Web Analytics Made Easy - Statcounter

هلیکوپتر کنترلی موردعلاقه‌ی خود را اکنون انتخاب کنید

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی

تجربه‌ی پرواز به فراز آسمان به کمک هلیکوپترهای کنترلی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است و شما در هر سن و سالی می‌توانید به‌سادگی این تجربه را به کمک هلیکوپترهای کنترلی به دست بیاورید و دیگر لازم نیست نگران کنترل هلیکوپتر خود باشید زیرا می‌توانید به‌سادگی و بدون داشتن مهارت خاصی هلیکوپتر خود را هدایت و کنترل کنید و از تجربه‌ی پرواز بر فراز آسمان لذت ببرید. همان‌طور که میدانید هلیکوپترهای کنترلی انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید با بررسی مدل‌های مختلف، هلیکوپتر موردعلاقه‌ی خود را انتخاب کنید. در ادامه‌ی مطالب به بررسی قابلیت‌های هلیکوپتر کنترلی می‌پردازیم.

سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید هلیکوپتر کنترلی ، فروش کوادکوپتر دوربین دار و قیمت کوادکوپتر حرفه ای در ایران.

قابلیت پرواز مداوم و معلق ماندن در آسمان

این هلیکوپترها می‌توانند بر فراز آسمان به‌طور مداوم و بدون وقفه پرواز کنند و همچنین شما نیز می‌توانید از دیدن صحنه‌ی زیبای پرواز هلیکوپتر خود بر فراز آسمان لذت ببرید و هلیکوپتر خود را بر فراز آسمان تماشا کنید. مدت‌زمان پرواز این هلیکوپترها متعدد از و به قدرت شارژ باتری آن‌ها بستگی دارد بنابراین هرچقدر که باتری هلیکوپتر شما قوی‌تر باشد، مدت پرواز این هلیکوپتر در آسمان نیز بیشتر می‌شود. بدین ترتیب مدت‌زمان پرواز هلیکوپترهای معمولی بین 5 الی 8 دقیقه می‌باشد که شما می‌توانید در هنگام اتمام شارژ باتری آن را به شارژر مخصوص خود متصل کنید و پس از شارژ کامل بلافاصله آن را دوباره به پرواز دربیاورید و از تجربه‌ی پرواز و خلبانی این هلیکوپتر لذت ببرید.

کنترل و هدایت هلیکوپتر در دست شماست

کنترل و هدایت این هلیکوپترها در دست شماست و شما می‌توانید به کمک ریموت کنترل مخصوص آن را هدایت کنید و در مسیر دلخواه خود قرار دهید. فرکانس این ریموت کنترل‌ها در حدود 2.4 گیگاهرتز می‌باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا در فاصله‌ی دور هلیکوپتر خود را هدایت کنید و تغییرات لازم را در هنگام پرواز این هلیکوپتر اعمال کنید. برد ریموت کنترل در انواع هلیکوپترها متفاوت است بنابراین اگر هلیکوپتر شما مناسب برای فضاهای داخلی باشد بر این ریموت کنترل در حدود 3.5 متر می‌باشد و اگر هلیکوپتر شما مناسب فضاهای باز باشد، بنابراین شما می‌توانید از فاصله‌ی 15 الی 30 متری هلیکوپتر خود را کنترل کنید و مسیر پرواز را به آن نشان دهید.

تعداد کانال‌های فرکانسی در هلیکوپترها

یکی از قابلیت‌های که هلیکوپترهای کنترلی نسل جدید به آن مجهز شده‌اند، کانال‌های فرکانسی می‌باشند. کانال‌های فرکانسی به شما این امکان را به شما می‌دهند تا بتوانید در هنگام پرواز با هلیکوپترهای نزدیک خود ارتباط برقرار کنید و یک پرواز هماهنگی را تجربه کنید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با هماهنگی کامل و کاملاً هماهنگ با هلیکوپترهای نزدیک خود پرواز کنید. هلیکوپترهایی که نسبتاً ارزان‌قیمت هستند معمولاً دو کاناله هستند و می‌توانند با دو هلیکوپتر در اطراف خود ارتباط برقرار کنند و هرچقدر که تعداد کانال‌های فرکانسی این هلیکوپترها بیشتر باشد می‌توانند با هلیکوپترهای بیشتری هماهنگ شوند.

مدت‌زمان شارژ باتری هلیکوپترهای کنترلی

همان‌طور که میدانید مدت‌زمان شارژ باتری هلیکوپترها به نوع باتری آن‌ها بستگی دارد زیرا برخی از هلیکوپترهای کنترلی که قیمت بیشتری دارند، مجهز به باتری لیتیومی هستند که این باتری‌های لیتیومی به مدت شارژ بیشتر احتیاج دارند زیرا این به باتری‌ها می‌توانند هلیکوپتر شمارا در مدت‌زمان بیشتری در آسمان به حالت پرواز نگه‌دارند اما باتری‌های تعبیه‌شده در هلیکوپترهای معمولی به مدت‌زمان کمتری برای شارژ احتیاج دارند زیرا لیتیومی نیستند بنابراین شما می‌توانید در مدتی زمانی کوتاه در حدود 30 دقیقه باتری هلیکوپترهای کنترلی معمولی را شارژ کنید و پس‌ازآن دوباره آن را به حالت پرواز دربیاورید و از تجربه‌ی پرواز خود لذت ببرید.

هلیکوپترهای کنترلی از چه موادی ساخته‌شده‌اند؟

همان‌طور که میدانید در ساخت و طراحی این هلیکوپترها از دانش و مهارت متخصصان و طراحان حرفه‌ای استفاده‌شده است که اکنون توانسته‌اند هلیکوپتری مناسبی برای تمامی افراد با ظاهر و کیفیتی ارزشمند بسازند و در اختیار همه قرار دهند. در ساخت و طراحی این هلیکوپترها از پلاستیک، فیبر کربن، آلومینیوم و پلاستیک تقویت‌شده با شیشه استفاده‌شده است؛ و همچنین بیشتر ملخ‌ها با استفاده از مواد سبک‌وزن مانند فایبرگلاس یا چوب ساخته‌شده‌اند. بنابراین ساخت و طراحی هلیکوپتر باید به نحوی باشد که علاوه بر مقاومتی که در برابر ضربات احتمالی از خود نشان می‌دهد، وزن آن‌چنان زیادی هم نداشته باشد. وزن کمتر به هلیکوپتر کنترلی شما کمک می‌کند که مدت‌زمان بیشتری بتواند در هوا پرواز کند و معلق بماند. بنابراین شما هنگام خریداری این محصول می‌توانید از کیفیت و ظاهر بی‌نظیر این هلیکوپترها بهره‌مند شوید.

هلیکوپترهای کنترلی قطعه‌قطعه هستند یا مونتاژ شده‌اند؟

یکی از سؤالات متعددی که درباره‌ی این هلیکوپترها پرسیده می‌شود این است که آیا این هلیکوپترها به‌صورت قطعه‌قطعه هستند و یا مونتاژ شده‌اند؟ برخی از افراد علاقه‌مند به متصل کردن قطعات هلیکوپتر و ساختن آن هستند زیرا می‌خواهند کاملاً با قطعات به‌کاررفته در این هیلکوپتر ها آشنا شوند و خودشان آن‌ها را بسازند و همچنین این نوع هلیکوپترها می‌توانند بسیار مناسب و سرگرم‌کننده برای کودکان باشند. در مقابل برخی از افراد به هلیکوپترهای مونتاژ شده علاقه دارند به‌صورت که می‌خواهند هلیکوپترشان همواره آماده‌ی پرواز باشد و قطعه‌قطعه نباشد. خوشبختانه امروزه انواع هلیکوپترها به‌راحتی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌شده است و شما می‌توانید با توجه به نیاز و علاقه‌ی خود هلیکوپتر موردعلاقه‌ی خود را تهیه کنید.

ویژگی موتور تعبیه‌شده در انواع هلیکوپترها

موتورها یکی از اجزای مهم و حیاتی در هلیکوپترها به شمار می‌روند و هرچه اندازه‌ی هلیکوپتر شما بزرگ‌تر باشد، همان‌قدر موتور هلیکوپتر شما نیز بزرگ‌تر خواهد بود. همان‌طور که میدانید هلیکوپترهای بزرگ و واقعی از سوخت‌هایی مانند نفت خام استفاده می‌کنند تا بتوانند در هوا پرواز کنند اما امروزه هلیکوپترهای کنترلی و کوچکی که به‌سادگی در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است به کمک باتری نیروی لازمه‌ی خود را تأمین می‌کنند بنابراین هلیکوپترهای کوچک و کنترلی، آلودگی هوا ایجاد نمی‌کنند و قدرت حرکت موتور خودشان را از طریق باتری تأمین می‌کنند. بدین‌صورت شما می‌توانید از این هلیکوپترهای بدون آلودگی در فضاهای بسته مانند خانه استفاده کنید و به‌سادگی از این پرواز لذت ببرید.

هلیکوپترهای کنترلی مجهز به ریموت کنترل هوشمند

همان‌طور که میدانید هدایت و کنترل این هلیکوپترها توسط ریموت کنترل صورت می‌گرید و ریموت کنترل به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از فاصله‌ی دور، هلیکوپتر خود را کنترل کنید و در هنگام پرواز مسیر پرواز هلیکوپتر خود را تغییر دهید و یا حتی می‌توانید آن را از حرکت متوقف کنید و هلیکوپتر خود را در کمترین زمان به سمت خود برگردانید. این ریموت کنترل‌ها دارای فرکانس 2.4 گیگاهرتز می‌باشند که می‌توانند از فاصله‌ی دور پیام هدایتی و کنترل شمارا به دست هلیکوپتر برسانند؛ بنابراین در هنگام خرید هلیکوپتر به نوع ریموت کنترل خود نیز توجه کنید زیرا برخی از ریموت کنترل‌ها به کمک مادون‌قرمز کار می‌کنند که این ریموت ها مناسب برای فضاهای بسته است اما ریموت کنترل‌های فرکانس دار برای فضاهای باز مناسب هستند و می‌توانند به‌راحتی هلیکوپتر شمارا کنترل کنند.

باتری و شارژر خود را در هنگام خرید بررسی کنید

یکی از نکاتی که در هنگام خرید باید همواره به آن توجه شود، اطمینان از سلامت باتری و شارژر می‌باشد. زمانی که هلیکوپتر خود را تهیه کردید به مدت شارژ باتری توسط شارژر دقت کنید و نگذارید پس از شارژ کامل، هلیکوپتر شما به شارژر متصل بماند زیرا این کار باعث آسیب دیدن باتری شما می‌شود و برخی از هلیکوپترها زمان اتمام شارژ خود را به کمک چراغ‌های LED به شما نشان می‌دهند. در این هنگام با توجه به چراغ نشانگر باتری می‌توانید شارژ هلیکوپتر خود را متوقف کنید.