Web Analytics Made Easy - Statcounter
Meta & Cisco Partnership

مشارکت سیسکو و متا برای ساخت سوئیچ Wedge 400C

شرکت سیسکو در دسامبر 2019 (آذرماه 1398) اعلام کرد از تولیدکننده تجهیزات کامل به شرکتی تبدیل می‌شود که برای جامعه متن‌باز (open source) نیز یک سیستم تولید محصول درنظر می‌گیرد. به اعتقاد سیسکو این امر باعث می‌شود نیازهای مشتریان به بهترین نحو برآورده شود.

مدل های تولید انعطاف پذیر سیسکو
انواع مدل‌های تولید محصول در شرکت سیسکو

یکی از مهم‌ترین اقدامات این شرکت در راستای این هدف ورود به بازار محصولات سیلیسیم در تولید سوئیچ‌ها و روترهاست. به عنوان مثال، فناوری‌هایی نظیر Silicon One که برای ساخت سوئیچ به کار می‌رود، علاوه بر استفاده در محصولاتی نظیر Cisco 8000، در اختیار مشتریان خارجی هم قرار بگیرد.

Open Compute Project
سیسکو به تازگی به بنیاد OCP پیوسته است

آغاز شراکت سیسکو و متا در پروژه‌ی رایانش باز (OCP)

بنیاد پروژه رایانش باز (Open Compute Project) سازمانی است که طراحی محصولات مراکز داده و بهترین شیوه‌ها را در بین شرکت‌های سازنده به اشتراک می‌گذارد. متا (فیسبوک سابق) در سال‌های قبل با شرکت‌های دیگر در توسعه سوئیچ‌هایی با سیستم‌عامل متن‌باز FBOSS (سیستم عاملی که فیسبوک بر پایه لینوکس نوشته است) همکاری و سوئیچ‌هایی نظیر Wedge 100 را روانه بازار کرده بود. حال شرکت سیسکو غول تولید محصولات شبکه و مرکز داده به این بنیاد پیوسته است و محصول سیسکو به نام Silicon One Q200L قرار است در ساخت سوئیچ Wedge 400C به کار گرفته شود.

Q200L Silicon One یک چیپ 7 نانومتری با کارایی بسیار بالا و مصرف فوق‌العاده است که در ساخت سوئیچ‌ها و روترها از آن استفاده می‌شود.

cisco silicon one Q200L
چیپ سیسکو Silicon one Q200L

از آنجایی که این اتفاق برای اولین بار صورت می‌گیرد، سیسکو باید برای جلوگیری از مشکل در محصول نهایی از پشتیبانی متخصصین در تمام فازهای تولید محصول استفاده کند. سیسکو در مورد شراکت با متا و ساخت این سوئیچ می‌گوید: «به عنوان توسعه‌دهنده اصلی فناوری سیلیکون، از همان ابتدا می‌دانستیم که نمی‌توانیم به سادگی دستگاه‌های نمونه را ارسال کنیم، یک دیتاشیت ایمیل و برای مشتریانمان آرزوی موفقیت کنیم. در طول این سال‌ها، ما چیزهای زیادی در مورد ساختن پلتفرم‌های سیستمی مطمئن آموخته‌ایم. اکنون، به‌عنوان تأمین‌کننده قطعات، چندین دهه از این تخصص در نرم‌افزار و سخت‌افزار سیستم‌ها را برای همکاری با مهندسان با استعداد و بسیار با تجربه متا در ساخت Wedge400C به ارمغان آورده‌ایم.

مدل ساخت و تولید سوئیچ wedge 400C
مدل تولید سوئیچ wedge 400C

ساخت این محصول یک مثال عالی از این بود که چگونه شرکت‌ها می توانند با یکدیگر شریک شوند تا موانع سنتی را از بین ببرند و تفکر مرسوم را به چالش بکشند. Wedge 400C که اکنون در حال تولید است، به افزایش کارایی و راندمان مراکز داده کمک می‌کند. »