اخبار بد بیشتر برای صنعت کریپتو؛ مدیر عامل انتظار زمستان طولانی رمزارزها را دارد

چکیده خبر

پس از سقوط 11 درصدی ارزش سهام کوین بیس، مدیر‌عامل کوین بیس به تازگی اعلام کرده است که حدود 1100 کارمند خود را تعدیل می‌کند؛ او درباره دلیل این موضوع استدلال می‌کند که شرکت در دو سال گذشته با سرعت بیش از حد رشد کرده است. او همچنین ادعا کرد که شرایط اقتصادی فعلی ممکن است منجر به زمستان کریپتو شود، دوره‌ای که قیمت ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد و پایین می‌ماند.

برایان آرمسترانگ - مدیرعامل و بنیانگذار کوین بیس

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوین بیس به تازگی اعلام کرده است که این شرکت 18 درصد از کارکنان خود را اخراج می‌کند که معادل حدود 1100 کارمند است. این خبر تنها دو هفته پس از آن منتشر شد که این شرکت توقف استخدام خود را تمدید کرد و پیشنهادات شغلی برای تعداد نامعلومی از استخدام‌شدگان جدید را لغو کرد. کوین بیس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده از نظر حجم معاملات است.

زمستان کریپتو در راه است

آرمسترانگ استدلال می‌کند که احتمال دارد وارد یک رکود اقتصادی شویم که به طور بالقوه منجر به زمستان دیگری برای ارزهای دیجیتال می‌شود که این رکود می‌تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. چنین سناریویی به شدت به سود این شرکت ضربه می‌زند، زیرا بیشتر درآمد آن از کارمزد معاملات حاصل می‌شود.

کوین بیس بیش از حد کارمند استخدام کرده است

مدیرعامل همچنین سرعت رشد سریع شرکت در دو سال گذشته را مقصر دانست. او ادعا کرد که کوین بیس در ابتدای سال گذشته تنها 1250 کارمند داشت و این تعداد در طول 18 ماه گذشته چهار برابر شد، زیرا فضای کریپتو شاهد افزایش گسترده محبوبیت بود.

کارمندان اخراج شده گزارش می‌دهند که کوین بیس دسترسی آن‌ها به سیستم‌های شرکت را درست قبل از اینکه از طریق ایمیل‌‌های شخصی از اخراج خود مطلع شوند، قطع کرده است. آرمسترانگ ادعا کرد که این کار «برای اطمینان از این صورت گرفته که کسی تصمیم نگیرد به صورت عجولانه به این کسب‌و‌کار و خودش آسیب برساند.»

آشوب در بازار ارز دیجیتال

چند روز پیش، پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال، سلسیوس اعلام کرد که برداشت دارایی‌های کاربران را متوقف می‌کند. در عین حال، ذخایر بیت کوین السالوادور به دلیل سقوط اخیر کریپتو، نیمی از ارزش خود را از دست داده است.