Web Analytics Made Easy - Statcounter

کُدکُد گزارش می دهد: در ایران به چه منظوری از شماره های مجازی استفاده می شود؟

بنابر گزارش کُدکُد سایت خرید شماره مجازی موقت خارجی برنامه هایی که استفاده از شماره مجازی در آن رایج است را با هم بررسی می کنیم.

بیشترین استفاده از اپلیکیشن های موبایلی در ایران مختص دو برنامه محبوب تلگرام و واتس اپ هستند البته این مساله پر واضح است و مشاهدات همه ما نیز آن را تایید می کند.

شاید این روزها سایت چت جی پی تی هم بسیار در بین ایرانی ها محبوب باشد و خبرهایی مبنی بر اینکه به زودی اپلیکیشن موبایلی آن نیز می آید منتشر شده است.

برنامه هایی که استفاده از شماره های مجازی در آن رواج دارد:

۱- Telegram

همه ما تلگرام را می شناسیم. یک پیام رسان محبوب است. بیشتر ما هر روز بسیاری از کارهای خود را توسط برنامه تلگرام انجام می دهیم. وویس میفرستیم – عکس میفرستیم یا با ربات های محبوب آن کار می کنیم.

یکی از مزیت های تلگرام نسبت به پیام رسان های دیگر این است که می توان با چند شماره در آن ثبت نام کرد و چندین حساب کاربری داشت. یعنی با دریافت شماره مجازی تلگرام (شماره خارجی تلگرام) از هر کشوری یا حتی با یکی دیگر از سیم کارت های خودمان می توانیم اکانت های دیگری نیز بسازیم.

۲- WhatsApp

واتس اپ نیز خیلی محبوب است. حتی بعضی ها تماس ها تلفنی را هم با واتساپ برقرار می کنند.

واتس اپ نیز یک پیام رسان است و بیشتر به دلیل قابلیت تماس تلفنی که دارد محبوب است. پیشتر مردم از تلگرام برای فرستادن پیام و از واتس اپ برای برقراری تماس استفاده می کردند. البته این روزها که هر دو برنامه هردو قابلیت را دارد.

در واتس اپ مانند تلگرام نمی توان چندین اکانت مختلف داشت ولی یک راه حلی که وجود دارد این است که واتس اپ بیزینس نصب کنید و با دریافت یک شماره مجازی واتساپ (شماره خارجی واتساپ) یا یکی دیگر از سیم کارت های خودمان یک اکانت بیزینسی بسازیم.

۳- OpenAI – ChatGPT

چت جی پی تی هم چند وقتی است در ایران محبوب شده. ChatGPT یک ربات هوش مصنوعی است که انگار تمامی اطلاعات دنیا را دارد – ازش سوال می پرسید و اون جواب می دهد. اما متاسفانه در حال حاضر هنگام ثبت نام به شماره های ایرانی اس ام اس کد تایید ارسال نمی کند که با خرید شماره مجازی چت جی پی تی ChatGPT می توان از مرحله تایید تلفن همراه عبور کرد.

۴- Airbnb

ایر بی اند بی یک پلتفرم اجاره منزل های شخصی در سراسر دنیا است که برای ثبت نام در آن نیاز است یک شماره غیرایرانی ارائه دهید. اشخاصی که در سفرهای خارجی هستند بعضا نیاز دارند که با برنامه ایر بی اند بی در کشور مورد نظر منزلی اجاره کنند ولی با شماره ایرانی نمی توان در ایر بی اند بی ثبت نام کرد. لذا با تهیه شماره مجازی خارجی برای ایر بی اند بی ثبت نام در آن ممکن می شود.

لینک دریافت شماره مجازی ایر بی اند بی:

https://codcod.ir/order?product=airbnb

۵- Uber

اشخاصی که در مسافرت هستند نیاز است تا بعضی اوقات تاکسی بگیرند و اوبر یک اپلیکیشن بین المللی درخواست تاکسی است.

اوبر نیز مانند بسیاری از برنامه های خارجی برای کاربران با شماره ایران قابل ثبت نام نیست که با دریافت یک شماره مجازی موقت مساله مرتفع می شود.

لینک دریافت شماره مجازی اوبر:

https://codcod.ir/order?product=uber

۶- ‌Blizzard Battle Net

بلیزارد بتل نت یک پلتفرم مخصوص عاشقان گیم است.

گیمر ها برای ایجاد حساب کاربری برای بازی بتل نت نیاز است تا یک شماره خارجی ارائه دهند و با دریافت شماره خارجی موقت مشکل ایجاد حساب کاربری برای این پلتفرم محبوب مرتفع می شود.

لینک دریافت شماره مجازی بتل نت:

https://codcod.ir/order?product=blizzard

۷- Amazon

شاید بیشتر ما آمازون را بشناسیم. یک ابر فروشگاه اینترنتی است.

در آمازون نیز نمی توان با شماره ایرانی ثبت نام کرد و می بایست یک شماره خارجی ارائه نمود.

لینک دریافت شماره مجازی آمازون:

https://codcod.ir/order?product=amazon

و صدها برنامه دیگر که استفاده از شماره های مجازی برای ثبت نام در آن ها رایج است.

برای مشاهده لیست کامل برنامه های به وبسایت کد کد www.codcod.ir مراجعه کنید.