Web Analytics Made Easy - Statcounter
amd and xilinx

چین قرارداد خرید زایلینکس توسط AMD را تأیید کرد

اینتل آلترا دارد، به زودی AMD نیز زایلینکس را خواهد داشت
اینتل آلترا دارد، به زودی AMD نیز زایلینکس را خواهد داشت

رگولاتورهای چینی قرارداد خرید 35 میلیارد دلاری زایلینکس (سازنده تراشه‌های FPGA) توسط AMD را تحت شرایطی تایید کردند.

اداره دولتی تنظیم بازار چین عنوان کرد که AMD باید متعهد شود که محصولات زایلینکس را با محصولات AMD ادغام نکند و برای مشتریان زایلینکس، تبعیض قائل نشود.

قانون‌گذاران چینی این پنج شرط را تعیین کرده‌اند:

۱) بین CPU های AMD و  FPGA های زایلینکس نباید هیچ ارتباطی وجود داشته باشد و مشتریان می‌توانند به صورت جداگانه و بدون تبعیض خرید کنند.

۲) سخت‌افزار و نرم‌افزارهای AMD و Xilinx باید بر اساس اصول انصاف و عدم تبعیض در چین به فروش برسد.

۳) انعطاف‌پذیری و برنامه‌نویسی FPGA های زایلینکس باید همچنان به پشتیبانی از پردازنده‌های Arm ادامه دهد و با برنامه‌های قبل از معامله ادامه دهد.

۴) پردازنده‌های AMD و منابع Xilinx FPGA باید مانند قبل از معامله به توسعه خود ادامه دهند و AMD نباید در FPGA‌های جدید نسبت به فناوری‌های CPU و GPU شرکت‌های رقیب (از نظر ویژگی‌ها و قابلیت همکاری) تبعیض قائل شود.

۵) اطلاعات CPU، GPU و FPGA شخص ثالث باید محافظت شود و در سیستم‌های مجزا نسبت به سیستم‌های مورد استفاده کارکنان AMD نگهداری شود.

AMD برای ادامه خرید باید این شرایط الزام‌آور قانونی را بپذیرد که انتظار می‌رود این کار را انجام دهد. این شرکت قبلاً فکر می‌کرد که این خرید را تا پایان سال 2021 تکمیل می‌کند، اما اکنون معتقد است که این اتفاق، در سه ماهه اول سال میلادی جاری اتفاق خواهد افتاد.

به نظر می‌رسد این معامله راحت‌تر از تلاش انویدیا برای خرید Arm که با مشکلات بسیاری روبه‌روست، پیش می‌رود.