Web Analytics Made Easy - Statcounter

فرایند ترخیص کالا در امارات متحده عربی

مقدمه

یکی از مهمترین و پرطرفدارترین سرویس های شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص، ترخیص کالا در دبی می باشد. به همین دلیل واردات و ترخیص در امارات یا صادرات به آن از مناسب ترین گزینه ها برای تاجران ایرانی به شمار می رود؛ از این رو ترخیص کالا در دبی بسیار حائز اهمیت است. نکته دیگری که باید به آن دقت داشت، ورود انواع کالاهای مطرح جهان به دبی می باشد و همین موضوع باعث شده تا کشور امارات بیشتر از بقیه کشورها به نقطه ای برای واردات بار به ایران مبدل شود. به طور معمول هر کالایی که به کشور ورود پیدا می کند، باید پروسه ترخیص کالا را بپیماید که برای این موضوع بهتر است از یک شرکت ترخیص کالا کمک گرفت؛ از این رو ترخیص در امارات، فرآیندی تخصصی به نظر می رسد که باید از دانش و تجربه کافی بر قوانین و مقررات بین المللی برخوردار بود.

به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه به مهمترین سوالات شما مشتریان عزیز درباره ترخیص کالا در دبی پاسخ دهیم، بنابراین پیشنهاد می شود این مقاله از شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص را از دست ندهید. همچنین بهتر است در صورت نیاز به اطلاعات و راهنمایی های بیشتر در رابطه با ترخیص در امارات، با کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص تماس بگیرید.

نحوه ترخیص کالا در گمرک دبی

همان طور که می دانید ترخیص کالا در دبی یکی از مهم ترین خدمات شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص می باشد. اهمیت دبی و امارات در خاورمیانه بر همه آشکار است و بدون شک می دانید که تا چه حدی از اهمیت تجاری و اقتصادی برخوردار می باشد. به طور معمولی تجارت وارد کنندگان ایرانی با دبی، از جمله تجارت های پرسود به حساب می آید و علت آن، مزیت هایی است که در ادامه این مقاله از شرکت ترخیص کالای ققنوس به طور کامل بررسی می کنیم. مزیت های بی شماری هستند که امارات را به یکی از پر اهمیت ترین نقاط برای واردات به کشور تبدیل کرده است، ولی مهم ترین آن، هزینه پایین ترخیص در امارات به ویژه ترخیص کالا در دبی است.

در حالت کلی، هزینه ها کمتر و روند ترخیص در امارات راحت می باشد؛ اما باید دقت داشته باشید که در صورت ناقص بودن اسناد و مدارک و توجه نکردن به قوانین و مقررات، می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات جدی هنگام ترخیص کالا در دبی شود.

از دیگر نکات هنگام ترخیص در امارات این است که به پرداخت هزینه بابت تحویل کالا نیازی نیست، ولی برای واردات بار از دبی باید هزینه باربری را پرداخت کنید که به طور معمول مناسب ترین گزینه جهت حمل کالا از دبی به کشور، راه های آبی و روش حمل بار دریایی می باشد. این عوامل باعث می شوند تا شما همراهان گرامی فقط هزینه نقل و انتقال کالا را بپردازید و به همین دلیل، محصولات را با نرخ واقعی خود وارد خواهید کرد؛ چون که دیگر به پرداخت هزینه های گمرکی نیازی نخواهد بود و به طور قابل توجهی صرفه اقتصادی دارد.

اما همان گونه که اشاره کردیم، زمانی که می خواهید بار را از گمرک یک کشور دیگر ترخیص کنید، لازم است تا با قوانین و مقررات داخلی و بین المللی آن کشور تا حد امکان آشنا باشید. در رابطه با ترخیص کالا در دبی نیز داشتن اطلاعات در مورد انواع دستورالعمل ها و مقررات ترخیص در امارات بسیار حائز اهمیت است و در چنین شرایطی، کمک گرفتن از یک شرکت ترخیص کالا می تواند نقش فراوانی در تسریع روند تشریفات گمرکی و پیشگیری از قاچاق به حساب آمدن مرسولات شما عزیزان داشته باشد.

از جمله مهمترین نکاتی که هنگام ترخیص در امارات باید به آن دقت داشت، جمع آوری اطلاعات در رابطه با مشخصات و جزئیات فنی و نرخ محصولات خریداری شده است. ناگفته نماند لازم است این مشخصات با دقت در اظهارنامه‌ ای که به اداره گمرک تحویل داده می شود، تنظیم شوند.

همچنین، برآورد هزینه ها از جمله اصلی ترین و پر اهمیت ترین مراحل در ترخیص کالا در دبی به شمار می رود؛ چون که قیمت نهایی محصولات وارداتی از دبی به عوامل مختلفی مانند نرخ خرید محصولات، شرایط بازار داخلی جهت فروش محصولات، میزان تقاضا و.. بستگی خواهد داشت. پیشنهاد شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص به شما عزیزان این است که کلیه این شرایط را در نظر داشته باشید و پیش فاکتوری که از جانب فروشنده ارائه می شود را با دقت کامل بررسی کنید. ولی برای این که ما در شرکت ترخیص کالای ققنوس بتوانیم شما کاربران عزیز را با فرایند ترخیص کالا در دبی بیشتر اشنا کنیم، در ادامه نحوه ترخیص کالا در دبی و مراحل آن را بررسی خواهیم کرد:

مرحله اول: بررسی نرخ خرید و مشخصات محصول جهت ترخیص کالا در دبی

اگر تمایل به فعالیت در زمینه های مختلف تجارت های بین المللی مخصوصا واردات کالا را دارید، کیفیت و نرخ محصولات خریداری شده یا صادراتی پر اهمیت ترین نکته ‌ای می باشد که می توانند به تجارت پرسودتر شما مشتریان عزیز کمک شایانی کند. بنابراین اگر تصمیم به واردات کالا و ترخیص در امارات را دارید، باید نسبت به مشخصات و نرخ محصولات دقت داشته باشید و تحقیقات لازم را انجام دهید. همچنین سعی کنید بهترین و باکیفیت ترین محصول را با نازلترین قیمت از فروشندگان معتبر خریداری کنید. علاوه بر این؛ بعد توافق با فروشنده، در رابطه با مشخصات و نرخ محصولات اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید، چون که هنگام تنظیم اظهارنامه گمرکی برای ترخیص در امارات به این مشخصات نیاز خواهید داشت و باید آن ها را به متخصصان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص ارائه دهید.

مرحله دوم: بررسی هزینه های ترخیص در امارات

دومین قدم مهم هنگام واردات و ترخیص کالا در دبی، قیمت گذاری محصولات وارداتی جهت فروش آن ها به ایران می باشد. موقع خرید محصولات مورد نظر خود و تعیین قیمت آن ها به منظور فروش در کشور، باید به موارد گوناگونی نظیر نیاز بازار داخلی، شرایط بازارهای داخلی، قیمت تمام شده کالا و مدت زمان لازم برای فروش آن محصول توجه داشته باشید. در صورت عدم توجه، این امکان وجود دارد محصول را با هزینه فراوان به داخل کشور وارد کنید و در فروش آن با مشکل مواجه شوید. علاوه بر این، هر محصولی را که برای واردات به کشور انتخاب کردید، باید از کد تعرفه گمرکی آن مطلع شوید؛ زیرا بدون آن، نمی توانید مراحل ترخیص کالا از گمرک را انجام دهید.

مرحله سوم: محاسبه قیمت تمام شده کالاهای وارداتی

همچنین باید دقت داشته باشید که قیمت تمام شده محصولات وارداتی فقط به قیمت خود کالا بستگی نخواهد داشت و عوامل مختلفی همچون هزینه های ترخیص کالا در دبی و نقل و انتقال نیز می توانند تاثیر روی آن بگذارد. بعد از برآورد هزینه ها و تعرفه های گمرکی می توانید از حدود نرخ تمام شده واردات محصولات خود اطلاع پیدا کنید؛ به همین علت، بهتر است از کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص در این حوزه جهت برآورد نرخ ترخیص کالا کمک بگیرید. ناگفته نماند، هزینه های نقل و انتقال، انبارداری، ترانزیت کالا، هزینه تخلیه و بارگیری کالا و… را هم باید در نظر داشته باشید.

مرحله چهارم: دریافت مجوز ثبت سفارش بازرگانی کالا

با ترخیص کالا در دبی و واردات محصولات به کشور، اولین مرحله جهت ترخیص بار در گمرکات داخلی و مهمترین آن، ثبت سفارش محصول در سامانه تجارت و أخذ مجوز ثبت سفارش است. برای واردات انواع محصولات به کشور، نیاز به دریافت یکسری مجوزها می باشد و بدون آن، ترخیص کالا از گمرک امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین باید در ابتدا به جز مجوزهای ترخیص در امارات ، مجوز ورود محصول را نیز دریافت کنید تا در ادامه دچار مشکل نشوید. همچنین، مجوز ثبت سفارش فقط مختص واردات کالا در دبی نمی باشد و برای ورود هر محصولی به انجام این مراحل نیاز خواهید داشت. کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص با تسلط کامل بر قوانین و مقررات گمرکی داخلی و خارجی، آمادگی انجام کلیه مراحل أخذ مجوز ثبت سفارش بار و ترخیص در امارات را دارند.

لیست هزینه و تعرفه های ترخیص در امارات

علاوه بر این که هزینه ها و تعرفه های ترخیص کالا در دبی بسیار پایین و مقرون به صرفه است، باید قیمت ها را قبل از واردات محصولات و کلیه جوانب را با دقت بالا بررسی کرد. به طورکلی بررسی و برآورد هزینه کالاهایی که تمایل به واردات آنها به داخل کشور را دارید، یکی از اصلی ترین و مهمترین مراحل واردات و ترخیص در امارات می باشد. توجه داشته باشید نرخ درج شده در پروفرما توسط فروشنده، با نرخ محصول در بازار خرید و فروش ایران متفاوت خواهد بود؛ بنابراین باید اطلاعات جامع و دقیقی در مورد قیمت های اولیه و جزئیات محصول داشته باشید و این اطلاعات را به طور کامل برای کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص بفرستید تا نرخ هزینه و تعرفه های ترخیص در امارات برای شما همراهان گرامی محاسبه شود.

از نکات دیگر هزینه های واردات و ترخیص کالا در دبی، عواملی است که می توانند بر روی تعرفه ترخیص کالا تاثیر گذار باشند. تعرفه های واردات و ترخیص کالا از گمرکات کشورهای مختلف مطابق حقوق و عوارض ورودی گمرک، تعرفه های گمرکی، نرخ خرید کالا، مالیات های مربوطه، نقل و انتقال بار از مبدا تا مقصد و دیگر هزینه ها همچون هزینه انبارداری، بیمه، تخلیه و بارگیری کالا محاسبه می شود؛ بنابراین، برای برآورد این هزینه ها باید نوع و ماهیت محصولات وارداتی، آئین نامه ها و قوانین گمرکی، شرایط اقتصادی کشور مربوطه و.. را زیر نظر داشت.

بنابراین بهتر است که برای برآورد تعرفه های گمرکی و ترخیص کالا در دبی، از کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص جهت اعلام و برآورد دقیق آن ها کمک بگیرید. همچنین، دقت کنید که نرخ واردات کالا به عواملی نظیر هزینه های بیمه بار، هزینه های نقل و انتقال بار، هزینه بارگیری محصولات در گمرکات و مرزهای تجاری، مالیات، عوارض ورودی، تشریفات گمرکی و هزینه های ثبت سفارش و… بستگی خواهد داشت. به طور کلی هزینه ترخیص در امارات به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می باشد:

 • میزان حقوق ورودی محصول
 • انبارداری
 • تعداد مجوزهای لازم برای واردات محصول
 • هزینه کارت بازرگانی
 • هزینه ثبت سفارش
 • دستمزد ترخیص کالا

شما کاربران گرامی هنگامی که تمایل به استفاده از خدمات شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص دارید، کارشناسان واحد عملیات ترخیص ما بعد از بررسی مدارک و مستندات محموله شما همراهان گرامی به اعلام هزینه ترخیص کالای شما مشتریان عزیز اقدام خواهند کرد.

قوانین و مقرات ترخیص در امارات

همان طور که می دانید برای انجام هر نوع مبادله تجاری در ایران باید کلیه امور بازرگانی، مطابق قوانین واردات و صادرات بار داخل کشور برنامه ریزی شده و انجام شود. به همین دلیل در حوزه ترخیص کالا در دبی هم باید به قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا توجه ویژه ای داشت و کلیه قوانین مشخص شده در این حوزه که شامل مجوز های ورود محصول، قوانین مبادله با کشورهای عربی، لیست محصولات ممنوعه، هزینه های گمرکی کشور، نحوه ورود بار، مرزهای گمرکی و تجاری مناسب جهت واردات بار و… می شوند را با دقت مطالعه کنید و سپس با توجه به آن، اقدام به تنظیم فعالیت های بازرگانی خود کنید؛ کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس در این زمینه می توانند کمک شایانی به شما عزیزان داشته باشند تا فعالیت های خود را بدون مشکل تنظیم کنید.

ترخیص در امارات متحده عربی یک تجارت بین المللی می باشد؛ با توجه به این موضوع لازم است قوانین مربوط به کشور را به طور کامل مطالعه کنید و مطابق دستور العمل های داخلی امور بازرگانی تجارت خود را طراحی و تنظیم کنید، همچنین باید قوانین بین الملل و قوانین صادرات و واردات امارات را نیز مطالعه کرده و با توجه به قوانین مبدا و مقصد فعالیت های خود را در این حوزه آغاز کنید. در صورتی که به هر گونه اطلاعات در رابطه با ترخیص کالا در دبی و قوانین و مقررات خارجی نیاز دارید، کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص آماده راهنمایی شما در این حوزه هستند.

مجوز های لازم جهت ترخیص کالا در دبی

وقتی که محصولات تجاری به گمرک وارد می شوند، باید کلیه مجوز های لازم را دریافت کرده باشند، چون که ارائه مستندات مبنی بر سلامت کالا و تایید آن توسط اداره گمرک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ترخیص کالا در دبی نیز شامل این موضوع می باشد و این مسئله بدین معناست که ادارات گمرک بدون این که برای کشوری قائل باشند، طرف قرارداد تاجران ایرانی است؛ به همین دلیل ضروری است کلیه قوانین و مقررات داخلی کشور برای واردات کالا و ترخیص در امارات لحاظ گردد. ناگفته نماند شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص کلیه مدارک مربوط به ترخیص کالا در دبی را با دقت بسیار بالا بررسی می کند تا با مشکل جدی رو به رو نشوید. از این رو در ادامه به معرفی مجوز های لازم جهت ترخیص در امارات می پردازیم.

اخذ مجوز بهداشت

یکی از مجوزهای ترخیص کالا در دبی، مجوز وزارت بهداشت است که ارائه این مجوز هنگام ترخیص در امارات ضروری است. همه تجار و بازرگانان مواد غذایی و همچنین تجار فعال در حوزه لوازم بهداشتی و آرایشی، باید اقدامات لازم برای دریافت مجوز بهداشت برای ترخیص کالا در دبی انجام دهند. نا گفته نماند از اصلی ترین و مهم ترین مدارک معتبر و لازم برای دریافت مجوز وزارت بهداشت ارائه برگه مواد تشکیل دهنده، مواد اولیه محصول و نیز برگه آنالیز محصول مورد نظر می ‌باشد.

اخذ مجوز وزارت راه

از دیگر مجوزهای لازم برای ترخیص کالا در دبی می توان به مجوز وزارت راه اشاره کرد. دریافت این مجوز در مورد کالاهایی که توسط شرکت‌ ترخیص کالای غیر ایرانی انجام می شود، لازم است.

اخذ مجوز سازمان اتمی

یکی دیگر از مجوزات لازم جهت ترخیص در امارات، مجوز سازمان اتمی است. به طور کلی این مجوز برای وسایلی نظیر تلفن های بی ‌سیم، موبایل، دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی لازم است.

اخذ مجوز پرورش فکری کودکان و نوجوانان

مجوز پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از دیگر مجوزهای لازم جهت ترخیص در اماراتمی باشد. که بیشتر برای محصولاتی چون ترخیص اسباب بازی ها و سرگرمی کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص به عنوان یکی از شرکت های معتبر در حوزه ارائه خدمات بازرگانی و انجام تشریفات گمرکی، صادرات و واردات بار، مشاوره، ثبت سفارش بار می ‌باشد. بنابراین شما عزیزان می ‌توانید خدمات مرتبط با ترخیص کالا از گمرک را به گروه ما بسپارید تا با استفاده از آخرین قوانین و مقررات اعمال شده در بخشنامه های گمرکی برای شما انجام دهیم.

بهترین کالا ها جهت واردات و ترخیص در امارات

برای واردات هر نوع محصولی به کشور، باید به عوامل گوناگونی مانند نیاز به آن کالا در بازار داخلی و هزینه های نقل و انتقال آن دقت کافی داشته باشید و اگر در پی تجارت پرسودی هستید، باید بهترین و پرفروش ترین محصولات وارداتی کشور مبدا مورد نظر خود را شناسایی کنید. با توجه به محصولات صادراتی کشور امارات و بازارهای داخلی ایران، واردات بعضی از محصولات از دبی به کشور بیشتر از دیگر کشورها مورد توجه تجار ایرانی قرار گرفته است و از آنجا که هزینه ترخیص کالا در دبی و همچنین هزینه ترخیص در امارات بسیار پایین است، به تجارت بازرگانان ایرانی کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از خدمات شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص بهره مند شوید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند و در انتخاب بهترین محصولات جهت خرید از امارات و ترخیص آن ها دچار مشکل نشوید.

به طور کلی لیست بهترین کالا ها جهت واردات از امارات، عبارت است از:

 • انواع گوشی های تلفن همراه
 • ترخیص انواع لوازم خانگی
 • واردات و ترخیص انواع سنگ های قیمتی
 • واردات انواع مواد و محصولات پلاستیکی
 • ترخیص قطعات و ماشین آلات
 • واردات لپ تاپ
 • واردات و ترخیص انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه
 • واردات خودرو سواری
 • ترخیص تجهیزات و قطعات یدکی خودرو
 • ترخیص ذرت دامی
 • واردات و ترخیص انواع قطعات الکترونیک
 • واردات دستگاه هایی نظیر اسکنر و پرینتر
 • واردات ماژول های نمایشگر تشکیل شده از صفحه LCD یا LED
 • انواع میوه های گرمسیری
 • حبوبات
 • انواع قهوه و کاکائو
 • دانه های روغنی
 • انواع ادویه
 • انواع بذر
 • توتون و تنباکو
 • روغن های خوراکی
 • انواع روغن های صنعتی
 • ملزومات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی
 • تجهیزات و لوازم بسته بندی
 • درب های اتوماتیک

به دلیل این که بین کشور امارات و ایران مرز زمینی مشترکی وجود ندارد، نقل و انتقال محصولات وارداتی ذکر شده از راه آبی یا به روش هوایی صورت می گیرد. در واقع کشور امارات پس از چین به عنوان دومین شریک تجاری ایران محسوب می شود و نقل و انتقال مرسولات به روش حمل بار دریایی یا حمل بار هوایی انجام خواهد شد. به همین منظور شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص تمام تلاش خود را می کند که مرسولات مشتریان را با امنیت بالا و در کمترین زمان به مقصد مورد نظر تحویل دهد.

جمع بندی

دلایل متعددی وجود دارد که باعث شده تا بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی، واردات و ترخیص کالا در دبی و همچنین ترخیص در امارات را انتخاب کنند. یقینا شرایط جغرافیایی و موقعیت مکانی کشور ما و امارات یکی از مهم ترین عللی است که ارتباطات تجاری بین ایران و امارات را جهت ترخیص کالا در دبی توسعه داده است. به طور کلی ترخیص کالا در دبی از مزایای فراوانی برخوردار است؛ همچنین به دلیل این که از تعرفه های بسیار پایین گمرکی و امکانات و تجهیزات مناسبی برخوردار است، روند ترخیص در امارات را برای بازرگانان بسیار راحت تر و سریع تر کرده است. اگر شما کاربران عزیز هم تمایل به واردات و ترخیص کالا در دبی را دارید و در پی تجارتی پرسود هستید، مناسب ترین راهکار برای استفاده از کلیه مزایای ترخیص در امارات، استفاده از دانش و تخصص نیروهای کارکشته شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص است.

تیم ترخیص کار و کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس ترخیص همراه شما مشتریان عزیز می باشد تا 0 تا 100 مراحل ترخیص در امارات را برای شما انجام دهد. همچنین، هر گونه سوال خود را می توانید از طریق وبسایت www.fnxcustoms.com و یا از طریق شماره تماس ٤٨٠٠٠١١٠ – ٠٢١ مطرح کنید تا کارشناسان شرکت ترخیص کالای ققنوس در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما