Web Analytics Made Easy - Statcounter

راهنمای خرید وال واشرهای ال ای دی و اس ام دی جهت نورپردازی نمای ساختمان و پل ها و ….

در این مقاله سعی داریم با معرفی والواشر ها و معروفترین تولید کننده های وال واشر و ملاک های مهم انتخاب این محصول اطلاعات مفیدی را ارایه دهیم تا به شما در انتخاب و آشنایی با تنوع والواشر ها کمک کرده باشیم.

وال واشرها جهت نورپردازی در مکان‌های مختلف بکار می‌روند. پل‌ها، ساختمان‌ها و دکوراسیون‌ها و …. از جمله کاربردهای نورپردازی والواشرها هستند. وال واشرها می‌توانند نور را در یک جهت و با توجه به زاویه لنز خود پرتاب کنند. وال واشر ها اغلب در فضای بیرونی استفاده می‌شود و به همین جهت دارای آی پی می‌باشند و آن‌ها در برابر گرد و خاک و بارش باران و برف و پاشش آب مقاوم هستند. تولید کنندگان وال واشر عموما از تکنولوژی ال ای دی پاور بهره می‌برند اما برخی تولید کنندگان وال واشر از تکنولوژی اس ام دی استفاده می‌کنند. یکی از جنبه‌های مهم برای دسته‌بندی وال واشرها توجه به سایز و وات می‌باشد البته این نکته را در نظر بگیرید که شکل ظاهری نیز در برندهای مختلف تغییراتی دارد و یکی از تفاوت‌های اصلی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم ساختار نوری وال واشرهاست که اس ام دی و ال ای دی پاور نمونه‌های موجود در بازار ایران است.

برای انتخاب وال واشر ها چند نکته از مهم‌ترین نکات برای خریداران می‌باشد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

سایز: وال واشر ها از نظر سایز عمومی از وال واشر 10 سانت تا وال واشر 300 سانت تولید می شوند که با توجه به سایز، وات مصرفی و لومن آن‌ها تغییر می‌کند. برای مثال وال واشر 6 وات عموما بیست سانت طول دارد و وال واشر 24 وات، 100 سانت طول دارد که ادامه به توضیح هر مدل خواهیم پرداخت. در صورتی که به اطلاعات تخصصی و مشاوره بیشتر در مورد وال واشر ها نیاز دارید می توانید با کارشناسان فروشگاه برقینو تماس بگیرید و وال واشر ها در سایز و رنگ ها مختلف سفارش دهید.

معرفی سایز های عمومی موجود در بازار ایران :

 وال واشر 2 وات 10 سانتی متر  

این نوع وال واشر اغلب در بسته‌های دو عددی عرضه می‌شود و دارای دو عدد ال ای دی یک وات می‌باشد که دارای سایز طولی 10 سانتی متر است عموما وال واشرهای موجود در بازار پرتاب نوری در حدود 3 الی 4 متر پرنور و در ادامه هاله نور دارند.

وال واشر 10 سانت

وال واشر 3 وات 15 سانتی متر ، وال واشر 4 وات پانزده سانتی متر

 هر دو این وال واشرها در کارتن‌های 20 عددی بسته بندی می‌شوند و دارای سه عدد ال ای دی هستند. پرتاب نور بسته به لنز در اغلب محصولات بازار 3 الی 4 متر است.

وال واشر 6 وات بیست سانتی متر

یکی از پرفروش ترین وال واشر های بازار سایز بیست سانتی متری آن است در خیلی از طراحی‌های نوری به خاطر سایز مناسب آن استفاده می‌شود. این وال واشر در برخی برندها تا 7 ال ای دی نیز موجود می‌باشد.

وال واشر 10 وات سی سانتی متر

این وال واشر بین سی سانتی متر تا سی و پنج سانتی متر عرضه می‌شود و دارای ده عدد ال ای دی با لنز که پرتابی 3 الی 4 متری را ایجاد می‌کند، می‌باشد و ادامه نور بعد از 4 متر به صورت هاله نور است.

وال واشر 12 وات پنجاه سانتی متر و وال واشر 18 وات 50 سانتی متر

یکی دیگر از وال واشر های پرفروش سایز نیم متری یا پنجاه سانتی متری است این وال واشر در دو وات 12 و 18 در بازار موجود می باشد که تراکم نوری آنها متفاوت است و پرتاب یکسانی دارند مگر لنزهای آنها را تغییر دهید.

وال واشر 18 وات 75 سانتی متر

این سایز از وال واشر عموما کم مصرف تر از سایز های دیگر است ولی برای کسانی که محدودیت سایز برای وال واشر یک متری دارند مناسب است.

وال واشر 24 وات یک متری، وال واشر 36 وات 100 سانتی متری

این سایز از وال واشر که به وال واشر یک متری معروف هستند عموما برای نورپردازی دیواره های پل ها و زیرگذرها و تابلو های تبلیغاتی استفاده میشوند البته در نورپردازی باغ ها و رستوران ها نیز ازین محصول استفاده میشود.

 وال واشر های دو و سه متری در وات های مختلف به صورت سفارشی در شرکت های مختلف تولید می شود.

پرتاب نور: تقریبا تمام وال واشر های تولید داخل از لحاظ پرتاب نور در یک رنج قرار دارد و حدودا سه الی چهار متر را پرنور روشن کرده  و ادامه آن به صورت هاله نور می‌باشد.

گارانتی : یکی دیگر از معیار های مهم در وال واشرها خدمات پس از فروش شرکت های تولیدی است که اطمینان خاطر برای مشتریان ایجاد می‌کند. عموما تمام کالاهای داخلی گارانتی دارند ولی برخی شرکت ها گارانتی تعمیر دارند و برخی دیگر گارانتی تعویض بر روی محصولات خود ارایه می‌دهند.

ظاهر: عموم وال واشرهای ال ای دی ظاهر تقریبی یکسانی دارند ولی وال واشرهای اس ام دی یا فلت ظاهری باریک تر و پایه و درپوش متفاوتی دارند. اگر وال واشرها در محلی نصب می‌شود که ظاهر وال واشر دیده می‌شود قطعا وال واشر های فلت انتخاب بهتری هستند.

رنگ: عموما این مورد با توجه به طراحی و المان‌های نوری متفاوت است و باید با توجه به سلیقه شخصی یا نورپرداز خرید خود را انجام دهید ولی در کل وال واشرها در رنگ‌های مهتابی، آفتابی، انبه ای، قرمز، آبی، سبز، بنفش ، مولتی ، آر جی بی و برخی شرکت‌ها یخی تولید می‌شود.

 شرکت های صباترانس، وال واشر پاورلایت، ZFR، نیکانور و .. در تولید وال واشر در ایران فعالیت می‌کنند.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.